Kúpa auta z Dánska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ssstriker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.03.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta z Dánska

Príspevok od používateľa ssstriker »

Pekný deň prajem. N

Našiel som na internete auto, ktoré sa mi zapáčilo za podozrivo nízku cenu. Napísal som teda na inzerát, prečo je to auto tak lacné a nejaké info o ňom, poprípade viac fotiek, kde sa nachádza, atď..

"Majiteľ" je veľmi ochotný, dal mi telefónne číslo že ak chcem môžem aj zavolať ale riešim to radšej cez mail aby som mal nejaké dôkazy ak k niečomu dôjde. Vec sa má tak, auto je v Dánsku, kde aj "majiteľ" býva s rodinou. Písal mi z emailu, ktorý keď som dal do googlu tak mi našlo nejakú stránku na biofarmu v Dánsku. Napísal mi, že auto chce predať niekde mimo Dánsko z dôvodu, že sa chce zapojiť do nejakého nového projektu v Dánsku na nákup elektromobilu a ak ho predá mimo Dánska, tak by tam mal mať väčšie výhody a zľavy ohľadom kúpy a prihlásenia toho eletromobilu. Auto je registrované v Nemecku, kde ho kúpil keď tam ešte pracoval. Napísal mi, že ak prídem pozrieť auto osobne tak by to bolo najlepšie, ale tiež je možnosť že mi ho pošle na Slovensko s tým, že prepravu bude hradiť on, že to nie je drahé (tu sa začínam báť), že všetky papiere o preprave aj o zaplatení mi dopredu pripraví a pošle len mu mám dať meno, adresu a číslo čo som samozrejme neurobil a radšej sa spýtam tu.
U nás idú tie autá (rok, +- rovnaké km) od 9000€ hore on zaň chce 5900€.
Nedávno som tu čítal príspevok o podobnom obchode a že je to riadny o*eb, tak sa pre istotu pýtam aby som nenaletel. Dlhodobo pracujem mimo EÚ takže podobné skúsenosti s dovozom, kúpou a podobnými vecami čo sa týka áut nemám.

Ďakujem za pomoc :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, úplne sprostý nie si keď sa najskôr pýtaš, ale najbystrejší tiež nebudeš keď ťa vôbec napadne sa nad tým zamýšľať...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozor na dánske autá,zrejme z podnebia sú slušne korodované,niečo k tomu možno napíše pán Nagy,tamojšie veci pozná žije tam
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
ssstriker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.03.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssstriker »

Nedá mi to a stále hľadám. Pozeral som aj tú farmu v popise a je normálne zaregistrovaná na stránke Dánskeho poľnohospodárstva na bio chov a predaj. Majú aj Fb stránku založenú v roku 2014, fotky z farmy, predaja, spokojní komentujúci zákazníci ktorí majú reálne fotky s rodinami a žijú si ten FB život. Tak teraz neviem.
Napísať niekomu v Dánsku či mi to vie overiť? :D

Podvodníci by sa s tým až takto vyhrali do detailov?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak som sa predsalen mýllil v prvom príspevku - si...
ssstriker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.03.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssstriker »

To isté si myslím aj ja o tebe.
Nemám s tým skúsenosti tak sa pýtam a vidím že ty si všade bol a všetko videl a zažil, tak máš skúseností na rozdávanie a bez nejakého argumentu ma tu ideš urážať bez toho aby si mi to normálne vysvetlil :)
Čaputová môže byť rada, že si ty nešiel kandidovať za prezidenta..
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Škoda, že si nenapísal, o aké auto ide a aký je to ročník - aj to by stačilo. Ojazdené autá v Dánsku sú nehorázne skorodované. Aj tie, ktoré mali viacnásobne spravený postrek podvozka Dinitrolom. Robí to firma Pava a vždy potom nalepia nálepku na čelné sklo, alebo do dverí na karosériu aj s rokom postreku. Videl som aj autá, ktoré mali urobených 7 postrekov a bez korózie teda neboli. Tu sa cez zimu solí a fakt dosť, nešetria.

Ak bežná cena je 9000 euro a on za to auto chce 5900 eur, tak niekde bude háčik a teda s najväčšou pravdepodobnosťou si kúpiš veľký problém. S tou dotáciou na elektromobily - pred 2 rokmi vláda zrušila daň na elektromobily, teda boli dostupné za 100% hodnotu a nie za 250% hodnotu, ako vtedy všetky autá. Preto predaj elektromobilov rapídne narástol, až tak, že sa vláda rozhodla ich znova zdaniť. Ale teraz pozerám, že áno, existuje dotácia na kúpu elektrického auta, alebo hybridného auta v Nemecku. Takže to je pravda, ale či jeho pohnútky sú čestné, to sa ťažko dozvieme.

Dúfam, že sa nevolá Mohammad...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano podvodníci by sa s tým až tak vyhrali. Aj podvod je normálna robota tak ako sa murár hrá s komínom oni si pripravujú príbehy.
Dánsko nie je až tak ďaleko, moja dcéra chodi do Kodane na výlety. Sprav si aj ty výlet a uvidíš aj iné dediny ako tú našu so Zuzankou.Biky bol s Mazdou až v Tunise , tak hádam na Dánsko si trúfneš. Navyše na biofarme si dáš original mlieko zo živej kravy ,čo tiež nie je na zahodenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ssstriker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.03.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssstriker »

gnagy : jedná sa o Audi A3, 2013, 129 xxx km..
oco13 : aj to tak asi spravím, ale momentálne som ešte vo Vietname..

Najskôr mu teda ale napíšem, že nemusí nič posielať, že prídem si to auto pozrieť osobne. Letenky do Dánska nie sú drahé, takže ak ho dovtedy "nepredá" tak si spravím výlet :D
Nevolá sa Mohmmad.. meno má Peter Jensen
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak môžem dať tip na kúpu auta z Dánska, tak jedine veľkoobjemový diesel/benzín, prémiovej kategórie. Tieto autá si ani ojazdené nemôže dovoliť hocikto kvôli ročným daniam, ktoré sú nehorázne vysoké + poistke. Ja platím 1200 euro ročne PZP a daň na 1.9 TDI je 733 euro. Takže 2000 euro v lufte a to celý rok nemusím ani naštartovať. Tak si predstavte, koľko môže byť daň na taký Mercedes S500 a poistka. Kto má také auto v Dánsku na dánskych značkách, on sa nepozerá na to, koľko musí zaplatiť za servis auta. Proste príde faktúra a zaplatí. Takéto autá dostanú všetko a podľa toho vyzerá aj ich stav. Ak sa predá na export, jemu vrátia dane, čo je hodnota polovice z ceny auta.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Teraz ma napadlo, či sa toho auta nechce zbaviť preto, lebo bol vyzvaný úradom dopravy na registráciu auta v Dánsku, keďže už nepracuje v Nemecku, ale auto zostalo na nemeckých značkách. V Dánsku platí zákon, že ak máš trvalý pobyt v Dánsku, tak môžeš na vlastnom aute so zahraničnými ečv jazdiť na území Dánska 3 mesiace, ak máš dočasný pobyt, tak 6 mesiacov a potom musíš ísť preč, alebo registrovať auto na dánske značky.

Tak pekný výlet prajem... A zober si dáždnik :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
ssstriker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.03.2019 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssstriker »

Uvidíme aká bude jeho reakcia na to, že chcem prísť osobne. Ak bude súhlasiť, tak najskôr to nejak zistím cez známych či je to vlastne celé reálne a ak hej, tak si ten výlet spravím. V Dánsku som ešte nebol. Budem keď tak informovať ako to celé dopadlo.

Vďaka za pomoc
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A príspevky utešene pribúdajú. Nevadí, že na idi.otské témy, hlavne, že to fórum drží pri živote. Alebo presnejšie - aspoň jeden dôvod denne prečo ho neodpojiť od prístrojov...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ani tam nechod , sam pises ze auto je registrovane v Nemecku a Nemci teraz dostavaju slusne srotovne na kupu novych aut na elektromobili este viac ,lenze ak to obcan dostane na dane auto sa vztahuje to ze musi byt vysrotovane respektive uz sa neda nikde v EU prihlasit , nedavno na to upozornovali potencionalnych kupcov takze pozor nato az nema potom v TP trvalo vyradene samozrejme v nemcine

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní