Odstupenie od kupnej zmluvy

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majko246
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23.09.2008 21:25
Zdieľať na Facebook

Odstupenie od kupnej zmluvy

Príspevok od používateľa majko246 »

Dobry den, par mesiacov dozadu som pisal ohladom Opel zafira 1,4 turbo benzin-lpg.Auto som kupil 16.8.2018. Moja otazka znie, ci mam narok odstupit od kupnej zmluvy, ked lpg uz treti krat budem reklamovat, z dovodu necinnosti. Neviem ako to je po tretej reklamacii toho isteho, tej istej zavady. Podla zakonnika mam narok na vratenie penazi alebo na novy tovar. Ako je to v pripade auta? Mali by mi vyhoviet? ak ano maju mi dat novy splynovac alebo cele auto? alebo mam narok na odstupenie od zmluvy? velmi by ma potesilo keby mi nietko fundovany poradil, najlepsie nejaky pravnik, popripade ak poznate niekoho kto sa tejto problematike venuje, poslat mi nanho kontakt. Auto je napisane na ICO, ale rok este nema. O dvoch reklamaciach mam samozrejme doklad, servisnu zakazku s uznanou reklamaciou, vybavenou tym ze mi odovzdali funkcne auto.Dnes napriklad mi ho dali za cca hodinu, so slovami ze to urcite bolo starym softverom. Auto slo vyborne, bohuzial iba par minut. Ked mi lpg vyplo, uz bol servis zatvoreny. Za kazdu radu vopred dakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len pozor nato, ty nejdes podla obcianskeho ale obchodneho zakonnika, kedze je to vztah medzi dvoma firmami :41c2: , tam mozu byt reklamacie uplne inac riesene, zarucne doby, vratenie tovaru atd
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nepíšeš, či si auto kupoval nové. Ak bolo nové, máš nárok na reklamáciu a snáď aj na odstúpenie od zmluvy. Ak nebolo nové, je dôležité, či sa zmluva riadila Občianskym alebo Obchodným zákoníkom.
V zmysle Obchodného sa totiž záruka za použitý tovar neposkytuje, alebo len 6 mesačná.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rovnako ako predrečníci, nie som právnik, ale zase toľko viem, že všeobecne sa musíš rozhodnúť, že či po troch neúspešných reklamáciach chceš auto opravovať, t.j. napr. vymeniť splynovač alebo niečo iné z plynovej inštalácie, alebo generálne odstúpiť od zmluvy na kúpu auta.
Z právneho hľadiska máš na to nárok, samozrejme pri splnení zákonných podmienok. Ale na výmenu auta za druhé môžeš pomýšľať len ak bude protistrana ochotná.
No a s tým súvisí aj ďalší problém, že hoci budeš mať aj štyri regulérne potvrdené reklamácie, odstúpiš platne od kúpnej zmluvy, ale ďalej sa nebude nič diať, predajca to nebude rešpektovať, bude sa hrať na mrtvého brouka.
Ty keď odstúpiš od zmluvy, nemal by si to auto ďalej používať, ale keď ti predajca nebude chcieť vyplatiť (vrátiť) peniaze, tak po nejakom čase podáš žalobu na súd. Vieme ako dlho dnes súdy rozhodujú a okrem toho, stretol som sa už s niekoľkými prípadmi, že taký ako ty síce súd právoplatne vyhral, ale napriek tomu sa v konečnom dôsledku po rôznych obštrukciach k peniazom nedostal.
Takže za mňa, ak môžem poradiť, zvolil by som čo najústretovejšiu komunikáciu, nedoporučujem žiadne silácke reči pri jednaní s pracovníkmi predajcu resp. servisu, všetci sme len ľudia a keď sa niekto na rozhodujúcom mieste zatvrdí, tak potom s nimi nepohneš. Pritom možno aj majú snahu ti pomôcť, ale skrátka v tejto chvíli nevedia alebo je problém naozaj ťažšie odhaliteľný.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1000 krat som napisal, ze podla mojho nazoru nie je dobre kupovat tuto znacku. Na forach je pokec k motoru 1,4t - aj s pristupom servisov k reklamaciam.

