Skoda octavia benzin vs. diesel.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Tak feldu mam uz 10 rokov, a uz je to na pokraji vsetkeho, motor OK 10 rokov som snim nic nerobil , len olej vymienal, ale netieklo nic,neubudalo , neratam nejake slzenie popod tesnenie, ale nikdy nebolo treba dolievat.No ale hrzda, hniloba je take ze sa mi to uz ani z daleka neoplati vymienat, plus by to chcelo aj podvozok zrepasovat, najazdnil som na nej cca 100 000km , a je tam vsetko to iste ako som to kupil okrem platniciek brzdovych a pakni zadnych, prasiatok..

Len ako pozeram tak tych 1.6 , nieje nic moc, ked pozeram sukromnu inzerciu...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

treba byt trpezlivý , zadaj si preferencie, a vyčkaj na správny kus, focus 1,6 je niečo podobné.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja budem na vianoce prestupovať z filcky do niečoho iného. Ak to nebude hladký diesel tak potom určite Fabia 1,4MPI s LPG. Práve preto aby ma netrápila spotreba.
A stále budem na tetine. alebo aj menej s cenou. aj s nákladmi ako tuto zadávatel. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Oco13 , no mne ide o to aby to auto nieco vydrzalo , toto mam 10 rokov a nemienim, ked nebude treba menit ani skor buduce auto.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som ti neradil čo máš kúpiť, ja som napísal ako rozmýšlam ja. Na každom aute v rodine (okrem manželkiných) sa ročne urobí cca 80t km. Takže chcieť od Fabie ešte 10 rokov u nás by nebolo realne. lol
Po montáži LPG nič neušetríš, ale zato najazdíš ovela viac km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pedro súbor nd vw group, pomer registrovaných áut s EVC k pomeru ukradnutých trčí vw group o jednu tretinu nad iné značky
Nikdy sa nechcem vrátiť k situácii že všetky embéčky v dedine boli biele alebo bledomodré s objemom 1049ccm
A spotreba Octavia II pri rýchlosti 120km/hod šesť a pol litra, je možná s podporou zadného vetra po rovine pri Novom Meste nad Váhom, obsadené vodičom bez batožiny, a desať litrov paliva v nádrži bez rezervného kolesá v kufry, bez klímy a zatvorené okná.
Apropo ryšavá, nič moc, y e bal som aj ciganku.
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

oco13 napísal:Ja som ti neradil čo máš kúpiť, ja som napísal ako rozmýšlam ja. Na každom aute v rodine (okrem manželkiných) sa ročne urobí cca 80t km. Takže chcieť od Fabie ešte 10 rokov u nás by nebolo realne. lol
Po montáži LPG nič neušetríš, ale zato najazdíš ovela viac km.
Ako to myslis ze neusetrim ? Ved preto by som si dal LPG, aby som pri spotrebe napr. 8 litrov netankoval 4x do mesiaca, ale napr len 2x. pri trase ktoru pravidelne robim, ked neratam vylety
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak myslím , že neušetríš, lebo budeš jazdiť ovela ,ovela viac. Teda ja sice jazdím za menej ako polovicu ,ale najazdím dva krát tolko km ako iní čo nemajú plyn. :40bd: 80t km do roka je na bežné súkromné auto už dosť , nemyslíš?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja to nejako nebadam lpg viac? preco naco?, jazdim kolko treba a viac ani tuk, vylozit nohy a pokoj, take ze sa ist povozit som uz nezazil xy rokov, ked neratam ze niekto kupi novy crep a jedna okolo komina test jazda, take ze wau po sadnuti som nezazil este dlhsie, ale pravda v tesle som sa neviezol, tomu davam jedine akutaku nadej :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

oco13 napísal:Tak myslím , že neušetríš, lebo budeš jazdiť ovela ,ovela viac. Teda ja sice jazdím za menej ako polovicu ,ale najazdím dva krát tolko km ako iní čo nemajú plyn. :40bd: 80t km do roka je na bežné súkromné auto už dosť , nemyslíš?
To mas pravdu ze to je vela 80tkm. A stym setrenim, mozno budem jazdit viac kedze to bude lakat za mensi peniaz niekam ist,ale hlavne slo o to aby som pri novom aute mal aspon o nieco mensiu spotrebu ako teraz, no a to jedine urobi lpg,spotreba teda sa zvysi o nieco,ale zaroven aj usetrim,taka nepriama umera ;)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo, žiadne že len tak. Ono je to tak - na bazoši som našiel kolesá na traktor - Humenné. Ak by som nemal plyn tak pokrčím plecami, že je to ďaleko, takto som skočil do filcky a už ich mám doma. Dopravník ku štiepkovaču? Ústí nad Labem. A tak by som mohol pokračovať. Samozrejme s jedlom rastie chuť, tak prečo by sa filcka nekukla aj do švajcu, veď je to len tisíc km a dcéru mám len jednu. Tam som si skoro nabil čumák lebo tým smerom je málo čerpačiek ,ale nakoniec sme to dali , a nie raz. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ako tu niekto spominal pozri golf VI s 1,4 a 59kw, mal som to auto 3roky nic len bezne vymeny olej plus filtre jednoduchy motor s comfortline vybavou... alebo pozri mazdu 3 sedan ci uz s 1,6benzinom r. v. 2011-2012 motor zdielany s focusom ma ho svagor 77kw na pohodove vozenie super, razvor to ma 2700mm priestranne auto alebo to iste s 2,0 benzinom a to uz je zivsie vozenie... Octavia s 1.6 benzin papa 10L po meste :28b7:
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

trucker694 napísal:Pedro súbor nd vw group, pomer registrovaných áut s EVC k pomeru ukradnutých trčí vw group o jednu tretinu nad iné značky
Nikdy sa nechcem vrátiť k situácii že všetky embéčky v dedine boli biele alebo bledomodré s objemom 1049ccm
A spotreba Octavia II pri rýchlosti 120km/hod šesť a pol litra, je možná s podporou zadného vetra po rovine pri Novom Meste nad Váhom, obsadené vodičom bez batožiny, a desať litrov paliva v nádrži bez rezervného kolesá v kufry, bez klímy a zatvorené okná.
Apropo ryšavá, nič moc, y e bal som aj ciganku.
Som ti uz raz pisal toto nieje holeho pamatnik.
Pokojne sa zastav,mozme ist na dialnicu,zober aj manzelku a svokru ak sa zmestim do6.5 urobim to pre teba za palivo.
Chorvatsko tam ale to som siel cca 110-120 6.2l naspat 140 6.9l dvaja dospely+dieta+batozina aj s rezervou :-)
Po meste 10l? no to ano v zime ked skrabem okna, alebo len cisto mesto 2km tam a 2km spat , pripadne kolony inak nie.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ked uz benzin tak zla volba by nemusel byt ani renault fluence 1.6 aj ked pri tych km mi to stale vychadza na 1.9tdi bez filtra, LPG je cesta ale zas je to investicia naviac so moze priniest komplikacie
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

A do akeho roku sa vyrabali octavie bez dpf?
Aka bude spotreba pri kratkych trasach? Co som uviedol do orace 1-2km,chalupa 7km.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 27 neregistrovaných