Kardan repas - Nissan Pathfinder R51

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Kardan repas - Nissan Pathfinder R51

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,chcel by som vas poprosit o radu ohladom repasu/vymeny kardanu.

1) dobra firma na repas (cena/praca)
2) mozem namontovat repasovany kardan z druheho Pathfindra v pohode, ci ho tiez netreba nejak v presnej polohe namontovat
3) pasuje aj z Navary?
4) ma novy kardan tiez pliesky na vyvazenie? alebo nie, pytam sa z dovodu, ze tento sucasny pliesky ma, tak ze ci bol vyvazeny
5) ako zistim, ze je kardan nevyvazeny, bez toho, ze ho dam do servisu (odchylkomer?.....), viem, ze pocas jazdy citit take chvenie v urcitom pasme otacok/rychlosti

Dakujem.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

skus kardanservis v TT alebo ZA kardan sa musi vyvazit
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Každý kardan sa vyvažuje pri jeho výrobe, resp. po vyrovnaní ak bol ohnutý alebo inak poškodený.
Ak sa menia kríže alebo nejaké ložiská, tak nie je dôvod nič vyvažovať, okrem toho vyvažuje sa len samotná rúra medzi krížami, namontovaný kardan sa nedá vyvažovať.
Čo to znamená repasovaný kardan ?
Pokiaľ rozmerovo pasuje kardan z iného auta, tak samozrejme by malo byť možné ho namontovať.
Ak je pri jazde cítiť chvenie od kardanu, tak to môže byť jeho nevývažok po nejakom náraze zospodu, ale aj vôle v krížoch alebo v uloženiach to môžu spôsobovať.
Len odchýlkomerom sa nevyváženosť nedá zistiť, ale samozrejme že kardan, ktorý pri zisťovaní odchýlkomerom nemá geometrickú odchýlku, tak by ani pri jazde nemal spôsobovať chvenie.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kardan repas - Nissan Pathfinder R51

Príspevok od používateľa christiane »

Mirec8684 napísal:Ahojte,chcel by som vas poprosit o radu ohladom repasu/vymeny kardanu.
viem, ze pocas jazdy citit take chvenie v urcitom pasme otacok/rychlosti
Odkial ze si to,?akosi som to prehliadol.Aby som zbytocne nesnoril okolo Nitry a ty budes od Kosic.
Preco chces repas kardanu?
To chvenie ti kludne mozu robit gumy.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Najlepsia je fy A-kardan,oni aj vyvazuju,ale nie su lacny.
Ak ti staci vymenit len kard.krize,robime to aj my v Kosiciach.
Cena v pohode do 100e.
Vyvazenie by sa nemalo ich vymenou rozladit.
Ak mas zaujem,daj vediet.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

vseobecne aj na inych autach kym sa zacne mozno od toho najdrahsieho, treba zacat tym ze auto na zdvihak a pozriet vsetko zospodu. pneu, poloosi, ulozenia, capy, silentbloky naprav, prevodovky, diferaku, krize, hardyspojky... radsej dvakrat skontrolovat ako sa pustat hned do repasov, vymen.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mne jeden pan opravoval kardan v Gyori ale ho aj dodrbkal ohol usi v ktorom je kriz.Potom som zaniesol kardan do Ziliny a cakal cely kym ho daju poriadne dokopy.Ale aj tak triasol a nebol dobry.Tak som zasiel do Budapesti do kardanexpresz malicka dielna v tichej ulicke.Su to profici a na pockanie za 2hodiny mi vyrobili uplne novy kardan aj s vyvazenim za 200ur.Novy v mazde stal 750eur.A dali mi tam krize s maznickou aby sa dali mazat.Original nema maznicky.vozidlo mazda e2200
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Dakujem za postrehy boli uzitocne. Zvazujem tu firmu z Ostrihomu, kvoli cene, ak mate este realne skusenosti s takymito firmami, sem s nimi.

Este sa spytam, na moznost dat kardan z druheho auta rovnakej znacky s malo km. Je to ok?, kedze kardan musi byt namontovany v polohe ako predtym, tym, ze kupim z druheho auta ho mozem dat do lubovolnej polohy? Ak je toto riesenie ok, do akeho poctu km ideal kupovat kardan? kedy sa uz prejavuju nevyvazky. To je subjektivna otazka trochu, ale pre istotu.

Este dalsia otazka, ak si budem krize menit sam, posiela sa kardan bez krizov na repas?,ked ste spominali, ze sa vyvazuje len samotna tyc.

A posledna otazka - auto ma predny kratsi kardan a zadny hrubsi/dlhsi. Ktory zvykne sposobovat taketo problemy skor? Zadny ma malicku volu na jednom krizi, ked tocim protichodne casti, kde je kriz citim mierne cvaknutie/volu. Moze to sposobovat vibracie od cca 60km do 80km?
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ak myslis to co som ja pisal tak to nie v Ostrihome je ale kusok dalej v Budapesti.

Kardan sa vyvazuje ako celok aj s krizami.Ak mas taky 2dielny ako opisujes tak sa vyvazuje spolu cely aj stym loziskom ktory je v strede takzvany domec.Pouzit mozes s druheho auta ale sa musi prelozit ako celok a nesmie sa roztiahnut a opet spojit v inej polohe na tisichrane.Vsetky krize musia bezat v rovnakej polohe.

Ano moze sposobovat ta vola ktoru opisujes vibracie.Vibracie najcastejsie sposobuje vybity kriz,vybite lozisko domec alebo vybita guma v domci,ohnuty alebo pokruteny kardan,posunuty na tisichrane a tym padom rozladeny nevyvazeny.

Na repas sa dava cely karan aj s krizami a ja na tvojom mieste by som zacal s vymenou toho vybiteho kriza len treba davat pozor pri prelisovani aby sa neohli usi v ktorych je ulozeny kriz.Po montazi musi byt presne v strede vycentrovany ale to poistne segerky ukazu.Po opatrnej a presnej vymene nebude treba ani vyvazovat
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Napriklad ja som si nedavno menil na tatre sam krize.Repas vymennym sposobom stoji vyse 300eur.Kupil som si oba krize a vymenil.Cena za kus bolo 25eur.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Tak kriz som si menil aj ja, ale mam k tomu otazku, kriz je od FEBEST a po nalisovani tych miesiek s ihlickami presne na poziciu, tak aby doliehali na segerky presne, ma kriz volu hore dole, resp. doprava, dolava, cca 3mm. PRi rotacii je to v pohode. Je to ok, lebo moc ine krize na to nepredavaju. Misky nechcem moc zatlacit dnu, potom nebudu doliehat na segerky a nemusia byt vycentrovane.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Este by som sa spytal, po kompletnom repasi kardanu, nie je potrebne kardan dat rovnako ako bol predtym?je v tomto pripade poloha montaze lubovolna?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Všeobecne nie je nutné kardan znova namontovať v tom istom natočení ako bol vymontovaný, samozrejme pokiaľ tam nie je osadenie alebo výstupok, ktoré určujú jednoznačnú polohu pri spojení dielov.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 117 neregistrovaných