Skoda octavia benzin vs. diesel.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

PeterKMY napísal: Ked som chcel golfa 1.6 tak novsie modely sa uz nevyrabaju tiez na kocku...
Ak chceš LPG tak kúp od výroby - BIFUEL - https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v% ... -29_bifuel

Také niečo, aj keď je to na hrane rozpočtu https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 42174.html
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

YxoYpsilono napísal:https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 68727.html

co chces vediet?
No pozeram z toho diagramu ze 90% dialnice, 10% mesto, no to by som mal ja tak 50% mesto a 50% mimo obce, dialnice minimum, iba ak by sa slo na vylet.Co sa kazdy mesiac nejde zasa.
Takze z tohoto neviem neviem ci ten diesel.
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

vsevetko napísal:
PeterKMY napísal: Ked som chcel golfa 1.6 tak novsie modely sa uz nevyrabaju tiez na kocku...
Ak chceš LPG tak kúp od výroby - BIFUEL - https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v% ... -29_bifuel

Také niečo, aj keď je to na hrane rozpočtu https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 42174.html
No ano, ked chcem octaviu alebo golfa tak iba tie 1.6ky, ktore sa ale uz dnes nevyrabaju , cize asi len do toho 2012 rocnika hladat.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

PeterKMY napísal:
YxoYpsilono napísal:https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 68727.html

co chces vediet?
No pozeram z toho diagramu ze 90% dialnice, 10% mesto, no to by som mal ja tak 50% mesto a 50% mimo obce, dialnice minimum, iba ak by sa slo na vylet.Co sa kazdy mesiac nejde zasa.
Takze z tohoto neviem neviem ci ten diesel.

medzimesto robim v pohode pod 4,5 litra, mesto naopak byva do 5,5 litra (Bratislava), jazdim svizne.

Pokial jazdis hlavne mesto, potom je najlepsou volbou prave atmosfericky benzinovy motor.

Je zo hlavne zasadne tichsie ako diesel (diesel je tichy, ked sa hybes - po okreskach, dialnici, naopak v meste je to zbytocne kadlanie..) a na rychle odpichy z krizovatiek je tiez atmosfera lepsia - necakas na nafukanie turba.

Takze v tvojom pripade by som sa poobzeral po zavnovnej i30 s motorom 1,6 cvvt.

Nie je to priamvstrek = ziaden karbon, mechnaika velmi jednoucha, spolahlivost vysoka a dostatok vozov od sukromnych majitelov s nizkym najazdom.

Vyskusaj aj Hyundai ix20 - neskutocne prakticke auto do mesta, obrovsky vnutorny priestor a kufor na minimalnych rozmeroch!

Poznam aj ix20 aj i30/Ceed - takze ak chces nejake info aj k tymto napis.

Ale, ako som pisal - ak mas 50% mesto, tak urcite skor nepriamovstrekovy benzin, idealne s automatom.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tom2014 »

Pozdravujem. Keďže chceš presedlať z Felície na Octáviu je jasné že chceš ostať pri značke škoda (resp. volkswagen). Ako Ti už vyššie povedali bude to samozrejme trochu iné vozenie (pre Teba v pozitívnom zmysle slova). Hľadaj škodu octaviu II. s atmosferickým benzínovým motorom 1.6 a na to využitie ktoré si načrtol to bude absolútne stačiť. Štandart klíma, elektrické okná atď... Ak nájdeš aj s LPG bude to plus pre Teba (písal si niečo o spotrebe) alebo si to LPG dáš kľudne domontovať. Priestorovo oproti felícií jasné plus, komfort jazdy a jazdné vlastnosti jasné plus, spoľahlivosť závisí samozrejme od predchádzajúceho užívania ale ak nekúpiš prvú cenovo najvýhodnejšiu tak nič strašné na servise Ťa nemusí prekvapiť (samozrejme je to len stroj). Zhrniem: moje odporúčanie Octavia II. 1.6 benzín (LPG podľa uváženia)
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Tiez mi zo vsetkeho vychadza ta 1.6 len skoda ze sa nevyrabaju novsie,teda vlastne do kolkeho roku sa vyrabali? 2011-2012? Aspon tak tu niekto pisal..
Naposledy upravil/-a PeterKMY v 25.03.2019 16:06, upravené celkom 1 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

YxoYpsilono napísal:Moje postrehy:

Octavia 3 sa zda byt optimalna volba.

Preco?
1. motory 1,6 tdi v Octavii 3 su modernizovane (nemaju nic spolocne s 1,6 tdi z O2) a spolahlive. Diesel afera ich nezasiahla, interval vymeny rozvodov je 210 000 km alebo 10 rokov.

2. motory 1,2 TSI v Octavii 3 su modernizovane - maju remen, nie retaz.

Auto zaroven je navrhnute velmi robustne, lahko opravitelne, dostatok nahradnych dielov na vrakacoch (burza Glivice v PL - kyble ND za velmi prijatelne ceny).

Podvozok je platforma MQB - siroky vyber komponentov.

Zaroven je auto pomerne priestranne.


Jedinou realnou kokurenciou Octavie 3 (mimo Golfu a Leonu) su korejske i30 a Ceed.

Japonci nedokazu poskytnut rovnako nizku spotrebu (japonske nekvlaitne diezle), ani jazdnu pohodu (nemaju turbomotory), ani ceny za ND.


Pokial mas na O3 dotaz - napis.

Tu je link na moje vysledky po 150 000 km.

:4012:


EDIT:
jo a DPF je v tazkej pohode - nie som ani na polovici zivotnosti, t.j. 300 tkm musi dat bez problemu. Zaroven ceny za vymenu su uz celkom prijatelne.
Keď si ju groupu tak vychvalil do nebeských výšin, prečo výrobky vw group sú brané ako dobre predajný súbor náhradných dielov? Krajina Poľsko v každom malom meste je banda lopkarov čo sa tým nákupom súboru ND bez platenia živia.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Truker, napis o co ti ide, toto nieje holeho pamatnik.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pedro727 napísal:
ivko1 napísal:
Octávia sa páči aj zlodejom, aj Golf sa im páči...
Zabezpecovacie systemy mame od coho, na okrasu?
Určite nie preto aby som sa skriabal lavou nohou za pravým uchom

Nekúpim oblúbené auto zlodejov nemusím riešiť zabezpečenie

Octavia II 1.6i je ako zdochlina - to nie je auto čo má 1000kg a preto to ani moc nejde a aj sa trochu trápi čo potom vplýva na spotrebu.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ako pre koho,pre normálne zmýšľajúceho majiteľa grupy je to možnosť ako ochrániť svoj majetok,ty si myslíš že iné ako grupa sa nekradne?
si na omyle,zlodeji dobre vedia aké auto idú ukradnúť.

1,6mpi je zdochlina? dám ruku do ohňa že si sa na nej ani neviezol.
nieje to trhač asfaltu ale ide slušne. pre normálneho človeka to postačuje úplne 50/90/130 to zvládne a ak je treba aj viac.čo viac potrebuješ?
jednu mám doma od nova a tak skoro z chalupy nepôjde,vieš ako sa vraví kto nej3bal hrdzavú nevie čo je j3bačka.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

baron si jasný hrdzavú si nemal :d :D
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

baroon ale octavia nieje stredna trieda a 1.6 uplne staci, treba len podradit (ako na kazdej atmosfere) a dupnut jej, ale k teme, ak dizel tak k tym trasam jedine 1.9 bez dpf, a to bude starsie auto, ak benzin tak by som popozeral aj 1.6ky focus, auris, corola, golf,a3....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pedro727 napísal:ako pre koho,pre normálne zmýšľajúceho majiteľa grupy je to možnosť ako ochrániť svoj majetok,ty si myslíš že iné ako grupa sa nekradne?
si na omyle,zlodeji dobre vedia aké auto idú ukradnúť.

1,6mpi je zdochlina? dám ruku do ohňa že si sa na nej ani neviezol.
nieje to trhač asfaltu ale ide slušne. pre normálneho človeka to postačuje úplne 50/90/130 to zvládne a ak je treba aj viac.čo viac potrebuješ?
Stačí ked tu napíšem že 8 rokov mám 2.5i a nepríde mi to tiež ako trhač asfaltu?
Má to vyššiu hmotnosť ako OII, má to 4x4, má to AT, takže niečo ide do strát, ale príde mi ten výkon 121kW tak akurát. Ked treba tak mám aj nejakú rezervu, alebo ked do toho sadnú 4 osoby tak sa to stále hýbe

V OII bola aj 1.4i čo bol úplný omyl a 1.6i je v podstate najslabší ponúkaný motor a to je vždy bieda, čo stačí akurát tak pre skromného vodiča čo jazdí väčšinou sám

Ty by si mal určite obavu zo spotreby...
Brat má momentálne jeden starší New Beetle 2.0i 85kW, na dialnici už pri 120km/h motor vrieska v otáčkach a žerie to 9-10lza čo jazdím aj ja...
Kolko žerie OII s tým benzínom?

Taký Civic Ufo by mu nikto nešiel kradnúť, mal by v tom 1.8i 103kW a spotrebu ako na OII
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

K tomu Civicu Ufo, to bola ako prva alternativa,aj som dlho nad nim vahal, tam mi vsetko sedelo, hlavne motor....len do buducna to nieje auto, zial...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

koľko žerie?no koľko natankujem :d :D
ale ne, ja som kľudný vodič nenaháňam to, priemerka cca leto 7l zima 8l(všetko krátke trasy), diaľnica cca 120 do 6,5
ono všetko je tom ako si zvykneš, keby si mal rs-u so 162kw alebo 180kw tak by si hovoril aj na tvoje že je to zdochlina.
ale chalanisko sa chystá presedlať z feldy a pre neho bude raketa hocičo okrem 120-ky embéčky.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných