Pomoc pri kúpe stredného auta na krátke trasy do 12tis€

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
werfer
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.01.2010 23:37
Zdieľať na Facebook

Pomoc pri kúpe stredného auta na krátke trasy do 12tis€

Príspevok od používateľa werfer »

Zdravím vás chlapi.
Potrebujem auto nižšia stredná trieda - benzín, Kombi môže byť - nemusí.
Mám 190 cm nechcem nic uplne malé ani zbytočne veľké. O spotrebu mi nejde keďže nenajazdim veľa.
Niesom pretekár, ide mi o spoľahlivosť, nenáročnú údržbu a aby znieslo tie moje pravidelné krátke trasy.
Velkost auto kvôli parkovaniu neriešim v práci mam svoje miesto v garáži tak isto doma. Do mesta ako tak nechodím, max nákupné centrum tam je to tiež ok. Aj Touran, Caddy, Tournier "francúza nechcem" pripadá do úvahy ale tam motoricky atmosfera s výbavou uz je nerelane.ostavalo by turbo motor.
Hľadám r.v. po cca 2012-14, po prvom majiteľovi, kupované SK, servisná história, nájazd do 80tis. km skrátka cukrík:) možno aj predvádzačku.
Skôr sa prikláňam k atmosfére.
Teraz mam Focus 2 - 2009 - 1.6 16V Duratec 74kw a za 5 rokov nic len olej filtre. Kupil som ho zanovny so 40 tis. KM Teraz mam 90tis.KM Chcem ho posunúť žene. PREDSTAVUJEM si niečo také len novšie s lepšou výbavou:)
Neviem ci ísť do niečoho novšieho s turbo motorom alebo trochu staršie s atmosférou. Prevodovka manual. Auto by som posunul za 4-5 rokov zasa žene.
Jazdim 90% mesto 10% mimo mesto.
Ročný nájazd do 10tis km.
Každý den ráno 5km do práce, večer 5km z práce. niekedy iba toto 3 týždne v kuse.
1x do týždňa po BA max 20km
1x za mesiac 100km po diaľnici
1x do roka Chorvátsko.

Cena od 8-12 tis.€
K čomu som sa zatiaľ dopracoval:
Golf VI/ octavia(skôr nie) - 1.6 MPI 75kw ak by som našiel alebo 1.4 59kw.
Ford Focus 3 ešte maju 1.6 Ti-VCT aj ročníky 2016-2017 že by som mal aj slušnú výbavu. " starý motor v novom aute" alebo ísť do 1.0 ecoboost 92kw
Kia Ceed 2016 -2018 1.6 GDI 99kw
Mazda 3 2.0 skyactiv 88kw
Honda Civic 8-9 moc sa mi nepáči

Alebo nemám sa báť ísť aj do turbomotorov TSI/ecoboost ak by som kúpil zánovné tak na to moje používanie ak dam ja za 5 rokov 50tis KM potom žena 50tis KM by to malo vydať. A potom za 10 rokov už bude staré auto :)



Ďakujem za ďalšie rady,názory a tipy

:2f93:
Naposledy upravil/-a werfer v 23.03.2019 09:11, upravené celkom 4 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A čo tak C-Max? Nie je to velké na dlžku, ale priestorom. Pri tvojej výške radosť nasadať
werfer
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.01.2010 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa werfer »

O Ten vnútorný priestor na výšku mi ani nejde. Nasadam aj priestoru mam teraz vo focuse dosť nevadia mi "útulnejsie" :) priestory .. ale áno aj to pripadá do úvahy. Vizuálne sa mi síce moc nepáči. Motoricky by sa to tiež dalo možno. Aj keď uz by som chcel aspon inteligentné rádio, možno vyhrievané sedačky, vyhrievané čelné sklo. To skombinovat s tou atmosférou už bude dosť problém nájsť, ostával by ecoboost. Nebranil by som sa aj takému MPV ako su Toruran, Caddy, ford tourneo, francúza nechcem. Ale tam už motoricky jedine do turba a to co hľadám zanovné tak 15tis€€+
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Skús si pozrieť Dacia Dokker 1.6 sce čisto nový v plnej výbave za 11000 euro. Nestačilo by na Tvoj maličký nájazd? Tie turbomotory určite nie na jazdu do mesta. Reálna spotreba bude na míle vzdialená od tej papierovej. Najserióznejší sú v udávaní spotreby Kórejci a Japonci.

Skús kuknúť ešte Mazdu 5, je tam jedna z roku 2015 1.8 benzín s výbavou Takumi - limitovaná edícia najvyššej výbavy. Potom je tam ešte Kia Venga a to je tiež nové auto.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

werfer: len aby ti casom tie utulnejsie priestory nezacali vadit :). Tiez mam 190 a striedam Imprezu s Leonom 2009 - ten obly nepekny. Do Seata sa mi strasne nastupuje.
Dracenka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.01.2019 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dracenka »

gnagy napísal:Skús si pozrieť Dacia Dokker 1.6 sce čisto nový v plnej výbave za 11000 euro. Nestačilo by na Tvoj maličký nájazd? Tie turbomotory určite nie na jazdu do mesta. Reálna spotreba bude na míle vzdialená od tej papierovej. Najserióznejší sú v udávaní spotreby Kórejci a Japonci.

Skús kuknúť ešte Mazdu 5, je tam jedna z roku 2015 1.8 benzín s výbavou Takumi - limitovaná edícia najvyššej výbavy. Potom je tam ešte Kia Venga a to je tiež nové auto.
jezis Dokker, co je robos? :d :D Radsej Lodgy, to ma take krajsie tvary...alebo Fiat Tipo je tiez v budgete 1.4 atmosfera (ale radsej by som bral hatchback ako sedan, ovela praktickejsie auto a na HB v takejto cenovke ma aj vacsi kufor nez napr. Golf/Ceed atd)...potom uz tam vela aut ani nie je v tomto budgete, atmosfery a aj co sa tyka priestoru...ale zle volby to nie su
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných