Prihlásenie auta zo splnomocnenim

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dany-d
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.03.2019 12:13
Zdieľať na Facebook

Prihlásenie auta zo splnomocnenim

Príspevok od používateľa Dany-d »

Dobrý deň.Mam takýto problém: kúpila som auto od jedného pána auto bolo písané na nejakú pani ktorá bola písaná aj v technickom.Po ceste domov sa auto pokazilo to som mu volala že auto vrátim že chcem peniaze späť,povedal že je to tvrdenie proti tvrdeniu.Tak ok som si povedala auto opravim a budem mať.Lenze po týždni mi prišiel domov Veľký technický odhlaseny na inú pani a ta mi dala splnomocnenie na prepis auta.A to že auto je predané inej som nevedela.Proste kúpili auto a obratom ho predali ďalej, bez toho aby ho prihlasila.Jednoducho ho neprepisali a rieš si všetko sama a najhoršie že kúpno predajna zmluva je písaná na tú prvú pani ktorá im to predala.Otazka znie môžem ho prihlásiť aj odhlásiť keď mám len jedno splnomocnenie?
ernoldo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2017 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ernoldo »

Nazdarek, myslim si ze ti treba splnomocnenie od oboch ak vystupuju dve mena v papieroch.
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Stačí ti to jedno splnomocnenie, ale auto musíš najprv napísať na tú pani, na ktorú je odhlásené /od ktorej máš splnomocnenie na prepis/ a potom ho odhlásiš na seba. Alebo ísť za pôvodnou majiteľkou, ktorá odhlásila auto na pani, nech zruší pôvodnú odhlášku a odhlási to rovno na teba, ale to sa dá iba do určitého dátumu od odhlásenia. Myslím, že po novom do 30dní, potom musí byť kontrola originality.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kupnopredajna zmluva je zdrap papiera.ten koho meno je v tp ten musi dat plnu moc na prepis.

na buduce s predavajucim najprv cez telefon ste majitel auta vy?ak povie nie alebo ze to doriesime ak auto kupite,kaslat aj to auto.

kupovali ste to na leasing alebo cash.ak bol leasing treba ziadat papier o ukonceni.staci kopiu o prepise pretoze lizovane auto tiez musi byt po ukonceni prepisane.to tiez niektory nespravia a hned predavaju.ak to dotycny nema kaslat take auto.

vela veci sa da vyriesit cez telefon pred tym nez clovek sa ide na to auto pozriet.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ak je na zmluve, ktorú ste podpísali, uvedený ako vlastník daný pán, a ak on auto nevlastnil, tak je zmluva neplatná. Auto mu môžte vrátiť a žiadať kúpnu cenu. Rovnako by to platilo vtedy, ak síce na zmluve by bol uvedený vlastník, ale ten, kto Vám auto predal (osoba odlišná od vlastníka), nebol na to splnomocnený a uvedený v zmluve.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných