Mladí Slováci precestovali Európu na starej Corsičke

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Mladí Slováci precestovali Európu na starej Corsičke

Príspevok od používateľa gnagy »

...a chystajú sa s ňou na 80 000 km dlhú trasu okolo sveta !

Je to zaujímavý článok o dvoch mladých ľuďoch. Auto kúpili za 500 euro, pár stoviek eur doňho investovali. Motor je 1.0 benzín.

https://www.interez.sk/spacaky-za-8e-st ... olo-sveta/
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na staru sopu su najlepsie spomienky, drzim im palce, nech si to uziju, na moderne crepy budu mat 0 spomienok, maximalne kolko nasypali do toho $$$, rozhodne za 10euri tam nebude nic :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Škoda , že ma včera nenapadlo odfotiť syna ako do takejto hračky naskladal skoro kubík dreva. A my máme ropáčika, ktorý veselo behá na hydraulický olej. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak podľa toho čo sa dá prečítať v tom článku, sú to číri amatéri, zo svojej prostoty robia hrdinstvo.
Svet sa dá obísť aj na bicykli, u tej Corsy, keď sa im niekde nenávratne poserie, aspoň im kvôli jej hodnote nebude ľúto ju nechať odstavenú na kraji cesty.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz - ak si si nevšimol oni sami sebe reklamu nerobia, len si ich všimli novinári. To aj tí chalani čo išli na pionieroch do Mongolska boli blbí? Alebo tá istá partia na Trabante, Maluchovi a Jawách precestovala južnú Ameriku aj to sú len takí somári čo zo samopaše nemajú čo robiť?
Všetci tí frajeri a manekýnky na nablýskaných suvčkach im ani po päty nesiahajú. Lebo títo ludia niečo naozaj dokázali a jediné čo ti nikto nevezme sú zážitky a spomienky. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Asi som nebol správne pochopený, alebo si chceš silou-mocou rýpnuť.
Vôbec som netvrdil že sú blbí, a teda asi fakt že mi vadilo skôr to ako to ten novinár podal, okrem toho sú mi tí dvaja sympatickí tým čo robia.
Ale to neznamená že nemôžu byť naivní.
Zistiť až keď mi je v noci zima, že spacák z teska za 8 euro je hodný tej ceny, to je dosť vypovedajúce.
Ja osobne mám európu okrem severu precestovanú a nie na nablýskanom SUV, ale teda na Corse by som sa asi na cestu okolo sveta nevydal.
No a tí ktorí išli na tých trabantoch, maluchoch alebo pionieroch, tak tam bol podľa môjho názoru kus recesie práve vo výbere tých dopravných prostriedkov , corsa je trochu mimo z tohto pohľadu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Do teba určite rýpať nechcem, Len som chcel pripomenúť, že nie všetci ludia vidia zmysel života v nákupných centách, dovolenke v Dubaji a čo najdrahšom aute. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Keď to zvládla tatra pred 60 rokmi prečo nie corsa dnes... väčší problém vidím v idiotoch so zbraňami a vymletými hlavami - aby ich nenašli ležať niekde v škarpe a corsičku zhorenú vedľa do tla.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco a myslis si,ze keby ti s tou corsou mali omnoho viac prachou ,ze aj vtedy by sa na taku cestu vidali na takom malom aute? :40bd: :40bd: Toto je z nudze cnost Tiez poznam ludi co precestovali celu ameriku krizom krazom ale je rozdiel cestovat v pohodlnom karavane alebo vacsom aute a v noci sa pohodlne vyspat a aj rano sa v pohodli vykadit na normalnom zachode ako prespavat na malych zadnych sedackach polamany a zrat najlacnejsie jedlo a chodit na zachod na benzinky alebo do krikov lol :40bd: :40bd: Tak si ja veru dovolenku a cestu za dobrodruzstvom neprdstavujem :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš Dodík a o tomto tu ja stále točím - slováci sú rozmaznaní neadekvátne svojmu postaveniu v spoločnosti a celosvetovo. 40 rokov dozadu sme chodili na dovolenky do Rumunska aj Bulharska a chodili sme vlakom. Mama nás vodila do hudobnej, na krúžky a cestovali sme MHD. V autobusoch nebol problém vidieť aj tri štyri kočíky naraz.
A na jednu dovolenku pri mori bolo veru 5 dovoleniek pri okopávaní kukurice alebo repy. Prípadne dovolenka "na malte" - keď si celé široké rodiny pomáhali navzájom stavať domy.
Velmi rýchlo slováci zabudli na to, že všetko čo máme si treba zaslúžiť. Terajšia generácia to zmenila na "zadlžiť sa" :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

dodik13 napísal:Oco a myslis si,ze keby ti s tou corsou mali omnoho viac prachou ,ze aj vtedy by sa na taku cestu vidali na takom malom aute? :40bd: :40bd: Toto je z nudze cnost Tiez poznam ludi co precestovali celu ameriku krizom krazom ale je rozdiel cestovat v pohodlnom karavane alebo vacsom aute a v noci sa pohodlne vyspat a aj rano sa v pohodli vykadit na normalnom zachode ako prespavat na malych zadnych sedackach polamany a zrat najlacnejsie jedlo a chodit na zachod na benzinky alebo do krikov lol :40bd: :40bd: Tak si ja veru dovolenku a cestu za dobrodruzstvom neprdstavujem :d :D
- a kdeže je to dobrodružstvo cestovať s plným vreckom a full pohodlím? No nikde... k mladosti patrí skúsiť niečo v dospeláckom svete takpovediac zadarmo. Keď budeš mať 50 tak si uži hotel a sprchu.
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Dnes som kráčal okolo dvoch trojdverových "béčkových" Cors a jednej päťdverovej. Schválne som to pohľadom premeriaval a v tom sa proste priemerne urastenému človeku nedá normálne natiahnúť. Neverím, že v tom spia nejako často. Ak vôbec. Na šírku medzi blatníkmi detto. To skôr bivakovať.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mladi to nepotrebuju spat vedla seba, ked mozu spat na sebe, i tak si myslim ze to je bozska zena, co treba zlatom vyvazit, ze sa na taku somarinu dala nahovorit, alebo teda taka prirodna, s prichutou udeneho, to je druha moznost lol, ale este raz, ked to im dvom spolu takto smakuje? kto sme my, ze ich mame posudzovat? treba len obdivovat a zazelat stastnu cestu, budu to potrebovat :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

oco13 napísal:Witz - ak si si nevšimol oni sami sebe reklamu nerobia, len si ich všimli novinári. To aj tí chalani čo išli na pionieroch do Mongolska boli blbí? Alebo tá istá partia na Trabante, Maluchovi a Jawách precestovala južnú Ameriku aj to sú len takí somári čo zo samopaše nemajú čo robiť?
Všetci tí frajeri a manekýnky na nablýskaných suvčkach im ani po päty nesiahajú. Lebo títo ludia niečo naozaj dokázali a jediné čo ti nikto nevezme sú zážitky a spomienky. :4012:
Suhlasim z vyššie citovaným prispevkom,

ešte by som doplnil o partii chalanov z Kysuckeho Noveho Mesta, ktorá cca pred 8 rokmi robila expediciu niekam cez Ural na Sibir.. Bolo by dobre sem pastnuť nejaký link..

A ešte doplnim, že dobrodruhovia existuju,

niekedy koncom augusta som sa na bezinke Esso Thuringen Wald stretol s jednym Nemcom, ktorý aj so ženou a dvoma malymi deťmi boli na tripe cez Alpy do Talianska, potom do Maroka Alžírska a naspäť cez Portugalsko, Španielsko, Francuzsko, do Berlina
Celkovo dali 11 000 km, a chlapik mi povedal ,že celý čas spali vo vozidle.
Dali to na LR Defender ... (!!!)

Inak ,čo sa týka témy , oni len cestuju na Corsičkach ..
SPAŤ možu v stanoch, ktore si rozložia a znovu zbalia...
Dnes sa dá kupiť špičkové, skladné a ľahke kempingove vybavenie , nie ako stan z celtoviny pred 50 rokmi, že ho nevladal uniesť 1 človek

Nededukujte zbytočne.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zabudli sa vyjadrit ti co pisu ake je nebezpecne jazdit starym autom koli nehode.

ale 2 roky?to bude dovolenka na cely zivot.zaklad su prachy a vzdy mat v zalohe niekoho na pomoc.vseko ostatne je nepodstatne.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných