Fiat Tipo - jemne pískanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Fiat Tipo - jemne pískanie

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zdravim páni je normálne u nového auta slabé pískanie pri asi 110tke na šestke asi 3000otacok Fiat Tipo 1,4 bez turba
ernoldo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2017 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ernoldo »

@smejo74 Cau, piskanie podla teba vychadza odkial? Podla mna to je dost na take auto a az tak normal mi to nepride.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pokial tam neni nejaka aerodynamicka zalezitost dana dizajnerom, tak normalne to rozhodne nieje

treba vedet odkial ten zvuk ide, aj ked poznam z vlastnej skusenosti ze to je teda tazka zalezitost, pokial je zvuk iba za jazdy a pri stojacom nic :41c2:

primarne ked to mas aj za vyssej rychlosti skus tam dat 5ku ci sa nieco zmeni, 4ka aj 5ka je ok, podla mna to je stejny motor aj prevod jak bol uz v stile, brave2, takze pri 3000 ides 120, kedze pri 2000 mas 80 na 6tke

co by mna prve napadlo riesit pri piskavom zvuku, tak su veci okolo okien, dveri, nejaky uvolneny kryt zospodu, proste nieco ostre, alebo strbinu co vie pri zvysenom tlaku vyrobit taky ton

cez internet taketo nevyriesis, casto aj ked si pri aute to chce pozorneho a skuseneho cloveka, ked ide o zvuky...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

žiadne pískanie nie je v pohode :)
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Samotny pojem "slabe piskanie" si moze kazdy predstavit inak, a kedze je slabe, tazko sa bude dat asi nahrat, treba sa na to nejaky cas zamerat, skusat co ma na to aky vplyv, kedy je to vyrazne a kedy zanedbatelne. Takze jazdit, pozorovat a skusat... Piskanie pretrvava aj po vyradeni rychlosti, zmeni sa pri inom prevodovom stupni? pri zosliapnuti spojky, pri otvoreni okna napriklad? Pri jazde v tiehlej zakrute? Zapni vypni klimu, ma na to vplyv protivietor, atd atd... cim viac vylucis, tym blizsie si k najdeniu priciny.
Ked nieco zistis, prispej do temy inak tu budeme len tapat
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ak je uplatnitelná záruka na aute, šup do autorizáku a nerieš.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zatiaľ som nemal možnosť ísť na diaľnicu aby som to preskúmal pri vyšších rýchlostiach zatiaľ sa mi to javilo len na šestke okolo 110tky ale je to fakt možno až zanedbateľný zvuk nezdá sa mi že by to bolo aerodynamikou budem to zatiaľ sledovať ,auto má mesiac takže mám čas ale ďakujem
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Od augusta mam presne to iste auto stym istym motorom vo verzii sedan.Ja som unho nepostrehol ziadne piskanie.Co som cital po forumoch tak sa viaceri stazovali na cudne zvuky od rozvodov pri studenom motori.Ja mam vsetko v poriadku ale jedna vec ma hneva.Po rozbehnuti na jednotke ked zaradim dvojku pustim spojku stlacim plyn je citit taku hluchu medzeru ze motor zacne tahat az po neakych 2sekundach.Na chvilu motor brzdi a potom zacne tahat.Ty nieco taketo necitis u tvojho auta? Uz som sa pytal v dvoch autorizakoch nato.Boli sa stym previezt a tvrdia ze tento motor sa takto sprava a ze je to v poriadku.A druha vec ze sem tam sa radiaca paka zasekne v neutrali a neda sa zaradit ziadna rychlost.Musim mierne pomixovat pakou a odblokuje sa.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Kamaratovi piskalo zle nalepene predne sklo na Honde,musel to dat prelepit.Mozno by ti pomohlo skusit stiahnut okno a pocuvat od najmensich rychlosti,ci to ide zvonku od motora a piskanie sa pri stiahnutom okne zvyrazni,alebo je ticho a piskanie pocut az pri zavretych oknach a 110km.Piskanie/poruchu/ od motora by bolo asi pocut aj v nizsich rychlostiach.Je to piskanie zavisle od otacok motora,alebo len od danej rychlosti.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ak auto nieje v zaruke a v servise ti napriek tomu povedali,ze je to v poriadku tak si myslim,ze sa tak moze spravat plynovy pedal ovladany cez snimace a nie lankom.Predsa len 1.4bez turba v pomerne velkom aute.A co sa tyka radenia treba pozret a namazat tiahla/klby/ popripade vybrat plast s kozenkou okolo radiacej paky a skontrolovat ci nieje nieco uvolnene v ulozeny klbu radiacej paky.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mjato auto je v zaruke ma nabehane 3tis.km . V prvom autorizaku sa tiez na toto vyhovarali ze to je motor bez turba a ze potrebuje otacky.Mimochodom ma 70kw.Mam pezotika 206ku 1,1 44kw a aj ten ma snahu hned tahat ale ma este pedal na lanko.No mam thaliu 1,2 55kw s elektronickym pedalom a aj ten hned po preradeni taha.Mal som uz vela aut a taketo nieco som nemal ani u jedneho.V druhom autorizaku manik priznal ze ano je tam ta hlucha medzera ale zaroven tvrdil ze tieto auta sa takto spravaju.Odporucil mi tankovat 100oktanovy slovnaft.Nepomohlo to.Este hovoril ze mozu skusit prehrat softver ale nieje zarucene ze sa nieco potom nebude chovat horsie a vyrobca zevraj nato upozornuje a ak som mu dobre rozumel ze nepodporuje.Podla vsetkeho by si chceli nechat zato aj zaplatit.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Tak si treba dohodnut skusobnu jazdu u ineho predajcu fiatu a uvidis sam ako druhe auto reaguje.Nemoze to byt tym,ze motor je este surovy-nezabehnuty.Porovnavat ho s druhymi autami nema zmysel,velku rolu hra vaha thalie,krutiaci moment motora v otackach,mozno emisne normy...neviem niesom odbornik.Ja som presedlal s auta s plynom na lanko na elektronicky pedal a to s tym elektronickym pedalom si zije viac "svojim zivotom"
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

pajtyi napísal:Od augusta mam presne to iste auto stym istym motorom vo verzii sedan.Ja som unho nepostrehol ziadne piskanie.Co som cital po forumoch tak sa viaceri stazovali na cudne zvuky od rozvodov pri studenom motori.Ja mam vsetko v poriadku ale jedna vec ma hneva.Po rozbehnuti na jednotke ked zaradim dvojku pustim spojku stlacim plyn je citit taku hluchu medzeru ze motor zacne tahat az po neakych 2sekundach.Na chvilu motor brzdi a potom zacne tahat.Ty nieco taketo necitis u tvojho auta? Uz som sa pytal v dvoch autorizakoch nato.Boli sa stym previezt a tvrdia ze tento motor sa takto sprava a ze je to v poriadku.A druha vec ze sem tam sa radiaca paka zasekne v neutrali a neda sa zaradit ziadna rychlost.Musim mierne pomixovat pakou a odblokuje sa.
tiež mám sedan ale ešte len 800km nejakú hluchú medzeru som nezachytil možno trocha ale to je otázka zvyku rýchlosti mi idú krásne ,presne zatiaľ som veľmi spokojný čo bude ďalej sa uvidí
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

smejo74 pisal som vam sukromnu spravu
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

pajtyi napísal:Od augusta mam presne to iste auto stym istym motorom vo verzii sedan.Ja som unho nepostrehol ziadne piskanie.Co som cital po forumoch tak sa viaceri stazovali na cudne zvuky od rozvodov pri studenom motori.Ja mam vsetko v poriadku ale jedna vec ma hneva.Po rozbehnuti na jednotke ked zaradim dvojku pustim spojku stlacim plyn je citit taku hluchu medzeru ze motor zacne tahat az po neakych 2sekundach.Na chvilu motor brzdi a potom zacne tahat.Ty nieco taketo necitis u tvojho auta? Uz som sa pytal v dvoch autorizakoch nato.Boli sa stym previezt a tvrdia ze tento motor sa takto sprava a ze je to v poriadku.A druha vec ze sem tam sa radiaca paka zasekne v neutrali a neda sa zaradit ziadna rychlost.Musim mierne pomixovat pakou a odblokuje sa.
Je to normálne nie je tam žiadna hlucha medzera lol dávaš tam dvojku moc skoro viď manuál :3035:

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných