Nehoda auta s pzp bývalého majiteľa

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miveko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.03.2019 22:24
Zdieľať na Facebook

Nehoda auta s pzp bývalého majiteľa

Príspevok od používateľa miveko »

Dobrý deň chcem sa opýtať,
Kúpil som auto, prepísal ho, ale poistka je stále napísaná na bývalého majiteľa a ja som spôsobil menšiu dopravnú nehodu. Všetko sa napísalo na poistky. Len teraz neviem čo robiť, keď tá poistka nie je moja. Chcem sa opýtať čo mám teraz robiť, alebo či sa dá prehodiť táto nehoda na moju poistku.
Vopred ďakujem.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prečo pôvodný majiteľ, veď píšeš :"prepísal som", dúfam, že si PZP návrh predložil pri prepise, tak DN, škodovu udalosť treba nahlásiť svojej poisťovni, a čo najskôr uhradiť predpis platby. Do 15 dní, online, cez call centrum, osobne.
miveko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.03.2019 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miveko »

Ja som si nevybavil svoju poistku ešte, takže stále by mala platiť ta jeho. Ja sa v tom nevyznám. Preto sa pýtam.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to si dojebal...on si na zaklade odhlasky zrusil pzp ku dnu prepisu a ty mas holy ud :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Pri prepise vozidla musis predsa predlozit aj PZP, resp navrh PZP kde je datum uzatvorenia, teda platnosti a mas tam nejaku lehotu splatnosti. Ked si PZP zatial neuhradil, tak niesi ani si nebol poisteny, sposobenu skodu hradis sam... Hadam su to len tukance a tvoja lekcia nebude moc draha... Sup naspat do autoskoly a doucit sa ake doklady potrebujes k vedeniu vozidla.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ani teoria, ani jazdit nevie...krasne nieco...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

bajo napísal:ani teoria, ani jazdit nevie...krasne nieco...
Toto jednoducho musím odcitovať. Bajo, ty si nikdy neurobil žiadnu chybu? Miveko slušne pozdravil, slušne napísal príspevok, opýtal sa na problém, ktorý má a žiadne moralizovanie mu nepomôže. Toto fórum klesá ku dnu aj vďaka takýmto príspevkom. Mnohí dobrí diskutéri sem už ani nezavítajú. Kedysi to tu bolo o inom. Nehnevaj sa.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nesdí tu popis problému. Auto sa jednoducho NEDÁ prepísať tak aby ostala poistka pôvodného majitela. Prvé čo pri okienku pýta je nová PZP s menom vlastníka alebo držitela mv a túto fotí a zakladá do spisu.
Inak staté pzp automaticky zanika v momente skartácie starého tp. Čiže keď odchádzaš od okienka už je stará poistka neplatná a beží tá tvoja nová. :4012:
Ja osobne som prepisoval auto z dcéry na mňa a aj keď som chcel aby staré pzp ostalo v platnosti, nedalo sa, pritom meno aj adresa poistníka súhlasili. Pri každom prepise musí byť uzatvorené nové pzp.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

gnagy, a čo, že pozdravil? Za to ho budeme ľutovať a bajo nemá pravdu?! :::

Ako mohol urobiť prepis keď nemá PZP?! Ak policajtom predložil len nejaký fake z internetu tak mu treba, de.bilovi! Aj keby to policajtom nebolo treba tak to je predsa prvá vec, ktorú každý súdny človek s IQ nad 60 urobí, že si uzatvorí PZP!


Môžeš sa hnevať koľko chceš, úroveň je taká akí pacienti sem (a k volebným urnám) chodia!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak policajtom predložil pzp z internetu ktoré nevyplatil, tak ho poisťovňa zažaluje za podvod.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ziadny fejk, predlozil len navrh PZP a dalej sa nestaral...
Mozem sa mylit, ale ak dobre viem, na prepis staci navrh PZP ktory si uzatvorite s poistovnou od urciteho datumu, teda na prepis idete s platnou zmluvou ktorej zmluvne plnenie nadobuda platnost uhradenym zmluvneho poistneho. Po lopate, kym navrh PZP neuhradim, je to len zdrap papiera a poistenie logicky nieje platne.

