Aký čas? LSEČ "Letný" vs SEČ "Zimný"

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Aký čas? LSEČ "Letný" vs SEČ "Zimný"

Príspevok od používateľa foter »

Zimný za letný?

https://dennikn.sk/blog/1268840/zimny-za-letny/
Tejto možnosti predchádzalo referendum, v ktorom sa 84 % Európanov rozhodlo za zrušenie striedania času. A tak 31 marca 2019 poslednýkrát prejdeme zo zimného na letný čas. Do apríla 2019 sa musíme rozhodnúť, či ostaneme pri letnom, alebo 27 októbra 2019 prejdeme na zimný čas a ostaneme pri ňom. Možnosť vybrať si, kladie pred nás otázku, čo by bolo pre nás lepšie.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Moje skusenosti .

Ked som pracoval pri mori v Holandsku v Haagu, tak v zime sa tam začalo brieždiť po okolo pol osmej slnko vychádzalo tak okolo pol deviatej, tak že už jasne svietilo, denne som to sledoval z poschodi jednej vyškovej budovy ktorú sme stavali.

Dalšia moja skusenosť,
teraz cez vikend ked chcem niečo pozrieť pri jednej rieke,tak tam musím isť tak okolo jedenastej , kym sa dvihne hmla, večer okolo pol piatej sa už zmraka, prestava byť vidieť.

Teraz letné skusenosti,

v lete sa brieždi u nas na Slovensku okolo 3-tej hodiny nad ránom o štvrtej je už riadne vidno.

Ked by nebol posun času a platil by len jeden čas, tak v zime by Slnko vychádzalo ešte neskoršie aj školáci by išli na autobus potme
a v lete by sa začalo brieždit už o druhej nadranom a okolo štvrtej by bolo ráno, a okolo osmej by už bolo tak horúco ako na obed povedzme o pol jedenastej..

Toto by ste chceli ????

Samozrejme,že treba meniť čas ako doteraz.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Nakoniec zisťujeme, že striedanie času má svoje opodstatnenie ;)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych to dal jak hovoria bratri cesi - na pul skody, tzn o pol hodinu na stred a pekne by sme s tym vyjebali lol , uz sme tym nemenenim vyjebali zo sebou tak ci tak...teraz zijeme dobu, co sa raz budu deti ucit ako postfaktualne obdobie temna :::, zdroj je bohuzial niekde tu v eu, ale siri sa to celosvetovo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moja vnučka vždy vstáva o pol siedmej do školy Aj v lete aj v zime. :40bd:
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... e-bez-nas/

Letný alebo zimný? Zatiaľ sa rozhoduje bez nás
Návrh, aby sme mali tzv. zimný čas už natrvalo, Slovákov rozhneval. V podstate okamžite vznikla petícia Za zachovanie letného času, pod ktorou sú už tisícky podpisov. Klimatológ upozorňuje, že podľa zimného času bude v lete svitať už o druhej. A spolu so psychologičkou varujú, že sa pripravíme o hodinu denného svetla.
Obrázok

Ešte aký dôkaz potrebujú??? Tu je jasne vidieť čo ľudia chcú...
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Ja som jednoznacne za letny, v zime je aj tak polovicu "bdeleho casu" tma, tam je podla mna jedno ci sa ukroji hodina rano alebo poobede.
Okrem toho ludia aj tak viac funguju podla letneho casu. Podla zimneho casu je stred dna okolo 12:00, ale vacsina ludi ma stred dna posunuty viac poobede, co je blizsie letnemu casu.
Kus pravdy aj Bajo. Zimny a letny cas su len na dohode, pokial sa dohodne ze naposledy posunieme hodiny o 3:00 na 2:17:42 tiez by sa nic nestalo.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

foter napísal:....

Ešte aký dôkaz potrebujú??? Tu je jasne vidieť čo ľudia chcú...

Vzhľadom na to, že rovnaký podiel ľudí sú diváci telenoviel a voliči Fica by som na to neprihliadal. Ľudia chcú no v podstate nerešpektujú dôsledky. Potom keď sa im vyhovie a zistia akú kravinu chceli, bude neskoro. Podobne ako angláni chceli bréxit a teraz už inú spievajú. SEČ je dosť široké pásmo a úplne inak to vyzerá na východe časovej zóny a inak na sever. Pomery na juhu a severne ani nespomínam.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

ked uz su slovaci taki nesvojpravni, tak sa da pozriet na celoeuropske vysledky, kde tiez vyhral letny cas, aj ked s mensim rozdielom 56%:36%
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 2018SC0406
porovnavat tuto zmenu s brexitom je tiez trochu pritiahnute za vlasy. Jednak su vysledky hlasovania jednoznacnejsie, dosledkov je menej a su lahsie predvidatelne, a okrem toho pokial by sa to ukazalo ako uplne katastroficky napad, nemusia prebehnut pristupove rokovania na znovuzavedenie striedania casu...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

A čo takto opraviť zadanie . Ste za SEČ,alebo SEČ+1 hod.
Ludovo povedané za normálny čas ,alebo posunutý o hodinu. Predovšetkým treba prestať s časom čarovať, dobre je koze ide na ľad tancovať. Kedysi ľudia takéto 3.14čoviny neriešili ,mali dosť iných problémov
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

indi4n napísal:ked uz su slovaci taki nesvojpravni, ..
Nie len Slováci ????
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Acon napísal: SEČ je dosť široké pásmo a úplne inak to vyzerá na východe časovej zóny a inak na sever. Pomery na juhu a severne ani nespomínam.
Presne tak.Slnko nesvieti vsade tak ako u nas v tej istej hodine.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ešte ste zabudli spomenuť polárny deň a polárnu noc.... :40bd:

:::
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Laco,europska unia sa nesklada len zo slovenska lol
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

https://europa.pravda.sk/aktuality/clan ... casu-v-eu/

Európsky parlament schválil koniec striedania času v EÚ


Európsky parlament schválil v utorok v Štrasburgu návrh Európskej komisie na ukončenie striedania zimného a letného času v Európskej únii počnúc rokom 2021. Informovali o tom agentúry DPA a APA.

Za návrh hlasovalo 410 poslancov zo 751-členného europarlamentu, proti bolo 192 poslancov. Po schválení návrhu získal europarlament mandát na rokovania o tejto otázke s Radou EÚ (členské štáty).
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných