Dovoz a DPH

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Dovoz a DPH

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezaškodí byť opatrný.
TRNAVA. Podozrivý je z porušovania daňových predpisov v oblasti DPH s predpokladanou škodou viac ako 700-tisíc eur.

Pri akcii zaistili účtovné doklady za obdobie 2015-1018. Kriminalisti predpokladajú, že v priebehu štyroch rokov podvodným spôsobom predal takmer 400 áut. Vozidlá dovážal na požiadanie od zákazníkov z viacerých autobazárov z Nemecka.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Počas 4 rokov predal 400 aut ....

Kolko z nich bolo pisanych na neho ???

Ja myslim, že aj keby to bola 1/4 teda 100 aut za 4 roky ,
je to jednoznačne chyba legislatívy, ktorá niečo také umožňuje.

Bežný občan navštívi DI ohĺadom prepisu auta možno 1x za 6 rokov,
aj keby tam chodil 2x ročne nenamietal by som,

ale žeby občan ,ktorý pride prepísať 2-3 auta KAŽDÝ TYŽDEŇ
žeby sa nikto nezaujimal ČO robí,
a či ma prislušné opravnenie na podnikanie, zo všetkými náležitostiami, patriacimi k tomu .....
Je niečo zhnité v tomto štáte....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

NepotrebujĂş prepis,pozri inzerciu,papiere vybavia na kupujĂşceho a oni sĂş "akoby" mimo hry
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Kolko bazarov funguje tak ze maju svoje biele kone... papiere na podnikanie tento feši musel mat, inak by nemohol mat DPHckovy podvod na krku.

Myslim ze Laci ma pravdu. Nemec nepreda auto nejakemu niemandovi na meno - a totalne nie bez DPH, takze chlapci mali nejaku nastrcenu firmu ktora vsetky tie auta napisala na seba a potom z nej sa to prepisovalo na konecnych spotrebitelov ktori o podvode nevedeli.

Ziadnym sposobom Nemci nepredaju koncovemu sudruhovi obcanovi masinu bez DPH. Tie masiny sa zarucene nepisali priamo na konecneho vlastnika.

Ano, stat zase zlyhal. Na viacerych frontach. Ze vsetky tie auta platili v hotovosti tiez neverim, takze nielen danove urady, nielen policia (fakt 400 aut je 400 aut, dokelu to nie je prvych sedem), ale aj banky. Neexistuje ze chlap dojde a 400x vybere ~20.000 eur a nikto nikomu nic nepovie. Ze ti chlapci nekupovali auta za 4.000 eur si mozete byt isti - tam sa s DPHckou neda nic spravit, lebo je malinka a naklady na transakciu su prakticky rovnake (ist von, prevozne znacky alebo vozik a zvysena spotreba, odhlaska nie je zadarmo v zahranici, palivo, cas, mzda cloveku, KO a prihlasenie u nas...)

Proste ti chlapci vozili 10.000+ eurove auta, STOVKY, a nikoho netrklo.

Nech ide doriti tento mudry stat aj s prebujnelou administrativou ktora nevie nic skontrolovat. A to este nezaciname o tom kolko si zarobili vselijaki papšajti, colnici a prizivnici - i ked nie v dnesnej dobe, len v dobach minulych.

Nikde na svete okrem Burundi, Zimbabwe a Slovenska sa nemoze stat pripad Basternak alebo Kocner.

Koniec debaty.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

"Nikde na svete okrem Burundi, Zimbabwe a Slovenska sa nemoze stat pripad Basternak alebo Kocner."
Lubo a je vôla to zmeniť? ja ju nejako nevidím - novinári majú o čom písať a bežní ludia na to zvysoka serrúú. :40bd: :40bd:
Vieš aký je napríklad moj pohlad? ukradol DPH - dobre spravil lebo keby nie on tak ju čmajzne Fico. Že okráda nás všetkých? to nie je pravda - lebo politici aj tak otočia finančné toky do svojich vrecák. Čiže viem že peniaze tak alebo onak budú rozkradnuté, tak prečo by ma mala trápiť konkretna figurka. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tradicne uplne zly pristup. Ked neukradnem ja, ukradne on (pripadne "tak okradam svoju vlastnu rodinu") - to sme tu uz mali 40 rokov a vidis ako to dopadlo.

okrem ineho ked uz uvazujes len "dovnutra" a nie smerom "von" : ked ukradne "on", vsetko je v poriadku. Ked ukradnes ty, zavru ta ak ti na to dojdu.

Ludia na to seru ? Tak potom maju co si zasluzia, ked su hlupi... ale aj toto chceme zmenit a nezostat len pri konstatovani, ze ?


Ano, je vola to zmenit. Silna, velmi silna vola. Aj medzi ludmi, aj v ramci uradov ktore to mozu zmenit. Pozri sa na to inym pohladom - obidvaja menovani maju na par rokov obmedzenu osobnu slobodu. Jasne, v Lackovom pripade to je nepomerne mala dlzka, 5 rokov a po 2.5 roku je vonku za slusne spravanie, ja by som to riesil trosicku na dlhsie ... v pripade Maroška to uz bude zaujimavejsie, uvidime aka hra sa tam bude hrat - teda hlavne na ako dlho.

Ano, chceme to zmenit a menime to. Este sme nedokazali zmenit nakup stihaciek ktore vobec nepotrebujeme za miliardu a pol, plus tak mi nieco nasepkava ze budu dalsie prisne tajne dodatky k zmluve, udrzba v priebehu X rokov a podobne za dalsiu aspon miliardu, ale neboj, aj z tejto strany uz fuka vietor. Este to nie je uragan a tornado, ale uz fuka.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo ak to budeme meniť takým tempom ako vidíš ty (lebo ja nevidím žiadne) tak nás predbehnú naši moslimskí kamaráti.
Lebo už sú tu v Europe - prvá vlna, a tá sa už začala roznožovať. V priemere 8 detí na ženu a ďalej to ide geometrickým radom. lol
Možno sa ešte aj my dožijeme prvých odseknutých rúk - podla koránu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty a 3 neregistrovaní