VW Passat TDI PD - kolisanie otačok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aby si normalnym sposobom tie vstreky dostal na hentake korekcie, musel by si najazdit dva miliony kilometrov.

Predpokladam ze tolko tvoje auto nema... bude tam zle nieco ine.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a este aby si mi veril s tymi cislami: http://www.youtube.com/watch?v=IiLYFr-KsXg


prvy riadok... tam vidis ze -2.8mg/str az do +2.8mg/str, ty mas taky isty motor. Nehovoriac o tom ze hodnoty prekracujuce 1 su jasnou signalizaciou ze je prieser na ceste.

PS: henten autak ma za sebou 3/4miliona kilometrov a pozri ake ma korekcie...


Neviem ci by som nahodou nevymenil sfleku mechanika - takeho co mi tvrdi ze 2.4 nie je "az take zle" by som poslal kade lahsie a uz sa u neho neukazal...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

no ale potom kde bude problem ked nie vo vstrekovačoch? alebo slabe tlaky vo valcoch a preto maju tie trysky taku vysoku korekciu? ešte mi mechanik vravel že može to byt aj zotrvačník odideny a kladie odpor, ja už neviem teda ked podla teba su to trysky neni...
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

ešte jedn poznatok čo som zabudol napísat ked sme mali na displeji tie korekcie pred očami a mechanik prydal plyn na cca 2500rmp tak 1tryska korekcia šla dolu z 2,4 na 1,9mg a posledna 1,1mg šla taktiež dolu na 0,8mg
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> no ale potom kde bude problem ked nie vo vstrekovačoch?


napisal tu niekto nieco na sposob ze nemoze byt problem vo vstrekovacoch? Samozrejme ze mozu byt zle, zvlast ked si tankoval vselijaku naftu, nemenil palivovy filter, pouzival tie najlacnejsie a podobne. Osobne som videl nezastavitelnu Oktaviu 66kW 1.9tdi ako sa zastavila - v nadrzi pol centimetra sajrajtu, vsade, uplne vsade. V celom palivovom systeme samozrejme tiez.

ako to ten clovek dokazal?

styri roky nebol ani jeden jediny raz na ziadnej pumpe.

Odpalil vstrekovace... ktore sa naozaj pokazit proste nedaju aj ked tam budes liat hrdzavu vodu. No vidis a on to dokazal...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

to je najmenej filtre to som všetko menil pri kupe a aditiva a pod, oto sa staram a pravidelne mam to auto len pol roka a najazdil som nanom 10tisíc km ale tankujem len na slovnaftke +vifko davam kedže ho sám predavam, ale ide oto že majitelka predomnou musela tie vstreky odfajčit, to je dovoz z talianska a na slovensku je 2roky a zatu dobu žeby zničila vstrekovače? jedine že by sa sekla a natanovala namiesto nafty benzin, inak si to neviem vysvetlit
robomac27
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2018 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robomac27 »

Zdravim,
mám rovnaký problém, s tým že žhaviče ukazujú o.k. t.j.+-0,30.
Stalo sa to po výmene oleja, možno že to stým súvisí, samozrejme že som nalial olej podľa špecifikácie, comma PD.

Už my ostáva len váha vzduchu a som v koncoch, dokonca som menil aj kabelá%z vo vnútri motora, že sa vraj kazí lebo je permanentne v oleji.
Za každú radu budem vdačný
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto sa nikam nedostaneš,rovnaký skoro nikdy nie je rovnaký.Nepridávaj sa do existujúcich tém,nikto nebude lúštiť staré veci ako kde kto k tomu napísal a či to je aj u teba to isté.Napíš buď novú tému,alebo ak už pridávaš do starej,píš presne tak isto ako by si začal novú.Všetky údaje,kod motora,km !!! servisná historia doteraz a logicky v čom je problém a kedy,ak sa dá aj kedy nie je.To sa potom dá riešiť.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných