Skoda octavia benzin vs. diesel.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Skoda octavia benzin vs. diesel.

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Caute, chcel by som druhe auto momentalne mam Skodu Felicia 1.3mpi,jazdim teraz viac ako doposial takze spotreba sa mi moc nepaci,na plnu nadrz dam max 550km. kazdy tyzden tankujem plnu nadrz a auto je hodne uz do srotu, hrzdave.

Moj typ je Škoda Octavia bud II, alebo pri lepsom co ale skor asi nie IIIkova. Strop ceny je max. 8000e cize pohybujem sa okolo 7500e.

Moje trasy su kazdy den do prace co je 1-2km tam a naspat a tak isto kazdy den trasy na chalupu 7km, tam a naspat. No potom davam cca 8x do tyzdna trasu 35km.Je to myslene 4x35km vecer a 4x35km rano Cize max. vzdialenost na jedno nastartovanie je 7+35km, cize nejakch 42km kedze spajam trasu 7km+35km. cize moje mesacne trasy su cca 1500-2000km dokopy, to neratam nejake vyjazdi nakup vylet a podobne.

No bol by som radsej za benzin, ale ked pozeram novsie octavie, co sa tyka benzinu tak tam sipu bud 1.2TSI alebo 1.4TSI. Motor 1.2TSI nechcem, to mi pride slabe, trapenie motora pri prudsom predbiehani- plus do buducna.

Ideal by bol motor 1.4 TSI ale neviem ako to je stymito motormi, kedze tam boli nejake problemy s rozvodovou retazou,teda kladky atd.Cital som to u golfou ale neviem ci to patri aj pod Octavie. Lebo som pozeral aj Golfi s motorom 1.4TSI. Co ked by som to dal nakomplet vymenit, bude tiez riziko naburania motora ? Ano pri novom by to bolo ine ale riesime jazdenku...Tak isto som premyslal benzin dat na plyn, co je ale vacsi vydaj opat.

Alebo ak by sa malo jednat o diesel o ake motori sa zaujimat ? Co boli v starych octavia I , tak to vraj boli nezmari, ale kedze chcem auto novsie max. 7 rokov stare, tak myslim ze tam su uz ine motory.

Takze moj typ auta je Octavia, pripadne Golf, moze to byt Octavia Sedan , ale aj Combi.. Pripadne rada Golf.

Ide mi skor o vas nazor ktore by sa mi pri mojom jazdeny oplatilo, na motorove poruchy, a hlavne aj spotreby,neratam skryte zavady.

Dakujem za rady a nazory.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ak to musí byť silou mocou ta oktavka, tak 1.9 TDI 77kw (BKC, BLS, BXE).

Nájsť ale kúsok 2.generacie okty, ktorá:
- nie je vylietana
- nie je burana a zlepena
- 1. Majiteľ FO, kupovania na SVK

Tak bude stáť kopec peňazí...

A za tie si viem predstaviť iný a poriadny kus auta, kľudne aj s atmosférickým benzínom. Mazda 6 2.0, Toyota Avensis 1.8, Accord 2.0 atď...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

som myslel že oktavia už nie je mokrým snom Slovákov ale asi stále je... doporučujem výber rozšíriť a hľadať dobrý kus.
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Octavia sa mi paci z vnutra aj vonku,viac ma k nej taha,predsa ked uz chcem auto tak nech aj vyzera podla mojich predstav,aj ked zvhladom k kvslite auta nepomoze.
Som pozeral ze trojkove maju 2.0litre aj o ich kvalite neviete nic? Najradsej by som ten benzin,no aj ked by som sa ubral inym smerom ,tym vasim tak by som musel ist do splynovaca kedze chcem riesit aj spotrebu,nech to nezere tak isto ako felicia...
A zas nechcem 10 rocne auto,max tak 7,najlepsie 5 a to uz aj tie octavie myslim ze maju ine motori. Alebo da sa mi pozret niekde ze daka tabulka kde konkretne auta ake motori sa davali v pomere k rokom? Aby som nehladal co ani neexistuje - motor- rocnik auta.

Ked som chcel golfa 1.6 tak novsie modely sa uz nevyrabaju tiez na kocku...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

hjundai napísal:som myslel že oktavia už nie je mokrým snom Slovákov ale asi stále je... doporučujem výber rozšíriť a hľadať dobrý kus.
Aj ja som si myslel podla tvojich prispevkov ze japonci su nepokazitelny a cuduj sa svete nieje tomu tak.ries si svoj komplex z grupy niekde inde.

Ked jazdis feldu, tak kazdy novsi stroj bude pre teba raketa,ak by si radsej benzin tak s lpg inak sa do spotreby aku pizadujes nezmestis.
Posledne prerobitelne dvojkove oktavky na lpg boli 1.6 mpi cca rocniky 2011, 2012. Cenovo by si sa mohol zmestit a niektore boli uz od vyroby na lpg.
Naposledy upravil/-a pedro727 v 25.03.2019 07:34, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

PeterKMY napísal:Octavia sa mi paci z vnutra aj vonku,viac ma k nej taha,predsa ked uz chcem auto tak nech aj vyzera podla mojich predstav,aj ked zvhladom k kvslite auta nepomoze.
Som pozeral ze trojkove maju 2.0litre aj o ich kvalite neviete nic? Najradsej by som ten benzin,no aj ked by som sa ubral inym smerom ,tym vasim tak by som musel ist do splynovaca kedze chcem riesit aj spotrebu,nech to nezere tak isto ako felicia...
A zas nechcem 10 rocne auto,max tak 7,najlepsie 5 a to uz aj tie octavie myslim ze maju ine motori. Alebo da sa mi pozret niekde ze daka tabulka kde konkretne auta ake motori sa davali v pomere k rokom? Aby som nehladal co ani neexistuje - motor- rocnik auta.

Ked som chcel golfa 1.6 tak novsie modely sa uz nevyrabaju tiez na kocku...
Octávia sa páči aj zlodejom, aj Golf sa im páči...

Za tie groše (za menej) vieš kúpiť napríklad Focus 2.0i s LPG - určite by som zabudol na podmienku nie staršie ako 7 rokov
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ivko1 napísal:
Octávia sa páči aj zlodejom, aj Golf sa im páči...
Zabezpecovacie systemy mame od coho, na okrasu?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak si doterz jazdil na Š-Felicia , každé jedno novšie auto kupene za cenu Tvojho budgetu, bude LEPŠIE , KRAJŠIE a vykonnejšie....

Išiel by som do KIA , Hyundai ... 5-7 ročná jazdenka...
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

kedze chcem riesit aj spotrebu,nech to nezere tak isto ako felicia... > ono si treba uvedomiť že felicia nevážila ani tonu, teraz sa pozeráte po aute čo váži 1300kg, fyzikálne zákony sa oklamať nedajú, konštruktér síce dokáže zázraky ale položiť si treba aj otázku za akú cenu....

Do 2010 či 11 sa robili ešte 1 ky TOUR a potom 2 pred FL tiež ako TOUR, popozerajte sa po týchto prípadne, zvyčajne mali síce len základnú výbavu, no všetko podstatné tam bolo - kíma, centrál, elektrické okná sem tam aj tempomat...a oproti felicii to bude posun, dávalitam motory 1.4 a 1.6 MPI, rozdiel viac menej v dynamike výhodou oboch je že výborne zvládajú plyn....a žrať menej ako felicia nebudú nato treba zabudnúť, max budú mať podobnú spotrebu....
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ak by som si mal vybrat medzi Octaviou diesel vs. benzin, tak si vyberiem Toyotu.
S predoslou generaciou Aurisu (taka ta bublina, do 2013) sa zmestis do limitu a este ti aj na benzin zostane.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Tak ked by slo o benzin je tam urcite pravdepodobne ze by to slo na lpg,kedze by bola spotreba ta ista pravdepodobne.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Moje postrehy:

Octavia 3 sa zda byt optimalna volba.

Preco?
1. motory 1,6 tdi v Octavii 3 su modernizovane (nemaju nic spolocne s 1,6 tdi z O2) a spolahlive. Diesel afera ich nezasiahla, interval vymeny rozvodov je 210 000 km alebo 10 rokov.

2. motory 1,2 TSI v Octavii 3 su modernizovane - maju remen, nie retaz.

Auto zaroven je navrhnute velmi robustne, lahko opravitelne, dostatok nahradnych dielov na vrakacoch (burza Glivice v PL - kyble ND za velmi prijatelne ceny).

Podvozok je platforma MQB - siroky vyber komponentov.

Zaroven je auto pomerne priestranne.


Jedinou realnou kokurenciou Octavie 3 (mimo Golfu a Leonu) su korejske i30 a Ceed.

Japonci nedokazu poskytnut rovnako nizku spotrebu (japonske nekvlaitne diezle), ani jazdnu pohodu (nemaju turbomotory), ani ceny za ND.


Pokial mas na O3 dotaz - napis.

Tu je link na moje vysledky po 150 000 km.

:4012:


EDIT:
jo a DPF je v tazkej pohode - nie som ani na polovici zivotnosti, t.j. 300 tkm musi dat bez problemu. Zaroven ceny za vymenu su uz celkom prijatelne.
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Link nevidim no rad si necham poradit
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných