Audi A4 b6 - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

--jozef-
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.03.2019 22:48
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b6 - startovanie

Príspevok od používateľa --jozef- »

Dobry den pani.
Potreboval by som odbornu radu. Jedna sa o auto AUDI A4,b6 1.9tdi,74kw,AVB,r.2003,550-tis.km
Problem je v tom,ze auto mi dlho startuje,ci za tepla,ci za studena stale dlhy start a cim dalej,tak tym je to horsie. niekedy mi az na treti krat naskoci. Akokeby nedochadzala mu nafta. Cerpadlo v nadrzi funguje,lebo pocujem jak tlaci naftu. Viem,ze okolo toho moze byt vela veci,ale nechcem zbytocne vymenit pol motora,radsej si necham poradit. Mozno uz niekto mal taky problem a vimenil len jednu posratu suciastku.Po nastartovani auto ide pekne,netrasie ,nic neklepe. Dakujem za kazdu odbornu radu :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi ale veľmi by pomohol sken meraných hodnôt z diagnostiky (blockmap) ale je nutné poznať aj históriu opráv,pretože tam už musí byť urobené množstvo výmen,len treba vedieť kedy pri akých km
Vcelku to pokojne môže byť o prkotine,preto treba toho kopec vedieť.Problém ťažkého štartu je velmi podobný pri probléme z palivom ale aj výpadom signálu čidla,nízky tlak a vysoký tlak (systém) u paliva je navonok rovnaký dôsledok.
--jozef-
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.03.2019 22:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa --jozef- »

Tak historiu oprav uz nezistim.Auto mam uz 10-rokov a za ten cas som menil tesnenie pod vstreky ,nova hlava plus tesnenie a rozvody,ale jeden pan mi tiez hovoril,ci by to nemoho byt nejaky snimac tlaku v palive,ale asi to skusim najprv napichnut na pc. S tym dlhym startom mam uz asi 2 roky problem,ale pred tym mi to robilo tak 1-2 krat do mesiaca,ale teraz mi to robi pri kazdom starte a uz ma to dost sere.Ono startuje startuje snazi sa uz auto naskocit a potom zrazu toci akokeby na sucho akokeby nedochadzala mu nafta potom uz radsej vypnem aby nezhorel mi starter :d :D . Dakujem ti za odbornu radu mhlavaty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Snímač tlaku paliva nemá vôbec. Skús pozrieť aký typ palivového filtra tam je.Ak ten z plastovým vloženým T -kom tak pokojne to T-ko vyraď z prevádzky,býva zdrojom týchto problémov.
--jozef-
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.03.2019 22:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa --jozef- »

Dnes som bol na PC. Ukazalo ,ze stvrty vstrek ma uz vysoke hodnoty cez 2 aj nieco. Druhy vstrek okolo 0,9. ostatne prvy a treti su v poriadku. Snimac vacky tiez v poriadku. Vsetko je ok len tie vstreky asi budu problem. Skusim to vymenit a uvidim co bude dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ sú vstreky pôvodné tak už majú nárok na protest.Ale riešiť dva je nezmysel.
--jozef-
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.03.2019 22:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa --jozef- »

Ked som pozeral historiu,tak bolo vsetko mozne pomenene,ale vstreky tam neboli. Ak su povodne,tak pri tolkych km vydrzali pekne dlho. Skusim ich vymenit a uvidim. Len jednemu nerozumiem,ak su chybne nejake vstreky,tak by mi auto naskocilo na tri valce,ci nie? A mne to naskoci pekne na vsetky valce len mu to dlho trva a niekedy az na treti krat naskoci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pretože problém nebude priamo vo vstrekoch ale v uložení,pretláča sa tlak paliva cez O krúžok z vysokého do nízkeho tlaku.Vždy sa to robí najprv,pre istotu či problém nie je v tesnosti oringov sa najprv urobia tie.V 90% motor nabehne úplne krásne na skvelé korekcie.Vstrek sa rieši až následne.Ale to platí v prípade že majiteľ pozná presné km a servisnú históriu.U vstrekov pri 500 tis km sa dá čakať kadečo.napr môžu byť už menené,to prezradí presný dátum čo je na každom vstrekovači
--jozef-
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.03.2019 22:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa --jozef- »

Pekne,zrozumitelne a mudro napisane. Pustim sa do toho. Potom dam vediet. Dakujem za odbornu radu mhlavaty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: hudikmarian75, Kuman a 17 neregistrovaných