Nehoda auta s pzp bývalého majiteľa

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

dreeevo napísal:
gnagy napísal:
bajo napísal:ani teoria, ani jazdit nevie...krasne nieco...
Toto jednoducho musím odcitovať. Bajo, ty si nikdy neurobil žiadnu chybu? Miveko slušne pozdravil, slušne napísal príspevok, opýtal sa na problém, ktorý má a žiadne moralizovanie mu nepomôže. Toto fórum klesá ku dnu aj vďaka takýmto príspevkom. Mnohí dobrí diskutéri sem už ani nezavítajú. Kedysi to tu bolo o inom. Nehnevaj sa.
Máš pravdu, ale pozrime sa na to aj z druhej strany....niekde sa práve nachádza človek, ktorému tento expert spôsobil škodu, má možno nepojazdné auto ktoré potrebuje (rodina, práca atď) a dúfa že mu poisťovňa vinníka zaplatí vzniknutú škodu...aký bude asi jeho výraz tváre, keď sa dozvie, že vinník nemal platné PZP a celá vec sa časovo natiahne kedže to bude riešiť kancelária poistiteľov ?. :-\
A pre zadávateľa témy, ak si spôsobil malú nehodu ale na novšom aute tak si rovno vybavuj splátkový kalendár lebo to celé zacvakáš zo svojho vrecka
Existuje niečo také,čo sa volá garančný fond. Z uvedeného fondu sa hradia škody, ktoré vzniknú spôsobom,ako spôsobil zadávateľ témy,tz bez uzatvorenej pzp. A garančný fond na základe možnosti daných zákonom, vyzlečie kožu zo zadávateľa témy.
Poškodený škodovú udalosť bude mať vyplatenú,ale vinník sa môže tešiť, okrem nahrady škody je tam aj nejaký trest,minimálne pokuta, a pri uzatvorení akejkoľvek pzp mu bude prirátavaný malus, tz plus percentá za škodovosť a blabla.
Poistka pre bieleho za 200€ ho vyjde 300€. Kto chce kam pomôžme mu tam. :40bd:
miveko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.03.2019 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miveko »

Zle som sa vyjadril, auto je v procese prepisu. Majiteľovi auta som dal splnomocnenie na prepis. Ale oficiálne na mňa nie je napísané.
Ale majiteľ tvrdí že je.
Policajti si kontrolovali poistku a nič nevraveli, takže by mala platiť.
Keď som volal majiteľovi auta, že mu budú volať z poisťovne, povedal mi len že to auto už nie je jeho.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A mal pravdu. Ak on auto odhlásil a ty si si neuzavrel svoju pzp , tak auto bolo nepoistené a celú škodu + sankcie hradíš ty. Ja uzatváram poistku podla vin čísla hneď po vyplatení auta. Lebo dve pzp byť môžu, ale ani jedno veru nie. lol
Auto v procese prepisu má mať poistené nový majitel ,alebo nesmie na cestu. Iná varianta neexistuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tu to neni o pravde, tu to je o korektnosti, nekonfliktnosti a celkovej chrumkavosti, tatko my uz patrime na smetisko dejin :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Včera som nadrtil prvý tohtoročný kubík štiepky - a moje telo sa naozaj cítilo zrelé na smetisko. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

miveko napísal:Zle som sa vyjadril, auto je v procese prepisu.
Policajti si kontrolovali poistku a nič nevraveli, takže by mala platiť.
Prepac ale ty sa hadam ani nevies vyjadrovat, aky proces prepisu? Mozes napisat kedy si auto kupil, kedy sa stala poistna udalost, KTO ma velky technicky preukaz?? Policajti boli pri nehode? Ak preverovali poistku, nezistili ze auto je/nieje odhlasene? Vysvetlil si vobec policajtom ako sa veci maju? Oni ti ako vinnikovi nehovorili nic? Pamatas si vobec nieco? (bez urazky)

Pytas sa tu bez toho aby si napisal co je podstatne vediet a mozno uz samotni policajti ti hadam aj naznacili co ta caka...
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

zoberies si velky TP, pozries sa nan, konkretne na datum prepisu, alebo odhlasky, ak skodova udalost nastalo po tomto datume, stalo sa tak bez poistky, to je cele
AR156
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.06.2010 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AR156 »

Nedá mi nereagovať.On sa nemôže pozrieť do velkého techničáku..ked ho ešte nemáááá!!! alebo ho v tom čase nemal ked to tu písal !!!! Pre menej vnímavých ľudí.Vysvetlenie-Myslím,že miveko sa vyjadril dosť jasne,hoci sa na začiatku vyjadril zavadzajúco,tak potom sa opravil dostatočne zrozumitelne..Kúpil si auto,a ešte ho nestíhol prepísať,čiže-kým ho neprepísal na seba,nestihol uzavrieť novú poistku.Vysvetlenie-pre menej inteligentných ľudí...(podľa toho upravujem aj štýl písania)Nejaký týpek nazvyme ho Jaro....prišiel k druhému týpkovi domov...ten sa bude volať Ondrej.... ..takže Jaro kukol na auto,povozil sa...a povedal si..fajn kupujem ho...povedal mu..Ondrej-hybaj odhlásiť auto.....a Ondrej povedal..more..je utorok 17:00 na prepis nejdeme,Jaro si ale chcel užiť auto,pochváliť sa frajerke,možno zadriftovať..nevydržal to a blislo mu v hlave náhradné riešenie......tak s ním skočil k nejakému notárovi ktorý robí do 18:00 napríklad,alebo na matriku,alebo čo ja viem kde... a vypísal splnomocnenie kupnopredajnu zmluvu...Ja Jaro kupujem od Ondreja ...dalej to snád poznáte....vyplatil ho.... zobral si malý techničák...zmluvu,auto a bielu a zelenú kartu od súčasného majitela Ondreja....s čím Ondrej musel súhlasiť..ináč by predsa Jaro policajtom nemal čo dať,ked ho zastavia.... a šiel domov...ešte stále na neodhlásenom aute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ondrej..mal v noci burlivé sny o tom,že Jaro nevyberie zákrutu pri tom driftovaní....a hned ráno šiel odhlásiť auto rovno na Jara a s velkým techničákom prepísaným na jeho meno ukončil zmluvu vo svojej poistovni.....Jaro ale v rovnakom čase...ukazoval kolko má auto koní frajerke...pripomínam -stále zrejme ktoré ešte patrilo Ondrejovi....ved prihlásiť ho nemohol..lebo bývalý majitel mal velký techničský...tak Jaro pri tom zrýchlovaní spôsobil škodu...a zavolal Ondrejovi čo sa stalo... ale on mu už len povedal,že on už s tým nič...auto už nieje jeho lebo ho už stihol odhlásiť a poslať k nemu domov...to,že už auto nieje jeho... je...ale zároven nieje pravda... inteligentný alebo aspon sčítaní ľudia vedia prečo...Začnem znova písať normálne.Vysvetlenie je obsiahlejšie má viac možností,ale ked to zjednoduším,stále sa nevie,kedy bola spôsobená škoda.A toto je najdôležitejšie.Bolo počas vzniknutia škodovej udalosti,ešte stále napísané vozdilo na Ondreja s platnou pzp? alebo ho odhlásil až tesne potom čo sa škoda stala? to sa dá zistiť jednoducho.Dátum a čas pri odhlasovaní na DI porovnať s časom v spise pri riešení škodovej udalosti,za druhé hoci po právnej stránke sa Majitelom človek stane hned po podpise kúpno-predajnej zmluvy,stále nevieme,aké znenie mala samotná zmluva...stačí,že tam bola kolonka,že majitelom sa stáva majitel vozidla až po vyplatení a prihlásení na jeho meno...navyše ked mu dal Ondrej súhlas,že nezruší poistku kým si jaro neprepíše a neuzatvorí poistku na seba.Tak morálne a aj právne je to na Jarovej strane,A bude sa to riešiť cez Ondrejovu poistku.Hoci sa to ťažšie dokazuje.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A ja myslim, ze ste mimo temy, mimo pochopenia tejto temy.

Osobne si myslim, ze je to uuuplne rovnako, ako napriklad tu:
zaobstaranie-si-auta-na-taxi-t74679.html
Alebo tu:
ake-letne-pneumatiky-zvoli-t75480.html
Alebo tu, tu a tu a este tu a ...

:40bd:
Niekto troluje a zabava sa na tom, co vam podsunul.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Show to weekend very good.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal: Lebo dve pzp byť môžu, ale ani jedno veru nie. lol
Auto v procese prepisu má mať poistené nový majitel ,alebo nesmie na cestu. Iná varianta neexistuje.
Stále platí to čo som napísal - nepoistené auto nesmie na cestu. Dve poistky nevadia pokial nežiadaš plnenie od oboch poisťovní naraz.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

AR156 stale nechapem ako nejaky Ondreej mohol prepisat na Jara auto ak Jaro nemal poistku ono to nejde, ono ten Ondrej auto mohol akurat tak odhlasit , a tam stale trva niekolko dnova ochrana lehota s povodnej PZP
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Jednoduché. Ak pôvodný majiteľ auto ešte na teba neodhlásil, tak to ide na jeho poistku. Ak to už odhlásil na tvoje meno, tak to ide na teba. Ak nemáš poistku, máš dve možnosti. Dohodneš sa s poškodeným a vycáluješ mu škodu keš, alebo sa škoda bude musieť uhradiť z garančného fondu a SKP to bude od teba žiadať nahradiť. Pokutu za neuzavretie povinného poistenia samozrejme treba čakať tiež. Na žiadnu 8 dňovú ochrannú lehotu sa určite nespoliehaj. Ak pôvodný majiteľ auto odhlásil na teba s tvojím splnomocnením, tak k tomu dátumu jeho PZP končí a ty, ako nový majiteľ preberáš zodpovednosť za to, aby vozidlo malo uzavreté povinné poistenie o zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla... Ak je auto tvoje a nemáš poistku, tak bajo to v podstate napísal tak, ako to je ehm.. Žiadná ochranná lehota aktuálne neexistuje! ;-)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dnes pri online poistkách, nevidím problém. Kúpim kár,cez online uzatvorim pzp a idem domov. Potom zaplatim, idem na prepis a nie je problem. Ale..... :4012:
borisbelas
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.06.2014 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borisbelas »

parazit- napísal:Jednoduché. Ak pôvodný majiteľ auto ešte na teba neodhlásil, tak to ide na jeho poistku. Ak to už odhlásil na tvoje meno, tak to ide na teba. Ak nemáš poistku, máš dve možnosti. Dohodneš sa s poškodeným a vycáluješ mu škodu keš, alebo sa škoda bude musieť uhradiť z garančného fondu a SKP to bude od teba žiadať nahradiť. Pokutu za neuzavretie povinného poistenia samozrejme treba čakať tiež. Na žiadnu 8 dňovú ochrannú lehotu sa určite nespoliehaj. Ak pôvodný majiteľ auto odhlásil na teba s tvojím splnomocnením, tak k tomu dátumu jeho PZP končí a ty, ako nový majiteľ preberáš zodpovednosť za to, aby vozidlo malo uzavreté povinné poistenie o zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla... Ak je auto tvoje a nemáš poistku, tak bajo to v podstate napísal tak, ako to je ehm.. Žiadná ochranná lehota aktuálne neexistuje! ;-)
Úplne presne. Treba popísať presný sled udalostí, potom sa dá poradiť. Ak bolo v čase nehody skutočne PZP pôvodného majiteľa platné, situácia sa dá riešiť menej bolestne.

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných