Aky hybrid ?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Aky hybrid ?

Príspevok od používateľa zeto750 »

Zdravim, nastal cas vymenit auticko i ked sa este nestihlo ani poriadne ohriat. Pozrel som co to na webe a zaujali ma hybridy, konkretne zvazujem Kiu NIRO vs CH-R od Toyoty.
Viete mi dat nejake pre a proti z realnych skusenosti ? resp od znamych a pod.
Zaujima ma nie len spotreba ale v podstate vsetko co moze hrat v prospech/neprospech daneho modelu.

Dakujem
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

Nazdar, ja by som isiel na tvojom mieste do tej toyoty, mne osobne sa pacia ako auta viac nez tie kie aj ked ti mozno pridu podobne. Skusenost osobnu nemam, od znameho viem ze ta toyota CH-R je kvalitne auto, ma uz niekolku toyotu, teraz ma myslim 2017 a j velmi spokojny a auticko to je velmi pekne ale krajina povodu ta ista myslim ze nejak velky rozdiel tam nebude :)
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Hybrid je podla mojho nazoru jeden z najvacsich, najkomplikovanejsich a najdrahsich sprostosti, ktore automobilovy trh ludom ponuka.
zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeto750 »

Salamander: dakujem, nakoniec som siel do toyoty. kia ma nejako nenadchla designom, inak tam velke rozdiely niesu. aspon z toho co som si pozrel a nasdtudoval.

Sprtos: To je tiez nazor ale otazka znela skor na realne skusenosti. no aj tak dakujem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja len doplním - ďalšia umelo vytvorená téma, alebo ako by povedali bratia česi - ješte vetší blbec než sme doufali.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeto750 »

? uniklo mi nieco ?
Ak islo o otazku pytal som sa lebo som chcel pocut realne nazory, nic sa tu neobjavilo tak som si siel po realne skusenosti medzi ludi, zajazdil na danych autach a podla toho vybral.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To si nevšímaj - to bolo len také povzdychnutie, tí ktorým bolo určené to zargistrovali a posol zlých správ bude popravený :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Sprtos napísal:Hybrid je podla mojho nazoru jeden z najvacsich, najkomplikovanejsich a najdrahsich sprostosti, ktore automobilovy trh ludom ponuka.
Ale nemáš pre to jediný rozumný argument
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jeden stačí? OK dve pohonné sústavy skombinované v jednom vozidle - čiže asi 10 násobok súčiastok ktoré sa môžu pokaziť a aj sa pokazia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja som myslel rozumný argument. A tým nie je teoretický predpoklad vyššej poruchovosti, ktorý je navyše mylný. Aktuálne sú hybridy najspolahlivejsie autá. Ďaleko spoľahlivejšie ako najjednoduchší benzín. Je to dané záujmom používať kvalitné súčiastky pre rozvoj ekologickej dopravy. Ak nebudú iné, budú sa kaziť ako bežné spalováky. Zatiaľ sa buduje dôvera.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale treba si uvedomiť ,že velká väčšina ludí neberie ohlad na rozumné argumenty. Pre mňa, moje deti , kamarátov ,známych , rodinu, proste pre všetkých ktorých dokážem ovplyvniť ja jednoduchosť najrozumnejším argumentom. To sa netýka len aut, to sa týka celého života. V jednoduchosti je krása.
Kludne uznám že sú to super autá, ak na niektorom zraze veteranov stretnem hybrida vo veku 40 rokov s 1,5 milionom na tachometri.A samozrejme pôvodnými baterkami. Pretože benzínový Citroen 2CV alebo VW chrobák taký stretneš a majú všetky diely pôvodné. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco, rozumný argument je, že v režime kedy spalováky najviac zasi3ra vzduch v obývaných zónach to auto jazdí na elektriku = je čisté. V režime, kedy sú aj spalováky už čisté a je to už väčšinou mimo miest, ide na fosílie. Poruchovosť je práca pre mechanikov, doručovatelov ND, pracovníkov vo výrobe ND, pracovníkov vo výrobe áut, ktoré tie ND doručia.... Jedna porucha, X zamestnaných ľudí vďaka ktorým sa aj tebe a Tvojej rodine darí. Lebo ak postoji kolotoč, vypadnú aj tí, ktorí si myslia, že sa nevezú. Ako napr. Ty
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No povedal by som , že ekologia , aspoň tu na slovensku nie je argument na kúpu žiadneho výrobku.
A za druhé , velmi si želám aby sa kolotoč zastavil a vypadol som z neho nielen ja, ale celá europa. Ja viem že je to absolutne nerealne, ale slováci boli vždy v historii polnohospodári. Mali by sme zase začať pásť ovce a kravy a pestovať zemiaky a kapustu. lol Nech sa kolotočujú tí čo sa im nekrúti hlava, mňa to už vôbec nebaví. :4012:
Tento kolotoč čo momentálne na svete funguje ,je dobrý akurát na to aby sme si planétu menili na smetisko. Pretože zvyšujeme obrátkovosť tovarov. A tie potom urýchlene končia na smetiskách, aby sme mohli zase kupovať nové.
A ešte niečo o slovákoch - vybraté z článku odborníčky
Sú Slováci vidiečania?
Ľudia, ktorí si vybrali život na vidieku, boli nedobrovoľne dotlačení do života v meste. Podľa etnologičky sú pritom Slováci vo všeobecnosti skôr vidiecky národ.

„Zo sčítania obyvateľstva vieme, že začiatkom 20. storočia na vidieku žilo takmer 90 percent obyvateľstva.“

Za Uhorska tvorili meštiansku vrstvu skôr Nemci a Maďari. Slováci žili hlavne na vidieku. „Keby sme si dnes robili obraz nášho pôvodu, zistíme, že máme minimum ľudí, ktorí majú predkov do tretej generácie z Bratislavy,“ konštatuje Nádaská.

Dnes však väčšina ľudí žije v mestách. V roku 2018 v nich žilo 2,9 milióna ľudí, na vidieku 2,5.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Jeden rozumny argument? oco13 to uz povedal... "milion" suciastok a drahych suciastok navyse...ale ako uz bolo povedane ak uvidim 40 rocneho pojazdneho hybrida, do ktoreho nebolo potrebne investovat cenu noveho auta tak sa tu verejne ospravedlnim....ale prosim...kto chce hybrid, nech si ho kupi.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jazdíš na 40r aute do ktorého si za opravy nedal viac ako stalo nové? Lebo akékoľvek 30 a viac ročné auto už stalo viac ako ked bolo nové. O autách za posledných 20r to platí 2oj násobne
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, PROCHY603 a 19 neregistrovaných