Rovnako PZP povodneho majitela straca platnost pri prepise a zmene drzitela vozidla a teda ziadne dalsie poistne plnenie uz nieje mozne.

miveko mozem vediet kedy si auto prepisoval a kedy sa stala poistna udalost?
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Tak tak odchadzas od okienka o organa a stara poistka uz neplati.
Dokonca ked som uzatvaral novu tak mi na poistnu zmluvu pani napisala aj cas uzatvorenia a zaplatenia, aby sa predislo spekulaciam z ktorejkolvek strany.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

gnagy napísal:
bajo napísal:ani teoria, ani jazdit nevie...krasne nieco...
Toto jednoducho musím odcitovať. Bajo, ty si nikdy neurobil žiadnu chybu? Miveko slušne pozdravil, slušne napísal príspevok, opýtal sa na problém, ktorý má a žiadne moralizovanie mu nepomôže. Toto fórum klesá ku dnu aj vďaka takýmto príspevkom. Mnohí dobrí diskutéri sem už ani nezavítajú. Kedysi to tu bolo o inom. Nehnevaj sa.
Máš pravdu, ale pozrime sa na to aj z druhej strany....niekde sa práve nachádza človek, ktorému tento expert spôsobil škodu, má možno nepojazdné auto ktoré potrebuje (rodina, práca atď) a dúfa že mu poisťovňa vinníka zaplatí vzniknutú škodu...aký bude asi jeho výraz tváre, keď sa dozvie, že vinník nemal platné PZP a celá vec sa časovo natiahne kedže to bude riešiť kancelária poistiteľov ?. :-\
A pre zadávateľa témy, ak si spôsobil malú nehodu ale na novšom aute tak si rovno vybavuj splátkový kalendár lebo to celé zacvakáš zo svojho vrecka
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nechce sa mi to citat cele ale ako sa da prepisat auto bez poistky ked DI pri prepise vyzaduje predlozit doklad o uzatvoreni poistnej zmluvy?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Hlavne si nenapísal koľko dní ubehlo od prepisu, bývalý majiteľ je ešte v ochrannej 8 dňovej lehote.Ja som predal auto a nevrátili mi presnú alikvotnú čiastku za zostávajúce dni, samozrejme mi vrátili o niečo menej, keď som sa pýtal na poisťovni tak mi povedali že výška nespotrebovaného pzp sa nevracia k dátumu prepisu ale poisťovňa si učtuje ešte 8 dní navjac.Čiže ak platíš povedzme 100 euro za rok a vozidlo predáš presne po pol roku tak poisťovňa Ti nevráti 50 euro ale dajme tomu iba 47,50.Toto som našiel ako príklad:Otázka: Chceme uzatvoriť online zmluvu. Je rovnako platná ako zmluva podpísaná v poisťovni dňom uzatvorenia, alebo až zaplatením? Dokedy ju môžem vypovedať a na čo si dať pozor?

Radí Jozef Belko, konateľ, Insuria Consulting
Predaj cez internet má rôzne špecifiká. Okrem toho, že Občiansky zákonník ukladá možnosť poistnú zmluvu vypovedať do 2 mesiacov od začiatku poistenia, je možnosť odstúpiť od poistnej zmluvy aj pri predaji cez internet, do 7 dní, bez udania dôvodu. Najčastejšou chybou pri poistení online je silné presvedčenie o tom, že klient je poistený, aj keď poistné nezaplatil. Treba si dávať pozor na dva pojmy, s ktorými pracujú poisťovne, a to platnosť poistenia a účinnosť poistenia. Účinnosť poistenia môže byť vyplnením formulára. To znamená, že poistenie môže vzniknúť minútou a sekundou uzatvorenia na internete, ale kým nie je uhradené, poisťovňa nemôže klientovi regresovať 100 percent škody, ktorú spôsobil inému účastníkovi. No podobne o tom hovorí aj písomná forma uzatvárania zmluvy. Pri zrušení zmluvy treba doručiť výpoveď do poisťovne (doporučene, podacím lístkom) buď do 7 dní pri zákone o predaji cez internet, alebo do 2 mesiacov od začiatku poistnej zmluvy podľa Občianskeho zákonníka, avšak klient je ešte poistený ďalších 8 dní od doručenia výpovede do poisťovne. Platí zásada, že dátum prebratia výpovede na poistnú zmluvu je dátumom doručenia výpovede do poisťovne. Toto by som chcel zdôrazniť lebo aj tu sa stáva často chyba a klient si myslí, že dátumom podania si splnil svoju povinnosť. Avšak pravda je tá, že dátumom prebrania teda dátumom prijatia v poisťovni je až výpoveď prijatá. Aby to nebolo také jednoduché, tak okrem uzatvorenia poistnej zmluvy na Slovensku existuje aj možnosť uzavrieť si návrh poistnej zmluvy a tam si treba prečítať poistné podmienky. Lebo pri návrhu sa klient podpisom návrhu môže vzdať možnosti vypovedať zmluvu do dvoch mesiacov. U existujúcich zmluvách ak chce dať klient výpoveď, všeobecne platí 6 týždňová výpovedná lehota pred začiatkom nového poistného obdobia.

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný