Podozriví zahraniční záujemcovia o kúpu auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kontrola123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.03.2019 21:08
Zdieľať na Facebook

Podozriví zahraniční záujemcovia o kúpu auta

Príspevok od používateľa kontrola123 »

Ahojte,
počas posledných pár dní sa nám začalo ozývať veľa zahraničných záujemcov na naše inzeráty jazdených áut. Príde mi to podozrivé a musela by to byť neuveriteľná zhoda náhod, že odrazu sa o naše autá v krátkom čase zaujíma také množstvo cudzincov. Zaujíma ma, či má niekto podobnú skúsenosť, mám podozrenie že sa jedná o nejaký druh podvodu.
Popíšem čo majú všetky prípady spoločné, ako to vyzerá:
-záujem iba o drahšie autá
-cudzinec hovoriaci zlou angličtinou a/alebo slabou nemčinou
-auto chce na export, vo viacerých prípadoch do tretej krajiny (mimo EU)
-žiada netto cenu, teda bez DPH

Podozrivé je to, že chce kupovať auto ktoré ani nevidel, tiež že ho kupuje cez polku zemegule. Volajú, píšu SMS a emaily, aj viackrát za deň. Dokonca žiadajú vystavenie faktúry alebo zálohovej faktúry.

Ešte jedna vec, mám pocit že celé to začalo po tom ako sme jedno-dve z tých drahších áut inzerovali aj na mobile.de

Stretol sa niekto s takýmto niečim?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Samozrejme, každy jeden tu prispievajuci do tejto diskusie inzeruje min. 50-100 aut...

:::

Podľa mojej mienky snaha zahltiť konkurenciu spamom... lol
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Takéto pokusy o podvod tu boli na fóre nedávno preberané. V podstate bude kupujúci otravovať a následne bude od predávajúceho žiadať o nejakú zálohu, alebo niečo podobné. Ja by som to postúpil polícii, nech je o tej činnosti záznam.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

laco1871 napísal:Samozrejme, každy jeden tu prispievajuci do tejto diskusie inzeruje min. 50-100 aut...

:::

Podľa mojej mienky snaha zahltiť konkurenciu spamom... lol
...... Ban
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

...nemaš opravnenie ... lol
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nieco bude podvod a nieco nemusi byt, len inzerovat na mobile.de a cudovat sa ze ti vola cudzinec je divne, cakat ze ti bude volat iba "cistokrvny nemec s krasnou nemcinou" alebo len ludia co vedia perfektne po anglicky je utopia, kto vola tym nemeckym bazarom co inzeruju na mobile.de? podla mna vacsinou vychodna europa, nemec ti volat nebude lebo nepojde pre auto na slovensko ked si ho moze kupit v nemecku, bude ti volat len daky cudzinec a cudovat sa ze cudzinec chce auto na export?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jozef.oscatka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.01.2019 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef.oscatka »

Ľudia a vám to už ozaj drbe? Je toho plný internet, a píše sa o tom už okolo 15 rokov čo to je za podvod.

Buď ponúkajú auto, motorku, traktor, bager hocičo za smiešnu cenu alebo majú záujem odkúpiť.

aky-je-toto-podvod-t54443.html

http://turek.co/post/44060717202/podvod ... tern-union

https://bagry.cz/cze/forum/stavebni_str ... bne_stroje

Nenechajte sa nachytať, najskôr googlite a neposielajte bez rozumu peniaze, lebo ich už nikdy neuvidíte :3020:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

neviem ci si reagoval priamo na mna ale predstav si ze aj mne pisali ked som predaval auto a dokonca aj ked som predaval televizor (a to bol obycajny bazos) ja pisem skor o tom ze ked da niekto auto na mobile.de tak sa nesmie cudovat ze mu volaju cudzinci
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

jozef.oscatka napísal:Ľudia a vám to už ozaj drbe? Je toho plný internet, a píše sa o tom už okolo 15 rokov čo to je za podvod.

Buď ponúkajú auto, motorku, traktor, bager hocičo za smiešnu cenu alebo majú záujem odkúpiť.

aky-je-toto-podvod-t54443.html

http://turek.co/post/44060717202/podvod ... tern-union

https://bagry.cz/cze/forum/stavebni_str ... bne_stroje

Nenechajte sa nachytať, najskôr googlite a neposielajte bez rozumu peniaze, lebo ich už nikdy neuvidíte :3020:
v tejto diskusii sa pise o opacnom pripade
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

je vsetko na kazdom predavajucom ked sa mu ozve takato osoba, odpoved jednoducha ak chces prid vyplat odhlasim a ber si to
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Bacha na taketo pokusy.funguje to.nasledovne: kmín si vyhliadne vase auto,( mobil oblecenie čokoľvek) ma obrovsky zaujem tak.vam napise ze to chce kupit cez kuriera popripade lodou atd.
Povie vam ze musite zaplatit poistenie a poplatky atd spojene s prepravou na ucet ten a ten, a ked mu.tovar dorazi on vam vyplati dohodnutu sumu plus tie poplatky,popripade aj ked nebudete suhlasit s predajom, pojde na vas ze on uz poplatky za prepravu vyplatit a prepravu objednal a naklady chce od vas naspat :-\
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Luboš, ak niekto súhlasí tým že niekomu odsúhlasí postup ktorý si popísal, tak nezaslúži nič iné než aby o tie svoje peniaze prišiel.
A nech si potom sťažuje na lampárni.
Braga to napísal presne, nie je k tomu čo dodať.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

wilz- presne tak takyto postup ako pise lubo odsuhlasi len doslova vol ,lenze ked to tamty skusaju asi sa najdu aj taky co nato pristupia -uplne na smiech
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co sa mi nechce verit, zeby kseftar s autami sa nechal o.ebat volakym nigerijcom, to mi dokopy nepasuje lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak je nigerijec inteligentnejší ako kšeftár. :40bd: Nič sa nebojte starého sedliaka by takto neoebali, a tí ostatní si to zaslúžia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: keko535, patrikn, uwa0905477706 a 89 neregistrovaných