Kia Ceed 1.6 GDI - výfuk (neexistujúca druhovýroba)

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1.6 GDI - výfuk (neexistujúca druhovýroba)

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ahojte

Asi ma do budúcna čaká menší problém, preto už teraz hľadám možnosti riešenia :) Pani manželka má Kia Ceed (JD) 1.6 GDI 99 KW, SW, r.v. 2012. Auto má cca 148 tis. KM ...

K podstate. Pomaličky odchádza koncový diel výfuku ... Z vonku nie, rozpadá sa zvnútra ...

Pred cca 2 rokmi toto riešil kolega, nedoriešil a musel kúpiť origo výfuk z Kie, v tej dobe sme sa bavili, že za koncový diel zaplatil cca 650 Eur !

To sa mi zdá ako celkom raketa, na to, že ide iba o koncový diel. Druhovýrobu som nikde na nete nenašiel, ani v polsku či ebay.

Ako to vyriešiť ? Lebo za 650 si už môžem ísť dať spraviť nejaký nerez na mieru :D ... Išli by ste do nejakého "UNI" výfuku s tým, že by sa tam dopasoval ?

Za akúkoľvek radu v tomto smere budem vďačný :)
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Moje auto má 15rokov a celý výfuk je originál pôvodný, určite by som tých kórejských darebakov nepodporoval...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pozeral som nenajdes veru ,asi dost nove auto jedine nerezovy stoji 383 eur http://www.nerezove-vyfuky.cz/kia-obous ... ro-kia.htm
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Mateusz737 napísal:Moje auto má 15rokov a celý výfuk je originál pôvodný, určite by som tých kórejských darebakov nepodporoval...
a co by si urobil? hm
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to je nevyhoda dlhej zaruky... Zjavne sa neoplati robit druhovyroba.
Bude treba asi poriesit vrakovisko.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

vyfuk z vrakoviska tak mozes davat na auto ktoreho sa chces zbavit a predpokladam ze sa toho zbavit nechce. Plus ked na vrakaci vedia ze je nieco nedostatkove tak si za to zapytaju pekne penaze...
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

braga - Nemyslim si, že je "moc nove" ... Veď o nejaký mesiac sa bude vyrábať 7 rokov ... Teda vlastne, už je nový model ... V každom príapde aj za ten link ďakujem, stále je to menej ako 650 ...

Mateusz737 - Tak viem, že s týmto výfukom (koncový diel) mali problém ... Žiaľ, teraz mi frflanie na nich nepomôže ... Inak sme s tým autom naozaj zatial spokojný, za 150 tis. km sa riešili len tyčky stabilizátora a brzdy.

YxoYpsilono - skoro žiadny Ceed JD SW nie je na rozpredaj, nie to ešte v tejto motorizacii ...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

YxoYpsilono napísal:to je nevyhoda dlhej zaruky... Zjavne sa neoplati robit druhovyroba.
Bude treba asi poriesit vrakovisko.
Ach jaj, ešte že si tu Ty a máš názor na všetko, hlavne keď tu padne téma na kórejské mikrovlnky. Z Tvojich názorov priam objektivita srší.

7rocny výfuk a rozpadnuty zvnútra ?
650 eur je dobrá cena ?
Použitý diel z vrakoviska na 7 ročne auto, ktorému padla doživotná 7rocna záruka ?
Neoplatí sa žiadnej firme druhovyroba ? Koľko sa tých Kii a Hyundaiov predalo ? Veď sú to milióny aut ročne na celom svete.
Nevýhoda dlhej záruky ?

Netrep tu prosím bludy a povedz nabudúce na rovinu v prvej vete prispevku, že tu reklamu korejcom nerobíš zadarmo.
Naposledy upravil/-a Dep v 25.03.2019 12:46, upravené celkom 2 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

A ešte aby som sa vrátil k podstate. Pozrite na linku, ako ten vyfuk vyzera :

http://www.nerezove-vyfuky.cz/kia-obous ... rettyPhoto

Original nie je "rozoberatelny" tj až po konec to je v jednom kuse ... Z vonku to potrubie nie je nijak prehnite ... On len ten samotný tlmič (valec) bude vnútri rozsypaný ... Je nereálne ten "valec" vyrezať a privariť tam nový z nejakého "iného" auta ?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

YxoYpsilono napísal:to je nevyhoda dlhej zaruky... Zjavne sa neoplati robit druhovyroba.
Bude treba asi poriesit vrakovisko.
Nevýhoda pre koho ? 7 ročná záruka skončí a tá kórejská šopa môže ísť do šrotu... načo by sa firmy vyrábali druhovýrobu na vrak, ktorému skončila predĺžená záruka ? Ale veď ľudia kúpia ďalší šikmokový skvost s natiahnutou zárukou ( životnosťou ?)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Lubos01 napísal: On len ten samotný tlmič (valec) bude vnútri rozsypaný ... Je nereálne ten "valec" vyrezať a privariť tam nový z nejakého "iného" auta ?
Vôbec to nie je nereálne, sám som si to kedysi robil postupne na dvoch autách, obidva razy som si zohnal nerezový tlmič, rúry aj rezonátor.
Neviem odkiaľ si, v Ba robili také veci na vyžiadanie výfukári na Prievozskej, pri krížení s Bajkalskou.
Ale zrejme aj v iných mestách sú dielne, špecializujúce sa na výfuky.
Treba pôvodný tlmič nahradiť podobným z auta čo má podobný motor ako to tvoje, úchyty tlmiča sa dajú prerobiť ak bude treba, ale samozrejme je možné že sa potom trocha zmení zvukový prejav výfuku, nedá sa však vylúčiť ani to, že bude tichší.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ach bože, tieto predsudky ... Namiesto riešenia problému si merajme pipíky, kto má aký názor na tú či onú automobilku ...

Obdobný problém riešil známi na 9 ročne Octavii II 1.6 FSI, kde sa mu po 9 rokoch a 104 tis. KM (to auto mali od nova v rodine) rozpadol KAT + stredovy diel vyfuku ... Tam tiež nebolo možné na jeden z tých dielov zohnať druhovýrobu a v škodovke to nacenili na bezmála 2 litre ...

Mali sme aj prvý model ceedu a nič sa po 7 a dokonca ani 10 rokoch nerozpadlo, lieta ďalej u druhého majiteľa ...

wilz - nemáš kontakt, prípadne názov firmy alebo aspoň presnú adresu ? v TT som jedného chlapíka na výfuky poznal, ten riešil aj tú octaviu ale už ho niet ...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale na zamyslenie to je šak to nie je okrajový model nejakej okrajovej značky.... to je nejaké spiknutie voči automobilke alebo majiteľom?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že žiadnu konšpiráciu za tým netreba hľadať, každý si môže kúpiť originálny náhradný diel, ten je k dispozícii a druhovýroba robí to čo uznajú za vhodné.
Možno doteraz nezistili, že sa také auto vyrába.

A čo sa týka tých výfukárov, keď som do guglu zadal "výfuky Bratislava", tak ich uviedlo hneď na začiatku. Ja neviem ľudia, to už troška inšpiratívnosti pri hľadaní na internete nemáte ?
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

wilz

Sorry, takto banálne som to naozaj nehladal :) Moja chyba, ozvem sa im ...

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných