Pokuta bez dôkazov

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kepo27
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2014 15:55
Zdieľať na Facebook

Pokuta bez dôkazov

Príspevok od používateľa kepo27 »

Ahojte,
prišla mi poštou pokuta z CZ ešte z roku 2018 za prekročenie rýchlosti na 50tke som šiel 63kmh.Prišla mi len výzva s mojou špz bez žiadnej fotografie kde by som si to mohol overiť.
Mám to zaplatiť ,alebo sa dožadovať fotografie ako dôkazu.
Je to z mestkého úradu Bučovice.

Dík za odpovede.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

A keby ti prišla výzva na nástup trestu, za lúpežne prepadnutie z mája 2018 ,bez všetkého, len s tvojím menom,čo by si robil? Žiadal by si rozsudok ,žiadal by si súdne konanie,alebo by si nastúpil a sedel?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tak od nich ziadaj teraz dokaz ty ze si tam bol ,pretoze ja som ta prave vtedy videl v Bratislave.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vraj foto neposielajú podľa toho d.bnuteho zakona gprd, aj k nam na firmu chodia od ceskich buzov z meskacov pokuty. Suma 500czk, bez fotky, na objektivnu zodpovednost. Podla ceskych servrov to domaci odmietaju platit, odvolavaju sa rozhodnutie Nejvyssiho soud CR, kde sud dal za pravdu obcanom, ale mesta Vsetin,Valaske Mezirici,Breclav atd to neakceptovali a posielaju dalej.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Je tam uvedeny kontakt na nejakeho pracovnika co tvoj pripad riesi? Nejaka hotline, cokolvek? Zavolaj tam a zisti co sa deje.
Moj nazor: Dokazovacie bremeno nesu oni... A4 s tvojim menom a SPZ nieje dokaz. Aj ked nutno dodat ze proti birokratickej masinerii sa bojuje tazko... Treba sa ale minimalne odvolat a dozadovat dokaz, resp vyvratenie tvrdenia ze si v tom case bol doma v SR :) Ak maju aj foto, musia ti ju predsa ukazat ci?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď chodí dcéra na mužovej audine domov cez Rakúsko tak o mesiac príde 1 až tri pokuty. Tiež bez fotiek, ale s popisom na celú A4ku lol A vždy je to maximalne slušný ton, ako keď učitelka dohovára prváčikovi,že cikal na plot za školou.
Vzhladom na sadzby sa skôr zasmejeme a samozrejme že to zaplatím. Čo si tak pametám za 140 na 80ke bolo 40 evri- no nekupte to ,když je to tak levný :40bd:
Odporúčam zaplatiť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Z pokuty 500czk to išlo na odvolanie, a následne nový výmer, akurát oddialenie o pol roka to už činilo 1800czk. Asi tak. :4012:
brok00
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.06.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brok00 »

Heh, tiez by som vahal, ci by som to radej nezaplatil, lebo v odvolani, ti nemusia dat rovnaky vymer pokuty. Viem tiez o par pripadoch, kedy po odvolani bola pokuta este vyssia
kepo27
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.12.2014 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kepo27 »

No ja som tade urcite prechadzal ,ale ci som siel 63 to si veru nepamatam.Vzdy cca 50 m pred znackou 50tky dam nohu z plynu a dobrzdujem motorom na 50.Pravdepodobne ma museli vtedy cvaknut.No asi to zaplatim tiez uz som pocul od znamych ze sa to moze pekne predrazit.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

To nakúpili tie staré nemecké zelené fotoradary. Sú mimo cesty, ale na neoznačenych miestach, na zárobok. Vsetín na obchvate dediny na 50ke smer H. Lidecko, Valmez smer Nový Jičín za nemocnicou, Breclav na vjazde od mikulova, za železničným priecestim. A ešte niekoľko na Morave
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal:Keď chodí dcéra na mužovej audine domov cez Rakúsko tak o mesiac príde 1 až tri pokuty......a samozrejme že to zaplatím
Ako to ti zandari robia ze dokazu z svajciarskej muzovej audiny vylustit dcerinu adresu na Slovensku lol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cz meraci pruser je to, ze sukromne firmy poponukali obciam dodavku technologie, vymenou za podiel na pokute, uz male prekrocenie posielaju a kasiruju, co by normal policajt poslal prec, alebo ani nezastavil, kludne 5km/h, dalsia vec je tam vela usekoveho merania, takze nestaci ze na fotku pribrzdis...

je to cisty biznis, nejde o nic ine len o prachy
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných