Seat Leon - zvysenie vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To si na akej kalkulačke vypočítal?! :40bd:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Aleno-ty aj citas????Ano da sa!!!
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

jednoduche riesenie je sem tam podradit...neni to ziadna hanba :40bd: ...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Aleno9 napísal:Tak neviem no .... Jednoducho povedane neda sa to AGRko nachipovat bezpecne ani.na tych 81 kw ?
v tom odkaze co som sem dal je 84,5kw 269Nm vymenou RJ, je tam aj graf
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
c6000
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.05.2016 16:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa c6000 »

Viac ako 12 rokov mám čipnuté staré 1Z TDI čiže obtok je to tam skoro 200tis km.zmena citelná čuduj sa svete nedymí a žiadna seriová 81 kw sa nechytá samozrejme horné pásmo otáčok nič moc..
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tom2014 »

Pozdravujem. Dovolím si poradiť z pohľadu automobilového fanúšika a človeka ktorý si neskutočne dokáže užívať jazdu autom a zároveň je však laikom čo sa týka všetkých záležitostí ohľadom zásahu do agregátov resp. hranie sa s výkonom a pod. Moja rada sa možno nebude všetkým páčiť ale je nasledovná. Ak chceš vyšší výkon, silnejšie auto zaobstaraj si vozidlo ktoré požadovaným výkonom disponuje už od výroby. Je to zdvihnutie výkonu na tvoju požadovanú hodnotu až také rozdielne oproti tomu čo máš teraz? Stojí Ti to zato? Agregát ktorý máš v aute je optimalizovaný na určitý výkon (samozrejme rezerva tam je)+ ostatné komponenty sú nastavené tak aby to pri danom výkone plnilo svoj účel. Radili Ti aby si podradil. Možno to berieš ako zbytočnú frázu a skús to, drž to auto na vyšších otáčkach, pohraj sa s ručičkou na otáčkomeri a nechaj ho nech sa prefúkne a uvidíš že to pôjde. Nerob zásahy zvyšovania výkonu, ten agregát má svoj účel používania a nemyslím si že je na mieste chcieť z neho urobiť športiak (pri tom zvýšení ktoré ty požaduješ to bude skôr placebo efekt...) Ak pociťuješ že potrebuješ viac výkonu a že tento agregát Ti už nestačí zaobsatraj si auto s vyšším výkonom. Myslím to vážne. Tento predaj a v rámci svojich finančných možností sa posuň ďalej. Dostaneš vyšší výkon, inú charakteristiku motora ktorý je opäť optimalizovaný spolu s inými konmponentmi od výroby a hotovo. Poskytne Ti to to čo potrebuješ. Ja sám som tak urobil, nestačilo mi to čo som mal pod kapotou? Tak som si zaobsatral silnejšie auto. Ak si momentálne v situácií že nemôžeš alebo nehceš investovať do silnejšieho auta tak pojazdi na tom čo máš, drž tie otáčky a užívaj si jazdu. Našetriš niečom odložíš a v budúcnosti si kúpiš silnejšie auto. To je môj názor. Kašli na tie kW ktoré tam chceš dvíhať, ešte raz opakujem: Kto chce vyšší výkon nech si zaobstará silnejšie auto. Nič zložité na tom nieje ja sa toho držím.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

kolega mal presne takeho leona mal ho nachipovany uz ked ho kupil auto islo ovela lepsie ako seriovka , nevyhody boli pri prudkom stlaceni plynu cierne kudole za nim co ciastocne vymizlo potom co zacal tankovat maxxmotion od omv alebo ine premiove nafty , dalsia normalne bez uplatku ce EK nepresiel, tak isto ma znami nachipovanu ochtafku taky isty pripad cez emisnu k.o. , nechcem strasit ani odradzovat ale tiez by som sa priklonil k tomu ze radsej tie peniaze investuj do servisu a to sa ti odvdaci este dlhym najazdom
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

c6000 napísal:Viac ako 12 rokov mám čipnuté staré 1Z TDI čiže obtok je to tam skoro 200tis km.zmena citelná čuduj sa svete nedymí a žiadna seriová 81 kw sa nechytá samozrejme horné pásmo otáčok nič moc..



Ale anoooo nedymi a ide ako raketa a ma 200 000 km dieslovy motor spred min 22 rokov alebo viac zalezi v akej bude to je. A nic sa nan nechyta .
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Doprdele to tie kachle obdivujete doma v obyvačke?? lol Ja mám 200 tisíc za 3 a pol roka. Na firemnom bol za 7 rokov milion. Na také nájazdy si naozaj kúpte električenku. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

TenDymIgnorujem TDÍ
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

myslis ze by si vyrobca komplikoval zivot inym turbom, inymi ostatnymi vecami keby stacilo preprogramovat RJ ???
ved by robil 66 aj 81 kW verzie rovnako ak by to dobre fungovalo ...

ten motor co mas je nesmrtelny a ak je o neho dobre postarane, otoci aj cez milion vratane povodneho turba

po chipe a inych upravach to nie je iste ...

investuj radsej do rozvodov, vodnej pumpy, dobreho oleja a nie somarin
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon - zvysenie vykonu

Príspevok od používateľa seven549 »

Aleno9 napísal:chcel.by som.zvysit vykon aspon aby bol.ostrejsi nastup na to obiehanie, aby auto lepsie tahalo do kopca pri plnom nalozeni. , bude to navysenie na 85 citit pri predbiehani
ten motor je uz starina tam nepomoze cip tem treba evry mod.

ak chces lacno vykon sprav si evry - mod stoji to par drobnych navodov je vsade kopec aj na you tube vykon si zdvihnes kedykolvek zapnutim gombika.

https://www.youtube.com/watch?v=51yxvnVMEzs nevyhoda bude to zadymovat ako tank.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Bude to mat vela paliva a malo vzduchu ludovo povedane. Ak by to nebol odolny motor tak ti poskodi piesty a mas vymalovane. Vela paliva zhorsuje mazanie valcov a degraduje aj olej...
Vyrobca to urobil na 66kw a naladil aby to spravne fungovalo. Tento motor sa na chip nehodi lebo ma obmedzeny tlak turba.
Vseobecne chip poskodzuje motory a cely nahon napr. prevodovky lebo to nebolo konstruovane pre ten vykon. Chvilu to funguje ale co potom ?
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných