Citroen C4 Grand Picasso - aká je automatická prevodovka?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Grand Picasso - aká je automatická prevodovka?

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahojte. Môj strýko sa kvôli zdravotným problémom rozhodol vymeniť Cactus s manuálnou prevodovkou za Grand Picasso s automatom. Jedná sa o ročníky 2014-15 a motor 1.6 HDI. Viem, že tam bola dávaná robotizovaná prevodovka s označením ETG6, bola na výber aj klasická s hydromeničom? Je lepšie sa vyhnúť tej robotizovanej? Plánuje kúpiť kus so 150 000km (nestočené), ale zatiaľ sa ešte rozhoduje. Prípadne aká lepšia alternatíva existuje? Ale podmienka - len automat. Ďakujem
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
martincichy
Príspevky: 5449
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

otázka, či to grand picasso chce iba kvôli automatu, alebo potrebuje auto takejto veľkosti, takéhoto vnútorného priestoru, nastupovania, či ide o batožinový priestor?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Potrebuje auto takejto veľkosti, často preváža veľa nákladu a vysoký posed a automat potrebuje kvôli zdravotným problémom.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Bezne sa tento model so 6 stupnovym hydromenicom.Je to vèlmi spolahliva prevodovka a na udrzbu patri k tym lacnejsim. Robotizovanej prevodovke od PSA by som sa vyhol. Je dost nekomfortna...
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Doplnim, ze prevodovka s hydromenicom je oznacovana ako EAT6 a je od japonskej firmy Aisin. Takze hladaj inzeraty s takymto oznacenim, par ich tu je.
Nerozumiem autám...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

gnagy, tu robotizovanu nebrat :3020:
To sa asi obzera po 1.6 HDi, vsak?
2.0 mali s hydromenicom, Aisin, ako uz tu bolo spominane.
To same najde v 5008.
Este podobne velkostou Renault Grand Scenic, tam bola tusim tiez Aisin automatika. Navyse, myslim, ze GS ako celok toho ponukne asi viac a za lepsiu cenu.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nie je zase ani tá robotizovaná prevodovka úplný nezmysel.
Mám náhodou teraz doma jednu, predtým som mal v troch autách klasické s hydromeničom, takže viem to porovnať.

Tie klasické majú asi vždy vyššiu spotrebu, to už je z princípu funkcie, jazda je ale zrejme najplynulejšia zo všetkých prevodoviek.

Robotizované prevodovky sú jednoznačne určené na pohodovú jazdu, šliapanie na plyn spôsobí nerovnomernosť pri zrýchľovaní, pretože pri preraďovaní sa na ten okamih preruší prívod paliva do motora. Spotreba je podobná ako pri manuálnej prevodovke, veď ona aj je manuálna, len namiesto šaltpáky radí ekektrohydraulická alebo elektromechanická automatika, tzv. robot. Ak sa vyskytnú poruchy, tak obvykle práve na tej radiacej automatike.
Okrem toho doporučujem u robotizovanej prevodovky pri státí na križovatkách radiť do neutrálu, predlžuje sa tak životnosť spojky, ktorá prirodzene nedosahuje životnosť spojky pri manuálnom radení.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Vďaka za rady. On kúpil r.v.2014 1.6 hdi s automatom. Boli tam obidva druhy prevodoviek, alebo tá s hydromeničom sa dávala len do 2.0 hdi?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

S hydromenicom, bol spojeny len 2.0 HDi.
Ked uz kupil, tak snad bude sluzit k spokojnosti, napriek tomu, ze ten autam neni zrovna dako privetivy a spolahlivy.
Inak, GP patri k mojim dalsim adeptom na dalsie auto, spolu s Renault GS 1.6 DCi, Peugeot 5008 a potom este amerikou v podobe 3.6 Pentastar.
Rozhodne ponuka, norma Euro a komfort (odkladaci priestor, sedacky, objem kufra).
lokes 1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C4 Grand Picasso - aká je automatická prevodovka?

Príspevok od používateľa lokes 1 »

Zdravicko ja mam C4GP 2008 s robotom a zacalo mi robit problem, ze pri rozbehu sa dvojka chova ako volnobeh, preradi do trojky ale ta netaha tak skoci zas dvojka ale ta akoby nebola zaradena a tak dokola, co to moze mat za nasledok?? ;-(
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 63 neregistrovaných