VW Touran - klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

VW Touran - klimatizácia

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Dobry den, mam vw touran 1.9tdi 2006 automaticka klima.
Nefuka mi studeny vzduch, tak som sa pozrel na kompresor a je stale zopnuty- stred sa stale toci ci je klima zapnuta alebo vypnuta, zaujima ma ci to je normalne.
Diagnostika ukazuje tlak chladiva 5.2bar. Je to dost aby zoplo tlakove cidlo? dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak sa nemylim tak touran 1,9 ako aj 2,0 nema cievku na kompresore,kompresor je regulovany.Je to uplne normalne,ze "stred" ide stale.Nechapem ale otazku,5,2barov staci na zopnutie tlakoveho ventilu.Co mas na mysli?5,2barov na nizkom alebo na vysokotlakovom okruhu?
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

diky. Tak tipujem ze ukazuje vysoky tlak, ktory by mal byt na 10b. Neviem ale kolko staci na zopnutie klimy.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kolko staci na zopnutie----to nesedi.
Su 2 okruhy,nizkotlaky a vysokotlaky.Na ktorom si meral 5,2?Tlakovy spinac je vlastne bezpecnostny,teda ak je tlak prilis nizky,nedaj boze vysoky,"vypne" kompresor.A nie naopak,ze ho zapne.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ved sam to pises, ak je tlak nizky tak vypne kompresor. A ja sa pytam pri akom nizkom tlaku ho vypne?
diagnostika pisala iba tlak, neviem kde ale pochybujem ze by bolo 5,2 v nizkom
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Diagnostika nestaci.5,2 moze byt aj na nizkom okruhu,lebo ak kompresor nefunguje,tlaky su vyrovnane.Este raz sa spytam aky je tlak na nizkom a aky je na vysokomo okruhu po zapnuti klimy.Cez diag sa da aj vidiet,ci sa zvysi alebo znizi tlak po zapnutie.Najlepsie je to cele zmerat priamo s manometrami.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, zmerat manometrami, alebo pripojit na ten automaticky kram co ma servis klimy, hlavne netreba zabudat ze tlak media zavisi od teploty :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlavne nezabúdajte na jednu vec,ten typ kompresorov ide stále,len má regulový výkon.Čidlo ktoré meria tlak nič nespína,je to tensometrický člen,na základe jeho údajom sa zariadi RJ klimizácie ako uzná za potrebné.Tlak ktorý vidíte v diagnostike je tlak systému odčítaný práve tým tensometrom.Dá sa od neho odvodzovať pomerne málo,pretože tlak v klíme sa podriaduje aj iným veciam ako sú teplota a tlak.Samozrejme ako základná informácia sa na tlak pozerá,v odstátom motore by hodnota cca 6 bar mohla zodpovedať tomu že systém je naplnený a chybu nespôsobuje nedostatok obeživa.
U týchto systémov je pomerne častá vada na regulačnom ventile,je vidieť na telese klima kompresora,je vymeniteľný samostatne.V diagnostike je parameter % jeho aktivovania.Tent údaj a dva manometre vo vysokom a nízkom okruhu povedia všetko,kde sa problém nachádza.Ale najprv treba skontrolovať či aspoň po povelovej stránke je systém v poriadku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jesus-pd napísal:ved sam to pises, ak je tlak nizky tak vypne kompresor. A ja sa pytam pri akom nizkom tlaku ho vypne?
diagnostika pisala iba tlak, neviem kde ale pochybujem ze by bolo 5,2 v nizkom
Samozrejme že snímanie tlaku nemôže byť vo vetve nízkeho tlaku.Pokiaľ je mašina odstavená dlhšiu dobu tlak klesá na akúsi základnú hodnotu ktorá je ovplyvnená len teplotou.Nespína nič,meria.
Ak po nabehnutí čerpadla a nastavení vysokého výkonu jeho reguláciou tlak vystúpa a pokiaľ by prekračoval prípustný tlak tak RJ prestaví kompresor pomocou regulátora na min.Kompresor je činný stále ak sa točí,líši sa iba stupeň účinku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných