Octavia 1.6 BFQ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Octavia 1.6 BFQ

Príspevok od používateľa djtomidj »

Zdravim, mam octaviu 1.6 75kW BFQ 260tkm. Blizi sa jarny servis olej filtre a podobne. Moja otazka je co by bolo dobre vymenit vramci nejakej prevencie (napr hydrostely,loziska vacky, pretesnenie napr sania a podobne). Nechcel by som riesit veci az ked sa nieco dose..ie. Auto ide bez akychkolvek problemov a nechcem nieco zanedbat. Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zriedkavé zmýšlanie,ale hodné pochvaly.Napriek tomu že je to nenamáhaný motor tak pri 260 by som veru hydrá vymenil.vačka nemá panvičky,sanie pretesniť nestojí nič extra,vytrieť klapku je sekunda,vybrať veci od zapalovania a DOKONALE odmastiť je predídenie mnohým zle odhalitelných závad (prach a vysoké napätie ionizuje a robí povrchové zvody napätia)
Už preto je dobré občas tieto veci urobiť,lebo sa všetko skontroluje,ak treba dá včas na poriadok.A jazdí sa ďalej z úsmevom.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a oleja kolko dolievas ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Dakujem za info. Olej menim kazdych 10 tkm. Dolievam max 2-3 deci za cely interval. Davam olej shell helix ultra 5w40.Filtre bud MAN alebo MAHLE.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných