Audi A4 - Hrúbka vrstvy laku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Audi A4 - Hrúbka vrstvy laku

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdravím, Pred cca 10 dňami som kúpil Audi A4 B8 ktorá bola dovezená a na kontrole originality sa pohybovali údaje o vrstve laku od cca 110 - 120 μm. Dnes sme merali auto a všetko sedí okrem prednej kapoty ktorá ukazuje aj 300 μm. Pán ktorý auto predával garantoval, že nebolo búrané kedže na KO boli hentaké údaje...Preto by som sa chcel opýtať, že ak by som zdokladoval, že auto má iné údaje ako uviedla dotyčná KO môžem to napadnúť? Ďakujem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Predpokladám , že KO aby mohla fungovať musí používať certifikované prístroje, ktoré majú platný atest. Ak si to meral rovnakým prístrojom, môžeš KO zažalovať na súde.
Druhá vec je že pokial sa lakovaný diel vo fabrike poškodí tak ide normalne znova na opravu a môže mať aj tolko čo píšeš.
Bola by dosť sranda premerať predvádzačky u dílera.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Vieš ako ale na KO neni problém namiesto kapoty odmerať iný diel. A KO bola robená 26.2.2019 s hodnotou prednej kapoty cca 110 μm a dnes keď sme to merali tak ukazuje omnoho viac. Tak dotyčná KO musela merať niečo iné, takže by mohla mať celkom veľké problémy. Poprípade neni možné ísť na KO ešte raz? Že by som išiel k tým istým kde ju robil predajca? :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme ,že môžeš. Je to normálna platená služba , ako napríklad holič. A rovnako ak dva dni po sebe nameria celkom iné hodnoty nič to neznamená, lebo nedokážeš že sa s tým konkretnym dielom niečo nedialo.
KO problémy mať nebude , lebo jej merania nemajú právne účinky. Už to tu bolo vela krát preberané, skús použiť hladanie. KO sice musíš absolvovať ,ale ona nedáva žiadne záruky.
Naposledy upravil/-a oco13 v 17.03.2019 13:35, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze znovu tam ist mozes, kludne aj dvakrat denne - oni od teba peniaze zoberu radi, neboj nic.

Ale co tym chces dosiahnut ? 26.2. mohlo ist auto cez KO s inou kapotou ako ma dnes, respektive mohli to auto stihnut volakde klepnut - predsalen su to dva tyzdne - tak proste vymenili naraznik, masku, prednu kapotu a teda povodne meranie KO bolo spravne. A ty mas dnes spravne meranie taktiez - s inou / opravenou-prestriekanou kapotou.

To ze jeden diel ma vyssie cisla a uplne zjavne bol rieseny predsa nerobi auto totalne neschopnym. Auto je daleko viac nez predna kapota...

Poznamka : nepoznam vyrobny proces a neviem ci z fabriky moze odist auto s dvomi/tromi vrstvami laku. Tam lakovanie prebieha inak, poslednych X rokov su laky aj s podkladom niekde okolo 80um. Povedane inak, neviem ci z fabriky vobec moze odist auto s 300um.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo, kapota zrejme nie, ale diely od subdodávatela môžu byť aj ogrcané a dojde maximalne výtka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Chápem, ale ide mi o princíp merania toho laku kedže na KO vám namerajú 110 μm a o pár dní keď si zoženiete vlastný merač nameráte 250-300 μm. Viem, že s autom nebolo nič robené kedže som ho mal ja. Ale tak len zo zaujímavosti zavolať predajcovi čo by mi na to povedal :D Nejde mi o to, že bola striekaná kedže auto je ináč dobré ale len ten princíp, že sa tomu nedá moc veriť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

To sa moze stat, tam by som vsak cakal priamy a otvoreny pristup - nalakovali sme kapotu pretoze bola od kamienkov, pozrite fotografie pred a po.

Pri starom lacnom aute sa s tym nikto sr..at nebude (skoda penazi, roboty a casu, autorizaky maju komercnej roboty viac nez dost), pri drahom novsom voze je to otazka vyzoru a naladenia autorizaku. Drtiva vacsina sa s tym nebude unuvat, samozrejme to nevylucuje ze tu a tam sa najde nejaky "perfekcionista" ktory si na tom zaklada.

Vlastny merak ukazuje ine cisla ako KO : na KO maju trosicku profesionalnejsie a kalibrovanejsie pristroje nez je za "dvacku" do ruky nejaka cinska hovadina. Moc by som z toho vojnu nerobil. Fakt ze nie.

Niekto moze namietnut ze ten isty lacny samo-domo pristroj nameral ostatne diely v rovnakych hladinach ako KO. Tam by som povedal len tolko ze tieto amaterske merace existuju v obrovskom rozpati cenovom a samozrejme aj kvalitativnom, kapota moze byt hlinikova, ostatne diely ocelove a uz je sranda s kalibraciou lacneho pristroja na svete.

Par rokov dozadu som sa chechtal : chlapik skusal merat lak na Lagune s plastovymi blatnikmi. Rucnym pristrojcekom z Konradu samozrejme nameral cistu nulu LEBO PLAST POD LAKOM, tak som mu zahlasil ze ten blatnik urcite nema lak - ze to je taka prirodzena farba materialu. Kukal jak puk.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 - Hrúbka vrstvy laku

Príspevok od používateľa jaster-83 »

petergk4 napísal:Zdravím, Pred cca 10 dňami som kúpil Audi A4 B8 ktorá bola dovezená a na kontrole originality sa pohybovali údaje o vrstve laku od cca 110 - 120 μm. Dnes sme merali auto a všetko sedí okrem prednej kapoty ktorá ukazuje aj 300 μm. Pán ktorý auto predával garantoval, že nebolo búrané kedže na KO boli hentaké údaje...Preto by som sa chcel opýtať, že ak by som zdokladoval, že auto má iné údaje ako uviedla dotyčná KO môžem to napadnúť? Ďakujem
ostava ti len dufat aby to bolo jedine prekvapenie ktore si o tom aute zistil
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Ešte taká drobnosť, videl som prístroj na ktorom sa prepínalo či meriaš hliník alebo plech... nemá ta Audi náhodou hliníkovú kapotu?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zhodou okolnosti sa tiez v rodine kupovala A4 -asi tak v 2012roku nova z predajne a od nova bola cela v dvojnasobnej vrstve lakovacky z fabriky a dopredu nam to oznamil predajca pre kazdy pripad :d :D Ze u audi to asi bezne
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Riesis hluposti... ja mam neburane auto ale cely bok som musel dat nalakovat lebo mi padli skridle zo strechy na auto. Oskreli mi oboje dvere a rovno ked bolo auto v lakovni tak som dal aj zadny naraznik nastriekat lebo blbci nevedia vyparkovavavat.

A ked budem predavat ako vysvetlim takemu majsterkovi s meracom laku ako ty ze to nebola buranica ale len padli skridle ?
Nijako.

Ak to je dobre nalakovane zbytocbe riesit.

Inak auta sa dodaticne lakuju aj vo vyrobe este ak sa poskodia ;)
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Obrázok
kakafko
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 30.05.2008 07:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakafko »

Poviem ti to presne, kedže meranie laku je súčasťou mojej práce. Aby sme sa vyhli dohadom, používam profesionálny merák v cene štvorcifernej sumy, ktorý meria všetky kovové povrchy a je pravidelne kalibrovaný. Včera som mal v rukách Mercedes Vito z dovozu - používaný, čerstvo prejdený K.O.čkou. Majiteľ auta samozrejme s papierom z K.O.čky v ruke a slovami: Tu je doklad, nebúrané...hodnoty na papieri z K.O. na celom aute v rozsahu od cca 110 do 125, na dvoch dieloch 147 a 165. Realita: pravý zadný blatník 887, v oblúku kolesa 1450 až 2410, pravé zadné dvere 67 - tie boli po výmene, pravé predné dvere 993..a zrazu bol papier z K.O.čky len zdrap nezmyslov. A že mi rukami už týchto prípadov prešlo...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé KO je sprostosť tak ako je,biznis pre našich.Ako klampiar som neraz robil pre dovozárov,a auto išlo z dielne rovno tam,a ešte aj tú sprosť čo tým olepujú celé auto bola nalepená práve tam kde som naváral novú prednú nohu (nosník) S celým tým si dobrý klampiar vytrie zadok.Možno keby boli neúplatný ako rakúsky policajt a ešte si robili prácu poctivo a s rozumom,by odchytili odchytititeľné,ale je to ako v živote...záujem je,bol by aj vinník.
Na mraky tých aut keby sme pomerali,ale to treba mať predstavu kde by asi klampiar čo robil a ako by riešil- potom možno.Lenže aj klampiar si dobre vyberie kade pôjde.Je to celé na smiech

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nahradnediely90 a 61 neregistrovaných