Výber auta pre vozík + stavebný stroj

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matthues
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.03.2019 19:08
Zdieľať na Facebook

Výber auta pre vozík + stavebný stroj

Príspevok od používateľa matthues »

Prajem pekný deň. Chcel by som poprosiť o radu, či usmernenie pri výbere auta.
Mám záujem o kúpu auta može byť aj staršie ale nemusí. Auto bude využívané na ťahanie vozíka so šmykom riadeným nakladačom s váhou 2050kg+vozík na kratšie ale aj dlhšie trasy. Ak je to možné chcem na vodičák BE a nie C, a aby som nemusel platiť mýto.

Určite auto malo by zvládnuť potiahnuť vozík aj v miernom teréne, tzn lúka, mierne blato a pod.

Budem vďačný za každú radu a skúsenosť, :))
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý rieši inak,ale túto variantu by som nevolil.Jednoducho pre váhy to bude ozaj problém.nejaké roky som ťahal podvalník pre osobné autá a bolo na hrane aby neprekračoval váhy (s naloženým osobným autom) a to nie zo stavebným strojom.Príves nie je problém pri manipuláciách v stiesnených priestoroch pre málo vodičov.Problémov je tam viac,tým je už ťažné vozidlo.kým ja som ťahal z odťahovkou,ktorá tiež niesla na chrbte auto,to sa dalo,ale príves kdesi okolo 3500 km už vie auto pekne roztancovať a treba to aj ubrzdiť.Tá konbinácia mi príde trochu priveľa...na hranicu možného dimenzované aj ťažné vozidlo aj vlek.Rozhodne by som išiel do valníka,ten sa jednak dá kúpiť jazdenka za malinké peniaze,samozrejme staršie vozidlo,staré nezničiteľné diesle sú jedine výhoda,zosilnený zadok s prídavnými vankúšmi a výborná manévrovateľnosť.Dokonca v prípade doppel kabin môže plniť viac úloh aj pre stavebnú čatu.Je to nezrovnatelné mať 2t na aute alebo 2t na vozíku.Za tie roky jazdenia ak sa mi vrátia v pamäti všetky (možné) priekaky čo sme zažili a nás mohli pokojne pozabíjať,už by som si veľmi také premyslel.To je jedna noha v priekaku a jedna v hrobe,stačí malá nepozornosť,únava a pod.

Tak si spomínam,aký bol "zážitok" ešte kúsok jazdiť z naloženým prívesom a nenaloženým autom,kedže často to muselo tak byť.To na členitej ceste je zážitok,v hustej premávke des.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto môžem len potvrdiť ako oknári sme mávali 1,5t v dodavke+2t na vozíku. Velmi rýchlo sme sa naučili, že prvá stavba ide na vozík.
Iveco na mechoch s dofukovaním a kludne môže byť aj dupla kabína unco ti tam vlezie. Čo si pamätám tak aj Sprinter mal dofukovacie mechy vzadu ale neviem či aj dvojmontáž.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
matthues
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.03.2019 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matthues »

Dik chlapi, ale na to už treba platiť mýto a v prípade vozíka stačí dialničná nálepka nie? Inac také veľmi dlhé trasy nebudú tak do 50km možno.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

17 kubíkové Iveco s dvojmontážou a mechmi vzadu v pohode s Bčkom. Kde aké mýto ? Možno bude treba trocha snoriť, aby to malo dovolené zaťaženie 2t, ale najde sa aj medzi dodávkami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Toto je ideálne riešenie problému https://www.youtube.com/watch?v=3MxgNdse4Jw43s len ty nemáš 8 t bager.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

matthues napísal:Dik chlapi, ale na to už treba platiť mýto a v prípade vozíka stačí dialničná nálepka nie? Inac také veľmi dlhé trasy nebudú tak do 50km možno.
Ale netreba.Pri dobrej volbe to do 3500 kg vôjde z odretými fúzmi.My čo sme nosily autá sme ani jeden v limite neboli,permanentne sme boli 100-200 kg nad.Dal nás na váhu rakušák a 100 km neriešil ani on.500 kg sme už samozrejme platili,čo zase dostal ten komu sa nieslo auto na preplatenie.
Čo je nutné je BE skupina,v tej dome neexistovalo,všetci sme mali CE
Ja tu mám Renault Mascott 6 tonu v krásnom stave na nových pneu,kúpený pre stavebné práce čiže pôjde preč cca za 2-3 mesiace.Kúpený za 2000 e.- !!! z pozostalosti po prvom majiteľovi.Tam nie je čo riešiť,nosnosť tuším 6 ton,aj to je riešenie,ale to je nezmysel takto riešiť prepravu 2 t malého krpca.Treba už OBU jednotka atd...to nestojí za to.Ale občas pozriem valníčky v predaji...a dá sa,nie je problém nájsť,hoci stav bude otázny.Ja som rok hladal až som našiel,to sa podarí raz za storočie kúpiť a o týždeň ísť na STK bez dotknutia a ..pohoda.Treba trpezlivo hladať od prevého gazdu
matthues
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.03.2019 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matthues »

Jeden taky som našiel na bazose: https://auto.bazos.sk/inzerat/96381093/ ... valnik.php

To auto má 2700kg, 3500-2700 ostane 800kg na náklad a ja potrebujem o 1250kg viac uniesť! Nebude o 100-200kg viac a ani o 500kg ale o 1250kg viac ako 3,5t cize spolu bude mat 4,75t.

A mýto sa má platiť nad 3,5t na vybraných úsekoch, ak dobre viem? A niekde som cital ze aj kotuč musíš mať nad 3,5t, ked je to na firmu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobré ráno ! Veď samozrejme že to je kategória kde treba OBU na mýtny systém a už nestačí B vodičák.Takéto auto aj prázdne je kategória kde treba C-ko a mýtna jednotka,proste vždy.Celé si to nejako zle pochopil,písal som to isté aj predtým
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

https://auto.bazos.sk/inzerat/96222481/ ... 0-DI-D.php

pozri si týchto japoncov, majú zaujímavé nosnosti.

mitsibishy fuso, toyota dyna, sú rôznych kaliborv, šestonky, ale aj malé, do 3,5 tony.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Výber auta pre vozík + stavebný stroj

Príspevok od používateľa christiane »

matthues napísal:s váhou 2050kg+vozík......Ak je to možné chcem na vodičák BE a nie C, a aby som nemusel platiť mýto.
Velice by ma zaujimalo ako chces toto sudoku vyriesit.
Inak uz tu bolo povedane asi vsetko k teme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

martin cichy napísal:https://auto.bazos.sk/inzerat/96222481/ ... 0-DI-D.php

pozri si týchto japoncov, majú zaujímavé nosnosti.

mitsibishy fuso, toyota dyna, sú rôznych kaliborv, šestonky, ale aj malé, do 3,5 tony.
Martine,oni zaujímavé sú aj fajn.Iba ak nabehne banálny problém tak sa z neho stane aj celkom velký. Ak užitkáč,nič nepreští auto aje jednoči Renault či aký Áron,nech má motor 2,8 Iveco. A môžeš si dovoliť ho kúpiť pokojne z 500-600 tis km,lebo už je zabehnutý.To ničím netromfneš v tej kategórii ak sa aj na hlavu postavíš.Ak je auto zdravé a má ten motor,nech má aj polstoročie,to si svoju robotu urobí keď budú traktory padať.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jaro , len skoro 3t na vozíku ti na ceste budú prekladať aj Hummer. Zažil som to kým som robil v stavebníctve.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len je to nepomerne drahšie riešenie a gulu na vozík 3-a viac ton tak veľa aut nemá.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nissan Patrol 3 500 kg.Dialnicna 50 € na prives,vodicak C.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], jepe13, lubos zimovcak, tatkotom a 46 neregistrovaných