Zimné pneu v lete

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Zimné pneu v lete

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, mám na dvoch diskoch zimné pneu (dezén 5mm), chcel by som ich dojazdiť toto leto a na dvoch budem mať normálne letné. Na ktorú nápravu by ste ich odporučali radšej použiť.
Ďakujem
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Zadnú. Alebo najlepšie žiadnu.
Raz a naposledy sa mi stalo pri +30°C, na zimných ma v zákrute šmyklo, suchý asfalt. Nebolo to príjemné. Nebolo to moje auto ale na mojom je to alfa a omega. Leto letné, zima zimné.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak vies,letna a zimna guma je rozdielnej konstrukcie-teda zmesi z ktorej je vyrobena.4 letne alebo 4 zimne.Ja zimne tiez zjazdim v lete ale nikdy nekombinujem zimne z letnymi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate sú zimné zo zmesy ktorá je mäkšia,lepivejšia,takže sa v lete na nich nejazdí v podstate dobre,len sa rýchle opotrebia.Tento spôsob dojazdu zimných sa bežne používa,pretože na zimu by už boli slabé
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Neviem či sa môžem pripojiť k téme, ale zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s použitím celoročných pneu na SUV. Mám teraz letné pneumatiky PIRELLI Scorpion Verde a je to čosi hrozné. Extrémny hluk a v podstate je to dezén starej letnej pneu P7 Cinturato. Myslím, že keď prídem na mokrú trávu na lúke, tak napriek 4x4 som skončil....
Chcel by som to zameniť za celoročnú Nokian WeatherProof. Papierovo je ten Nokian o dosť tichší, na vode má triedu A, rýchle tempo a rezanie zákrut ma nejako na SUV netrápi.
Má niekto s takýmto obutím na leto skúsenosti??? V zime klasika zimné. Len na leto sa mi ten dezén akosi viac zdá vhodný pre ľahký terén...Čo vy na to ??
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja v tom nevidím logiku - ak chceš jazdiť aj terén tak si kúp terennu pneu ktorá je predpokladám aj M+S. Dá sa predsa vybrať podľa užitia - viac či menej "terénna". Celoročka bola vymyslená na niečo iné keď máš zimnú sadu nevidím dôvod na celoročku kvôli "terénu".
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu v lete

Príspevok od používateľa hjundai »

ma890 napísal:Ahoj, mám na dvoch diskoch zimné pneu (dezén 5mm), chcel by som ich dojazdiť toto leto a na dvoch budem mať normálne letné. Na ktorú nápravu by ste ich odporučali radšej použiť.
Ďakujem
- dopredu... "lepšia" pneu patrí dozadu teda v lete letná dozadu a zimná dopredu. Keď sa jazdí s rozumom je to v poriadku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked jazdis s rozumom, je jedno kam ich das

to iste plati aj o montazi "lepsich" pneu, tam ide iba o to, ze gro soferov zvlada lepsie utrhnutie prednej napravy ako zadnej, preto sa aj siri tato odborna rada o montazi dozadu, iny dovod nato neni, ja davam dopredu a cuduj sa svete, problem som s tym este nemal
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

zalezi od auta, pohonu, kilometrov co s tym chce najazdit, ak da mesacne 3000km po dialnici 130+ tak ich zoderie zachvilu, ak za cele leto tych 3000 ledva po okreskach tak je ich skoda drat a mozno je zadavatel z tych zodpovednejsich a nechce uz v zime jazdit na limite a chce mat istotu ze ma obute nove, nevieme ake auto, aky pohon, ake kilometre, ake cesty, ake su tie gumy stare, ale to je asi aj tak jedno, za mna by som sa toho nebal, dojazdievam to tak isto, v dazdi budu tie zimne mozno aj lepsie nakolko maju viac a sirsie drazky na odvod vody, tatko jazdi take kilometre ze rozumnejsie by bolo nemat auto a ten ma zimne celorocne uz 5 rokov tie iste a zodrat ich nemoze, hlavne treba jazdit s rozumom a nebyt za kazdu cenu pretekar
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo - treba dodať - ako na ktorom aute. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lubos je uplne jedno kolko jazdis, pokial citis kde je limit, stale mozes ubrat, dostavat sa na hranicu smrti v premavke ? to radsej nejazdi vobec
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Ragnarthor
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2005 00:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ragnarthor »

camry napísal:Neviem či sa môžem pripojiť k téme, ale zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s použitím celoročných pneu na SUV. Mám teraz letné pneumatiky PIRELLI Scorpion Verde a je to čosi hrozné. Extrémny hluk a v podstate je to dezén starej letnej pneu P7 Cinturato. Myslím, že keď prídem na mokrú trávu na lúke, tak napriek 4x4 som skončil....
Chcel by som to zameniť za celoročnú Nokian WeatherProof. Papierovo je ten Nokian o dosť tichší, na vode má triedu A, rýchle tempo a rezanie zákrut ma nejako na SUV netrápi.
Má niekto s takýmto obutím na leto skúsenosti??? V zime klasika zimné. Len na leto sa mi ten dezén akosi viac zdá vhodný pre ľahký terén...Čo vy na to ??
Mozem odporucit Yokohama g015 at su aj m+s aj snehovu vlocku maju a su fakt vyborne aj na snehu aj po beznej ceste su tiche len 70db (aj realne) a za mierne vyssiu cenu mas celorocnu gumu s ktorou mozes ist hocikam a nemusis drzat dve sady pneu
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

nemusis drzat dve sady pneu
V žiadnom prípade nepoužívať celoročné pneumatiky v zime. Ja som na to doplatil, ostatní nech si berú príklad.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Celoročné pneumatiky sú viac zimné, ako letné a aj ja som uvažoval o nich pre otca, ale nakoniec som sa rozhodol, že radšej plnohodnotné letné a zimné. Na kopcoch plných kašovitého snehu, alebo aquaplaning v lete nie je bohviečo a radšej neriskovať. A to nespomínam udávanú životnosť celoročných, ktoré majú okolo 26000km.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja teda nenajazdím milion km ročne ale na jednom aute mám celý rok zimné vraníky-protektory, na ďalšom zjazdené zimné na hranicu letných, potom klasika striedačka zimné-letné protektory aj značkové prémiové. Jazdím, krízové situácie som poriešil na všetkom a preto podľa mňa s rozumom rozvahou a nejakým rešpektom sa dá jazdiť skoro na všetkom hocikedy.
Sú chirurgovia ktorý zoperujú čo treba aj "nožíkom" a sú iní ktorí špekulujú a ani najdrahší nástroj nie je dosť dobrý. Je to o šikovnosti, skúsenosti a rozmýšľaní.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných