LPG cukanie / trhanie za tepla

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin458
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2018 12:58
Zdieľať na Facebook

LPG cukanie / trhanie za tepla

Príspevok od používateľa martin458 »

Dobrý deň,
Seat Toledo 1.8 AGN systém BRC
Na aute mám poslednú dobu následujuci problém: ked štartujem zohriate auto (po cca 30 minutovom stáni) auto ide na LPG hrozne tažko, cuká, trhá motorom a nechce ísť do otáčok..niečo ho jednoducho dusí..takto sa to správa cca 100 metrov a potom ide všetko normálne.
Ako som písal tento problém sa deje len pri štartovaní teplého motora, v prípade ak štartujem auto ráno do práce tak na plyn prepne po cca 1-2 km, prepnutie plynu ani nepocitujem a auto ide pekne plynulo.
Dalej som si všimol další problém, niekedy mi ukazovatel paliva LPG jednoducho uplne zhasne, nevidím kolko mám plynu, či idem na plyn alebo benzín...ked na aute zvyšujem otáčky tak vidím ako sa rozsvecuje, ak poriadne dupnem na pedál tak sa všetko pekne rozsvieti.
Na aute bolo menené: vstreky repasované pred cca 35000km, LPG reduktor menený pred cca 5000km, lpg filtre cca 1500km, sviečky cca 1000km (rovnaké správanie pri nových a starých)
S týmto problémom som bol aj v servise kde mi vymenili nejakú hadičku na vzduch...ale problém to neodstránilo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Čudný problem, nakolko system VŽDY štartuje na BENZIN a potom prepne na plyn...
Ak je ťažký štart za tepla NA BENZIN, treba hĺadať chybu tam,

v LPG chyba nie je.
martin458
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2018 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin458 »

Auto naštartuje v pohode, volnobeh je v pohode, ale ked sa chcem pohnúť a mám to prepnuté na LPG tak vtedy je problém...v prípade ak by som išiel na benzíne tak žiadne cukanie nepocitujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

naspat do plynoservisu, ked nevedia tak do ineho, bez toho aby ovladali aj benzin robit lpg ? porad im nech idu radsej k smetarom :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martin458
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2018 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin458 »

Plánujem vybehnuť do servisu, ale s LPG je to zložitejšie kedže nie v každom meste to vedia riešiť...tak sa snažím pozistovať čo sa dá takto na internete aby som bol múdrejší...tam kde chodím by najradšej menili všetky vstreky čo by ma stálo určite cez 300e...a nechce sa mi veriť že by boli na výmenu kedže pri výmene reduktora mi povedali že sú pekné čisté..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chyba bude niekde v elektrike , ked uvadzaš, že slabnú kontrolky ukazovateľa množstva LPG v nádrži.
Skus porozpájať a odmastiť všetky konektory hlavne tie od vstrekov a uvidiš, či sa to malinko nezlepší. :4012:
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Podľa mňa treba spraviť to čo radí Laco.... poprípade pozrieť indukčný modul(cievky), skúsiť odpojiť na noc baterku... Ajťáci takto vyriešili množstvo problémov, niekedy reštart systémov pomôže.
trasky
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.08.2009 12:14
Zdieľať na Facebook

LPG cukanie / trhanie za tepla

Príspevok od používateľa trasky »

Laco1871 radí dobre ale ja by som odporúčal skontrolovať aj kabeláž od LPG systému či niekde nie je prelomený káblik alebo poškodená izolácia a ide niečo do skratu, dotýka sa kostry a preto niekedy hasnú kontrolky na ukazovateli stavu LPG, cuká, trhá, blbne. Kamaráť mal podobný problém na Nissane X-trail, menili mu spojku a pri tom ako rozoberali a skladali, museli poškodiť izoláciu na kábloch lebo to skratovalo o kostru a auto cukalo, trhalo, motor bežal v plyne na tri válce, akonáhle prepol na benzín všetko bolo zrazu OK.
martin458
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2018 12:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin458 »

Diky za rady, pozrel som tie komponenty a všetko vyzeralo byť fajn...zatial som to ale neodpájal kedže nebolo moc kedy...
myslíte že by tá elektrika mohla spôsobovať aj to že auto občas cuká len pri štartovaní zohriateho motora ?
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných