Mercedes W164 , 320 cdi - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

reyder
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.10.2006 09:32
Zdieľať na Facebook

Mercedes W164 , 320 cdi - brzdy

Príspevok od používateľa reyder »

Mam problem so zadnymi brzdami. Auto mesiac stalo, sadol som do auta a zadne kotuce cervene. Rozhybal som brzdy, premastil valceky, neboli ani zadrete, idu lahko. Ked slapnem na brzdu opat ostane zabrzdene. Vie niekto poradit?
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Skontroluj brzdove hadice alebo rovno ich vymen
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zabrusil si aj bocne hrany dosticky? Niekedy sa to lubi sprajcovat. Inak Ml-ka maju s tym prehrievanim brzd bezne problemy . Na 164 sa mi to stalo a nedavno aj na novsom modeli jedno koleso robilo problemy a ked sme boli v servise tak tam bol podobny ,,pacient ,, :d :D
reyder
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.10.2006 09:32
Zdieľať na Facebook

W164 320 cdi brzdy

Príspevok od používateľa reyder »

Dakujem obom za info.. Ano je to vraj casty problem. Ja som si myslel ci to nie je zatazovy regulator alebo snimac naklonu auta. Ale skusim tie hadicky a zabrusit dosky. No neviem. Lebo ono keby ich sprajcovalo, tak pri cuvani by nebrzdilo. On brzdi stale, hned po zosliapnuti pedala. A zacalo to naraz a oba kolesa. Prave koleso viac a lave menej. Bola by to nahoda zaby sa naraz upchali hadicky na oboch stranach sucasne. Ale su lacne tak ich skusim vymenit.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

v prvom rade ci si tie valceky riadne ocistil a rozchodil , ten valec pokial si to mal vonku musi chodit lahucko a ked fuknes do otvoru musi sa posuvat
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Mne pomohlo kupit nove brzdove dosticky-originalne z mercedesu a hrany ,,liznut,, s flexou. Ono ked sa ti zasprajcuje brzdova dosticka tak Ti to brzdit bude ale dosticka sa nevrati naspat a tym padom sa prehrievadosticka, kotuc,lozisko,strmen a nakoniec aj koleso
reyder
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.10.2006 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reyder »

Ja mam dosky zabrusene-liznute od vyroby, takze to mi asi nepomoze. Hadicky tiez vymenene. A nic. Na ceskom fore mercedesclub.cz presne tento problem rozoberaju no nejde mi prihlasit, takze odpovede nevidim. Neda sa mi tam zaregisttrovat :38eb:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Brzdy na ML W164 som osobne videl iba zvonku, takže ponúkam iba laický pohľad.
Podľa popisu čo všetko si s tým robil, tak už mi vychádza len spojitosť s parkovacou (ručnou) brzdou, ani teda neviem či tam máš osadenú elektrickú alebo mechanickú, ale je možné že nedovolí platničkám po odbrzdení vrátiť sa späť.
reyder
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.10.2006 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reyder »

Rucna je manulana a nezavisla od strmenov. Je ulozena v bubne. Brzdia len dosky, otestoval som to. A oba kolesa. Podla mna je v chybe zatazovy regulator. Ale neviem ho najst. Alebo snimac naklonu auta. Ked napojim na diagnostiku auto nehlasi ziaden problem.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Zaazovy regulator nevies najst lebo tam nie je. Ak by bola chyba v naklonovom senzore mas o tom viac ako pravdepodobne chybu lebo pre ESP je to dolezity senzor, cez diagnostiku sa da vidiet ci je funkcny.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Záťažový regulátor na aute s ABS?! Veľa šťastia pri hľadaní! :40bd:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Snimac naklonu som menil len uz nepamatam ci v 163 alebo 164 type a bol pod stredovou opierkou medzi sedadlami ale to ukazala diagnostika v mercedes servise ale s prehrievanim brzd to nema nic spolocne
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných