Univerzalna geometria

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Univerzalna geometria

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte, aky mate nazor na univerzalne geometrie na nastavenie zbiehavosti, resp. odklonu kolies? Su presne, da sa s nimi pomerne dobre nastavovat? Na odklon viem, ze sa zvykne pouzivat zvlast ten magneticky nastavovac.

Dakujem.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Co je to univerzalna geometria?
Ak myslis nejake lacnejsie, opticke, mechanicke geometrie tak ano.
ja osobne vlastnim toto:
https://www.adverts.ie/machinery-tools/ ... ne/1150851

a skutocne nemam problem s presnostou a dovolim si tvrdit ze castokrat mam lepsi vysledok ako najnovsie 3D. Robim s nou 7 rokov a nemenil by som. Ked si nie som isty jej presnostou v baleni mam kalibracne pravitko.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Dnes ked nemas aspon 10d geometriu tak ludia sa ani nezastavia...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez ohľadu či dosiahneš výsledok dvoma špagátmi alebo laserom alebo hoci aj 10 D ..je dôležitý výsledok.A pozícia štyroch kolies je si dovolím tvrdiť úplne banálna vec.Buď to obsluha vie,alebo im môžu dať supersonickú geometriu aj tak z ruky nič poriadne nevypustia.
Vidím to tak,čo je hrdzavé - toho sa nedotknú,ani sa nepokúsia pohnúť excentrami a pod.Auto tak či tak končí u mňa.A ak už to všetko porobím,urobím aj ich robotu a pokojne si môžu 3D strčiť. Že pošlem majiteľa nech ide,je vlastne pre jeho pocit a aby mal "papier". Z vlastnými čo žijem som nikdy nebol a nikdy nepôjdem.Tá geometria čo dal erikfrog,je schopná urobiť úplne všetko a dokonca by som tvrdil že gazda musí o geometri vediať rádove viac než chlapci z 3D,tam pokojne môže robiť človek čo už vie čítať
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

https://www.murraymotorsport.com/b-g-ra ... kit-bgr200

aby som to upresnil pripajam odkaz, co presnejsie myslim, ide mi aj o mobilitu, aby som vedel aj na nejakom podujati nastavit geometriu, ale aj bezne v garazi pomerne presne.

Na odklon by som pouzil tu magneticku vodovahu na odklon, neviem ako sa to presne vola.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Bezne sa taketo hracky pouzivaju a je to presne. Jedina nevyhoda je vacsia pracnost a je to urcene najma na sportove auta kvoli spojlerom a podobne.
Pokial chces nieco na bezne pouzitie tak SEALEY GA70 alebo lepsi MOTEX 7610
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

wikyxxx napísal:Dnes ked nemas aspon 10d geometriu tak ludia sa ani nezastavia...
Bezne mi ludia chodia z tych 10d geometrii ze im auta "plavaju" a podobne. Obvykle privelka alebo primala zbiehavost. 5mm na celkovej zbiehavosti uletene ako nic.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

3D je geometria pre nové autá kde sa ešte všetkým dá pekne hýbať,resp na iné ako zbiehavosť ani netreba siahnuť.Ak je nutné viac...po 3D nastupujeme my z 1D
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Zvazujem tu so spagatmi + tycky, ako som poslal vyssie odkaz alebo nejaku pouzitu, na nete vidim nejake stare MOTEX geometrie, este to je alternativa. Tie motex ma nadstavce na kolesa a pravitka/stupnice. Tak neviem, co skor zvolit nakolko to cenovo vychadza nie moc rozdielne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Mirec8684 napísal:Zvazujem tu so spagatmi + tycky, ako som poslal vyssie odkaz alebo nejaku pouzitu, na nete vidim nejake stare MOTEX geometrie, este to je alternativa. Tie motex ma nadstavce na kolesa a pravitka/stupnice. Tak neviem, co skor zvolit nakolko to cenovo vychadza nie moc rozdielne.
Najlacnejsie nove vychadza Sealey GA70 ca 1200€ motex novy (laser) 2x tolko.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,nakoniec padla volba na sealey laserovu geometriu. Len som si neni isty,ci to spravne robim aj ked postupujem presne podla navodu(video navod, pisany manual). Nastavim predne kolesa v sulade so zadnym (na rovnaku hodnotu) a potom nastavujem zbiehavost,kt.mi vychadza napr.+2 vlavo a -2 vpravo = by sa malo rovnat podla postupu 0 zbiehavosti, samozrejme na zadnych tercikoch je stale rovnaka hodnota lava=prava. Mam,ale pocit pri pohlade na kolesa, ze kolesa maju rozbiehavost. Chcem nastavit len predok(zbiehavost), zadok nastavitelny nie je. Dakujem za kazdu radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty, patogreso@gmail.com, tatkotom a 34 neregistrovaných