Octavia 1.9TDi 81kw AHF Strata oleja

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Coronerr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.03.2019 18:27
Zdieľať na Facebook

Octavia 1.9TDi 81kw AHF Strata oleja

Príspevok od používateľa Coronerr »

Dobrý deň.
Hľadám radu a pomoc ohľadom straty oleja v motore. Jedná sa o Octaviu I (99) s motorom 1.9Tdi AHF 81kw najazdené 480 tisíc. Menil som turbo 10 mesiacov dozadu lebo sa mi cez to strácal olej. Teraz mi to začalo robiť znova. Olej som menil 7000km dozadu a teraz mám na spodu rysky olej. Chcem sa opýtať na Vašu radu, ako zistiť cez čo sa môže strácať olej, či ten motor spaľuje olej a ako, alebo na nejaké Vaše skúsenosti a rady. Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba otvoriť hadicu dole pri IC či sa nachádza olej.On tam vždy je,ale toľko že ho utrie jedna papierová servitka. Ak vyteká..je od turbíny.Z turba môže odchádzať aj na druhú stranu výfukom,ale dym vidieť.
Ak je to tu ok,je to najskôr na krúžkoch,pol mega km nie je síce nič moc,ale...odpoveď je v minulosti.Guferká...nezaoberať sa tým.Motor je pretlakový turbo,proti tlaku nič netečie,neriešiť.Riešiť motor na piestoch a krúžkoch asi u nebude aktuálne.Ak by bolo,treba rovno všetko nasťahovať do druhého bloku bez ovality,blokov je mraky,ceny sú smiešne,to ešte zmysel má,ak je auto zdravé pokojne ho treba dotlačiť do jedného mega.
Coronerr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.03.2019 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Coronerr »

Ďakujem za radu, generálku motora sa nechystám robiť, rozmýšľam nad kúpou bloku ak by to bolo už krúžkami a ostatnými záležitosťami. Premýšľam ešte nad kúpou nejakej Octavie z GB, za nejaký normálny peniaz. Kasňa je zdravá bola vyvaraná a pravidelne je ošetrovaná, podvozok je tiež udržiavaný za to ma to hnevá. Ja sa do toho až tak nevyznám, viem si vymeniť alebo opraviť nejaké maličkosti podľa návodu v rámci voľného poobedia alebo víkendu. Keby sa do toho rozumiem viac... ale nerozumiem za to hľadám radu tu. Skúsim skontrolovať ten cooler, zatiaľ Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: speedmann a 13 neregistrovaných