Ako riesenie vidim pravnika.

Nejde o fazulky a netreba zabudat, ze predajca vie, aky hnoj predava a bude sa snazit z problemu vyzut.

Takze konzultacia s pravniko a este lepsie uplna plna moc a zastupovanie.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je naivne si myslieť, že niečo budeš 3x reklamovať a budeš mať narok na vratenie peńazí, alebo na výmenu za iné...

Auto nie su topánky... :40bd:

Pri jednaní z autorizákom, treba povedať,že ak ti nevyhovia, obrátiš sa priamo na importera ...

"Obratim sa na importera" , je naozaj ČAROVNÁ FORMULKA ...ktorá zrazu začne riešiť aj to, čo doteraz nebolo riešiteľné...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Viem o tom ,že RENAULT vyriešil reklamaciu original plynoveho zariadenia ku spokojnosti zákaznika, mojho suseda po 4 rokoch používania auta a najazdených cca 100 000 km, vymenili mu vstrekovače lpg ....neplatil ani cent...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

laco1871 napísal:
"Obratim sa na importera" , je naozaj ČAROVNÁ FORMULKA ...ktorá zrazu začne riešiť aj to, čo doteraz nebolo riešiteľné...
Naozaj?
Ja ked som riesil pripomienku cez importera Skoda - ani sa neunuvali odpovedat.

Cize minimalne importera Skoda nejaky zakaznik vobec nezaujima.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

YxoYpsilono napísal:Ako riesenie vidim pravnika.
Takze konzultacia s pravniko a este lepsie uplna plna moc a zastupovanie.
No keď sa už bude chcieť súdiť, tak vtedy je pomoc právnika dobrá.
Ale bude mať pri tom len jedinú istotu - že vyplatí nie zanedbateľné peniaze právnikovi.
Akú-takú istotu vrátenia peňazí za predmetné auto mu ani ten právnik nezaručí.
Takže stále sa ako výhodnejšie riešenie javí snaha dohodnúť sa po dobrom.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všeobecne s odstúpením od zmluvy nebýva problém ak je splnené čo má byť a má to náležitú formu. Firma nepôjde zbytočne do sporu lebo toho právnika bude platiť ten čo prehrá... pokiaľ sa ukáže že právo je na strane kupcu a snaha o dohodu bola len na jednej strane.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

V prvom rade by som kontaktoval nie servis, ale priamo výrobcu... Ja mam tiež menší problém na aute ktorý sa dá vyriešiť novými svetlami.. Autorizak nechce tak som písal email priamo výrobcovi.A hľa vybavené, auto mam zase priniesť. Autorizaky sú len prostrednici, oni to auto nevyrobili! Samozrejme vieme ako sa ľúbia vyhovárať.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto je este ta 88kW verzia bez priameho vstrekovania ?

Lebo ak je to priamovstrekovy motor, tak taky si s LPG ani kupit nemal. Tam to proste nemoze dlhodobo chodit.
majko246
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23.09.2008 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majko246 »

Je to 103 kw verzia, včera som bol v inom autorizovanom servise Opel, konkrétne Žilina. Naozaj som sa utvrdil v Tom že jedine riešenie je dohoda s nimi. Ako dohodu mi navrhli že auto odomna odkúpia, dnes mi majú stanoviť cenu. Inak v včera vytiahli odtiaľ nejaký regulačný ventil, vyčistili ho a auto zatiaľ ide. Dosť ma udivuje že v Tom servise pred nimi to nikoho nenapadlo.
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Vobec nieje jedine riesenie dohoda s nimi.Napis vyrobcovi co sa stalo a ako s Tebou jedna predajca.Uvydis ze sa to cele pohne a este sa ti budu na predajni ospravedlnovavat. Vsak aj podla zakonika si v prave a zakon plati rovnako aj pre topanky a aj pre auto.
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Ak kupoval na ICO tak sa postupuje podla obchodneho zakonnika. Ziadne tri krat a dost.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: golf333, uwa0902341719 a 80 neregistrovaných