nosic bicyklov na tazne zariadenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

nosic bicyklov na tazne zariadenie

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar chalani,
tato tema patri skor na nejake bicyklove forum,ale napriek tomu chcem sa opytat tych ktory mate skusenosti s prevozom bicykov na drziaku upevnenom na tazne zariadenie.Chcem si kupit model peruzzo siena 3 plus dokupit drziak na stvrty bicykel,ale mam obavy ci je ten nosic vobec pouzitelny/hlavne system zachytenia na gulu/.Bojim sa,aby mi pri cestovani neodpadol z auta aj s bicyklami.Recenzie nan su dobre,ale kamarati bicyklisti ma od lacneho nosica odhovaraju.Nosic chcem pouzit paar krat do roka a preto nechcem investovat do draheho a poziciavat si ho tiez nechcem z toho dovodu,ze ten svoj chcem mat stale k dispozicii.
Dakujem za rady.
jozefterner
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.03.2012 19:12
Zdieľať na Facebook

Nosic na biky.

Príspevok od používateľa jozefterner »

Zdravim.
My mame PERUZZO SIENNA 4.
Na obcasne pouzivanie ho vrelo odporucam,nosic nieje zaveseny len na gulu ale ma este gurtne s plochymi hakmi na prichitenie na piate dvere,prve co som urobil bolo ze som pridal este dve aby sa dal zaistit proti bocnemu vykyvu(na boky dveri) a na zvisly tlak (cize o hornu cast piatych dveri,kde su panty).
Chcel som tento model bo ma uzamikatelny pakovy mechanimus prichitenia na gulu co je po spravnom nastaveni obrovske PLUS a je sklapatelny co je tiez super...ale...
pri nalozenych 4 bikoch mam co robit aby som to udrzal bo po vyklopeni je to vsetko tazke jak hova.. a to musis stat bud na nejakom obrubniku alebo "nad jamou" cize musis mat zadok auta trocha vyzsie aby si ho vyklopil na doraz.Biky som prvy krat nahadzoval asi 2hodiny bo mi nijak nepasovali tak aby sa neopierali jeden o druhy napokon som nasiel najvhodnejsie ulozenie,postup som si nafotil jeden po druhom a teraz nalozenie 4bikov je otazkou 15min.
Aj konstrukcia by mohla byt kvalitnejsia(masivnejsia) ale zatial sa mi nestalo ze by som mal nejake ani len male problemy.Darmo nizsia cena sa musi niekde prejavit.
Odporucam dokupit uzamykatelne hlavice.
SPZ prehadzujem z auta.
Biky sme brali uz par krat aj do Nemecka 650km a bez problemov.
Ale urcite neodporucam na nejake male auto,my mame jednotkovu Octaviu a po nalozeni zadok pomerne dost sadne takze ho vacsinou pouzivam v kombinacii s nasim druhym autom-VW Touran pri ktorom je to uz bez problemov, no ked treba odnesie aj Octavia.
Takze ako som napisal vsetky negativa kompenzuje nizsia cena.Moja 4clenna rodina je s nim spokojna.

P.S. Mozno by bolo rozumnejsie mat nosic na tazne na dva biky a dalsie dva dat na strechu.Treba prehodnotit a riadne zvazit pred kupou plusy a minusy.
:cau:
Obrázok[/url]
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dakujem za vycerpavajucu odpoved.
Ja chcem nosic pouzit na cromu a ta je dost vysoka aby som pohodlne nalozil bicykle aj na strechu.Koli zatazi a co najmensej pake na tazne chcem kupit nosic 3 plus 1 v pripade potreby.Tiez sme styria.
Zvazoval som,ze si pevny nosic pozvaram sam,predne kolesa dam do kufra a uchyt bicykla poriesim aj priamo na prednu vidlu/aj koli vahe a odporu vzduchu/Ale koli certifikatom som od moznosti domacej vyroby zatial upustil.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

možno by bolo rozumnejšie kúpiť si špeci vozik alebo prípravok na bežný vozík a ťahať tie bajky normálne za sebou. Takto je to dosť " o ničom" - vyzerá to ako cigánsky kolotočársky povoz - aj gurtne, aj ťažné .... https://www.mtbiker.sk/bazar/prislusens ... s-dph.html
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ano je to jedno z rieseni,ale aj starosti navyse s stk,poistkou...dalej je tam asi aj nejake obmedzenie max.rychlosti,problemi s cuvanim a parkovanim...Pre mnohopocetne rodiny je to dobre riesenie.
Do uvahy pripada si ten bicykel aj pozicat na mieste cinu,ale kazdy cyklista si najlepsie zajazdi na svojom bicykli.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pozor na prekročenie celkovej hmotnosti, osadka štyri osoby, batožina, nosič bicykle, plná nádrž. Poliaci majú na parkoviskách stanovisko ITD, a veľmi často kontrolujú. Vo Švédsku prvé ide na váhu, potom dychovka, doklady. Iba pre informáciu, aj Asfinang, a BAG nezaháľaju.
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo1313 »

Ahojte.Na Mondeu kombi 2005 som raz viezol 4 bike v 2009 do HR-nikdy viac .Ak je auto plne obsadene+batozina+bike na taznom -je to neskutocne nebezpecne-na Aute velmi plaval predok koli odlahceniu...zrejme koli velkej vzdialenosti gule od zadnych kolies-co mondeo teda ma-ale kombi asi kazde....Nasledne ich nosim skoro kazdy rok na streche-pripevnene bez prednych kolies-boli sme uz aj 5ti+5bike-uplne v pohode aj 150-len spotreba 8-9 litrov ale bezpecne....
jozefterner
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.03.2012 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefterner »

No a stym privesnym vozikom nevizera ako kolotocar?
Ide tu o to ze nosic je praktickejsi vo vsetkych smeroch no max do styroch byciklov.O ciklovoziku by som uvazoval pri pocte bikov pat a viac.
Pridem na miesto a ak to situacia vyzaduje vojde mi do kufra.
Obrázok
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

trucker694 napísal:Pozor na prekročenie celkovej hmotnosti, osadka štyri osoby, batožina, nosič bicykle, plná nádrž. Poliaci majú na parkoviskách stanovisko ITD, a veľmi často kontrolujú. Vo Švédsku prvé ide na váhu, potom dychovka, doklady. Iba pre informáciu, aj Asfinang, a BAG nezaháľaju.
S tou vahou je to tak na hrane.Max.nalozenie 445kg.Tam uz treba pri nalozeni bicyklov a cestujucich zobrat len platobnu kartu bez batoziny. :d :D
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

stevo1313 napísal:Ahojte.Na Mondeu kombi 2005 som raz viezol 4 bike v 2009 do HR-nikdy viac .Ak je auto plne obsadene+batozina+bike na taznom -je to neskutocne nebezpecne-na Aute velmi plaval predok koli odlahceniu...zrejme koli velkej vzdialenosti gule od zadnych kolies-co mondeo teda ma-ale kombi asi kazde....Nasledne ich nosim skoro kazdy rok na streche-pripevnene bez prednych kolies-boli sme uz aj 5ti+5bike-uplne v pohode aj 150-len spotreba 8-9 litrov ale bezpecne....
S vozenim hocicoho na streche nemam dobre skusenosti,do interieru sa dost prenasal aerodynamicky hluk s priecnikov.A croma je vyssia proti mondeu a viac sa hupe za jazdy aj sama a nieto este s bicyklami na streche.Mondeo ma proti crome perfektny podvozok najma ak su pouzite originalne diely.
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo1313 »

vozenie bike na streche bez prednych kolies je uplne ine ako na nosicoch s kolesami-cely naklad je nizsi o pol kolesa tj cca 40 cm-sedacky zatlacit na doraz+stabilita je NEPOROVNATELNA-doporucujem vyskusat.Vozim tak aj Ebike 24 kg .Aj manipulacia s bike je ovela jednoduchsia-hluk mozno vacsi ale zatial nikto nenamietal....Predne kolesa davam aj medzi bike ked nie je miesto v kufri...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mjato napísal: croma je vyssia proti mondeu a viac sa hupe za jazdy aj sama a nieto este s bicyklami na streche.

No tak to doporučujem si požičať taký nosič a vyaskúšať si naživo, že ako sa ti bude auto húpať so 4 bicyklami vzadu.
Syn má trojbicyklový nosič na guľu a je to už riadna opacha, našťastie má veľké ťažké auto.
To čo píše stevo1313 s posunom ťažiska, netreba podceňovať.
Ja sám som si to zažil, keď som raz viezol dva sudy kvasu do pálenice, iba som ich postavil do kufra a keď som na prvom kruháku nevedel zatočiť, rýchlo som sklopil zadné sedadlá a sudy posunul dopredu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Téma má typický slovenský tvrdohlavý koniec. Minimálne päť ľudí z vlastnej skúsenosti dáva radu, a zadávateľ témy stále len svoje. Ako môj d.e.m.e.n.t.n.y synáčik, otec ako, jako áno tak, ale ja si urobím po svojom. A keď ho tá horúca kaša obari, narieka, starý mal si pravdu. Niekedy by si zaslúžil takú otcovsku spakruky, a to bol aj vojak základnéj vojenskej služby tuším deväť mesiacov ich to chytalo. A nepomohlo ani to, teraz je taká googlova doba. :4012:
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

trucker "vies ze jablko nepada daleko od stromu"a geny nezapres tak sa nam nestazuj na syna.Kolko casu sa mu venujes to ti z neho vyrastlo.
Jeden z mojich oblubenych bicyklov je masivny,celoodpruzeny skoro zjazdovy bicykel.Ten nemam sancu vylozit na strechu a hotovo.Nemas vsetky informacie,ale uz musis urazat.Vidno,ze uz dlho brazdis cesty europy a jedinu spolocnost ti robia slapky vedla cesty.Mas presne take buranske vystupovanie.Zamysli sa nad sebou a neries si tu na fore komplexi.
Nosice musim skombinovat na tazne a na strechu.Alebo kupit este druhe auto kategorie mpv s moznostou vsestrannejsieho vyuzitia...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

trucker694 napísal:Pozor na prekročenie celkovej hmotnosti, osadka štyri osoby, batožina, nosič bicykle, plná nádrž. Poliaci majú na parkoviskách stanovisko ITD, a veľmi často kontrolujú. Vo Švédsku prvé ide na váhu, potom dychovka, doklady. Iba pre informáciu, aj Asfinang, a BAG nezaháľaju.
. X syn mojej partnerky, inak direktor nejakej stupidnej holandskej firmy, sam si postavil rodinný domček, a neotravuje ma bežnými otázkami.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 59 neregistrovaných