Seat Alhambra - vymena oleja v automatickej prevodovke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cadyk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.05.2011 20:35
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - vymena oleja v automatickej prevodovke

Príspevok od používateľa cadyk »

mam seat alhambra 1.9 85 kw PD AT 5st a chcem sa opytat na vymenu oleja a hlavne filtra v automatickej prevodovke lebo v seate mi povedali ze tam nieje interval vymeny ale iba sa dolieva a iny mechanik my zas povedal ze olej sa meni ale ked chces vymenit filter tak musi ist von prevodovka dik za odpovede
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

V Seate ti povedali že sa olej v prevodovke nemení, lebo to tak majú napísané. Auto je tvoje a chceš aby ti prevodovka vydržala čo najviac tak ten olej vymeň.
danielpolacek
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 14.12.2005 22:13
Bydlisko: 1. slobodné královské mesto/1238/
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielpolacek »

Mechanik mal pravdu,olej sa mení,filter nie,bez demontaze prevodovky to nejde
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

olej v automate absolutne nutne menit treba, viac ako 60.000km ho tam drzi len blazon alebo polosebevrah.

Osobne som nerobil a Daniel hovori velmi jednoznacne a bez pochybnosti, ale ja mam taky velmi slaby dojem ze filter sa da vymenit bez demontaze prevodovky. Mozno si to mylim s automatom v passate, mozno trebalo nieco dole demontovat, ale fakt mam ten dojem.


Dolievat sa nema co, ten olej sa nestraca - nema sa kde stracat (teda vlastne ma ale to uz je fatalna zavada).
danielpolacek
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 14.12.2005 22:13
Bydlisko: 1. slobodné královské mesto/1238/
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielpolacek »

Neviem aky typ prevodovky tam má,ale ked tam je 09A Jatco,co je pravdepodobné,tam je filter v strede prevodovky.
Preto su furt pokazené podla mna,lebo bordel zapcháva solenoidné ventily a preto potom prevodovka zle radí,alebo neradí vôbec
lol
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Filter je zabudovany. Bez rozobratia sa vymenit neda. Treba vypustit a doplnit novym.
cadyk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.05.2011 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cadyk »

dakujem všetkym ale este jedna vec ma zaujima a to spotreba lebo teraz som vymenil turbo vyfuk /katalyzator nemam/boly pretesnene vstreky kopa dalšich veci a auto ma spotrebu priemer 8,6 a to po dialnici pri 120ke a v meste sa pod 9 nedostanem viem ze je to tazke auto a este automat ale aj tak sa mi vidi byt vela.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Myslim, ze normal.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Spotreba asi sedí lebo papierovo tam je priemer 7,4 a mesto 9,5
manuál má priemer 6,1 ale reálne to býva o čosi viac
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

spotreba na obycajny automat (nie DSG) je normalna
ja doporucujem menit olej v automate 60.000 km a manual najneskor 100.000 km
len doplnim ze v motore 10 - 15.000 km podla pouzitia a neverit na LongLife a ine hluposti
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako dlhodoby majitel 1.9tdi 85kW 2001 - i ked bez automatu - si dovolim tvrdit ze ta spotreba je vyssia ako by mala byt.

Osobne jazdim 2001cku 6kvalt manual vyhradne v Bratislave za sedem litrov. Jasne, automat je vyssie, zvlast tieto hydromenicove, ale "pod 9.5l sa neda" je prilis moc vysoko. Ja jazdim kratucke 4.4km az 8.8km jazdy po Bratislave, od novembra do februara auto 90 stupnov teplotu vidi len ked nahodou veziem svokru-cakatelku krizom cez cele mesto (od nas ku nej domov na druhu stranu mesta) a napriek tomu konzumujem tak ako pisem. Akoze kazdy tyzden dvakrat osemsto metrov do potravin [!! cisty debil !! ked je vonku -10 stupnov tak to ukaze spotrebu 25, ale ja tie tasky proste v rukach nosit nebudem], semtam pod dva kilometre do uradu, na bezny zivot okolo bydliska atd.

Horsi jazdny rezim uz fakt neexistuje a mal by som od toho auta dostat poriadne po papuli.

Na dialnici pri 120km/h mi masina pise spotrebu 6 litrov na 100km. To je sialene daleko od deviny co zaznelo v otazke. Pri tej rychlosti ide aj automat vo velmi dobrom rezime takze na takyto obrovsky rozdiel neverim. V realite som jazdil Bratislava-Spisska Nova Ves mimo dialnic este par rokov dozadu ked neboli, presne 360km za 3:45hod, cize presne stovka priemer (115-120km/h na dialniciach, 80-90 na okreskach ako to islo), celkova spotreba sest, traja ludia aj s batozinou vnutri. Pri 130km/h toci manual 2250rpm, volnobeh 902 rpm.

Minimum co sa da je pri 80-82km/h na siestom prevode, otacky si nepamatam ale okolo 1400rpm, diagnostika ukaze 3.9 litra na 100km.

Poznamka : na tom voze bude nalietany milion kilometrov buduci mesiac ak mi ho niekto nenabura. "Stefan" by to vyhlaskoval mi-li-jĂłn.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

mo3turbo - neporovnavaj manual s automatom
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Lubo, v pohode - viem ze to nie je rovnaka vec. Zo skusenosti, tieto hydromenice zvyknu zvysit spotrebu priblizne o liter a pol v meste, zhruba do litra vonku pri normalnych jazdach (cize nie 160km/h+)

9 litrov mimo mesta pri rychlosti 120km/h je SIALENE VELA na automaticky Sharan/Alhambru/Galaxy 1.9tdi 85kW. Na tom betonovo trvam.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Ano 1,5ltr. Ale nevieme v akom stave je motor a prevodovka, tak moze zobrat cosi viac
danielpolacek
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 14.12.2005 22:13
Bydlisko: 1. slobodné královské mesto/1238/
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielpolacek »

Ano Alhambra tdi tiptronic zere ako sviňa,hlavne pre tych co si myslia ze na tdicku sa povozia na 5l/100 km

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných