Toyota Aygo -údržba lak + hrdza

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michajel
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.03.2019 12:27
Zdieľať na Facebook

Toyota Aygo -údržba lak + hrdza

Príspevok od používateľa michajel »

Zdravím,

chcel by som čím skôr dať dokopy toto auto,
na ľavom podbehu mi chytilo hrdzu viď. album.
Viete mi odporučiť klampiara/ servis v KE ktorý by to vedel poriešiť rozumne?
Ďalej sa z auta ako keby zlúpol lak z plastových častí, treba ti dať leštiť alebo na to stačí nejaký prípravok?
+ rovnaká otázka pre predné svetlá.

Ak možno máte nejaky nápad ako zaistit gumu ktora je na streche rovnako uvítam inšpiráciu.

Album s fotkami : https://imgur.com/a/wni8shG

Ďakujem za odpovede.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

https://youtu.be/iPhf77j7WSY
Chitilo hrdu? To už kvalitné prežraté... A ten lak je vada laku, to jedine prestriekat. Do podbehu daj montážnu penu plus git, vyšmirgluj zalakuj a je.. Aj keď to dáš spraviť do mercedesu tak ti to po 2 až 3 rokoch vykvitne zas... Alebo zohnať ten istý a zdravý podbeh a dat navariť..
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ono zalezi v akom celkovom stave toto mini auto je. Podla fotiek nie velmi vabnom a vidim to na serioznu vyvaracku cca asi 300 euro a supanie laku na viacerych castiach skor na celolak a to tak 800-900 euro co uz aj nedava zmysel tato oprava
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

podbeh je zrelý na výmenu. no podľa fotiek je zrejmé, že to nebude len podbeh, ale trochu viac - nech Ťa ani len nenapadne strieknuť tam pur penu. lebo sa môže stať, že o rok budeš chcieť vyvárať a klampiar keď zbadá pur penu, pošle Ťa kade ľahšie - riziko požiaru.

plastové časti sa dajú prelakovať. nič strašné.

guma na streche sa dá riešiť nejakým lepiacim tmelom, trebárs mamutom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní