Toyota Auris Hybrid

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

odkedy vlastnictvo veci pridava rozum hlave :-) ?
snad jedine na slovensku, aj to je len pocit...

este raz, volicom mozes robit co len chces, tam nemas co pokazit na "prevodovke"
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

bajo, kašli na to ... ty si ideš úplne svoje, infošku o nedostatočnom mazaní mám od chlapa čo robí iba toyoty, prevažne HSD ... a nie je to o vlastníctve, ani o slovensku, ešte by si do toho mohol politiku zamotať .. skús čo?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

politiku preco ? ty si zacal patentom na rozum, kedze ty MAS a ja mam len sporak od fiata, tam sa mam vyjadrovat ;-), ginko je na pamat, maju v kazdej lekarni...

ale ostanme pri technike, je jeden ciste teoreticky dovod preco nejazdit na N s HSD...ten iste poznas ako majitel, len si opomenul v ramci ochrany prevodu lol, ten dovod je elektricky, ne mechanicky ! totiz volbou N odstavujes elektricke tocive stroje z prevadzky, tym padom TEORETICKY, pokial by si plachtil dole everestom a uzivas si prislusenstvo auta dostatocne, vystavis bateriu natolko, ze skoncis na odtahovke ;-), proste auto HSD bez elektriky je dobre asi len ako kvetinac
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Re: Auris combi hybrid 1.8

Príspevok od používateľa marianauris »

wilz napísal:
janyr napísal:ma cca 2 roky a 70tis km, ... Co k tomu dodat .... nic staci sadnut a ist

Tak zase by to už bolo dosť zlé, keby sa do 70 tis. km malo voľačo pokaziť.
Trochu mimo témy. Myslím si, že nie jeden hrdý majiteľ TSI by bol rád, keby bez poruchy prešiel 70.000 km. A i napriek tomu sa nájde dostatok nových majiteľov TSI.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

bajo777 napísal:politiku preco ? ty si zacal patentom na rozum, kedze ty MAS a ja mam len sporak od fiata, tam sa mam vyjadrovat ;-), ginko je na pamat, maju v kazdej lekarni...

ale ostanme pri technike, je jeden ciste teoreticky dovod preco nejazdit na N s HSD...ten iste poznas ako majitel, len si opomenul v ramci ochrany prevodu lol, ten dovod je elektricky, ne mechanicky ! totiz volbou N odstavujes elektricke tocive stroje z prevadzky, tym padom TEORETICKY, pokial by si plachtil dole everestom a uzivas si prislusenstvo auta dostatocne, vystavis bateriu natolko, ze skoncis na odtahovke ;-), proste auto HSD bez elektriky je dobre asi len ako kvetinac
- na hsd vidíš čo sa deje a niektorí to robia tak že pri dojazde povedzme mierne klesanie dajú N a potom jemne pribrzďujú.. podľa toho čo vidia na dispeji sa to nabije o dosť rýchlejšie, ja to nerobím tak sa k tomu vyjadriť neviem. Baterka sa na N nevybije aj keby si klesal z Everestu lebo mozog auta to nedovolí - je tam spaľovací motor... a za ďalšie je tam malá baterka ktorá ovláda mozog. Takže na odťahovke hybrid neskončí pokiaľ o tom nerozhodne samo auto. Je to dostatočne blbuvzdorné. Auto nedovolí aby si počas jazdy s D či P či G prišiel o brzdy, svetlá, posilovač....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nic sa neusetri tym prepinanim na N, vsetky toyoty a lexusy su vyvinute s trvale zapnutou prevodovkou a dopomoc elektromotora a kapacita baterii je tak navrhovana... to nie je mozne skusat vo vyvoji auto s dojazdami na N.....
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

bajo777 napísal:ohladom ceny, tu vidim namet pre tojotu, ponuknut hybrid s manualom, nevzdavajte sa pytajte si svoje :40bd: :40bd:
Hybrid a manuál? Honda také auto má :)

CR-Z: https://www.autorevue.cz/test-ojetiny-h ... co-baterie
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

ahojte
ako je to s xenonmi?
cital som ze stretavacie svietia prílis do zeme

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný