Toyota Corolla - zabezpečenie auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mhlavaty napísal:Nakoľko môže VAM hrať akúkoľvek rolu pri opravách,pri diagnostike a pod,nepojazdnom aute ? Pretože nie je nič výnimočné že neštartovateľné auto nejde ani načítať.Zatiaľ mi nič problémové z VAM-om nenabehlo,ale môže stať hoci zajtra.Či sa ani nechytať a poslať het ?
mhlavaty napísal:Full nepochopená otázka.Ako to môže ovplyvniť opravu auta ktoré nie je schopné štartu a nejde sa spojiť z jednotkou ? Zavolám kkde montovali VAM ? Ty by si čakal inú odpoveď ako...na vine nieje naše zariadenie ?! Takže druhá otázka...riešiť alebo poslať preč ?!


Vždy je to zrejme len o komunikácii...
Včera k nám prišla Škoda Octavia III po FL, TDi, 40000km.
Auto rok po montáži VAM, na palubnej doske veľa kontroliek. (Check motora, blikanie žhavenia a ešte voľačo).
U nás sa vyskytlo pre to, že Škodovka okamžite za vinníka označila VAM. Po našom zdiagnostikovaní sme si boli istí, že VAMom to nie je, na problém samotný sme neprišli, aj keď sme predbežne tušili, že je plný filter DPF, čo sme si pri stave kilometrov akosi nechceli pripustiť.
Keď už bol zákazník v montážnom stredisku v Kalnej nad Hronom, poslali sme ho do Škoda servisu v Nitre, kde náš systém dôverne poznajú, nerobia s ním problémy a nehádžu nám polená pod kolená.
Auto normálne začali riešiť, žiadny problém s VAMom.
Predchádzajúci servis v mieste zákazníkovho bydliska vyžadoval demontáž VAMu... ...nebolo by to po prvý krát...
Naposledy upravil/-a undertaker007 v 16.03.2019 09:41, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvý čo pochopil.
Aký bude pomer servisov ktoré ak zaregistrujú VAM pošle auto preč a nebudú sa ani unúvať zistovať že auto môže byť mrtve aj z iného dôvodu.Konečne to jeden pochopil.Majiteľ auta je ten ktorému začnú starosti.A to má štastie ak je na SVK,lebo "niečo bude"

Ak to servis zoberie optikou že auto má navyše "nejakú domontáž" je jedno či čínsky alarm,neoriginálne kadejaké serepetičky alebo hoci aj VAM,auto z jeho pohľadu prináša nejasný (možný) problém a zrejme zaujme stanovisko ktoré už dnes bežne zaujme množstvo servisov...aut je ako sra..k,čože budeme si prirábať starosti ktoré nám je čert dlžny,jeden odíde,dvaja prídu.Spústa ľudí si myslí že ak sa o niečom nehovorí tak to neexistuje.Ibaže to existuje a aj ten hlúpy Murphyho zákon zafunguje častejšie než často
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Určiť pomer si naozaj netrúfam.
Sú servisy, ktoré VAM ani nepoznajú a teda ich ani nenapadne auto vyhodiť.
Sú servisy, ktoré len zbadajú niekde v prístrojovke zabudovanú šachtu a už auto vyhadzujú, pripadne ešte mätú zákazníka, že prišiel o záruku.
Sú servisy, ktoré auto pošlú, resp. si nás zavolajú, že najskôr máme skontrolovať systém VAM a potom budú auto riešiť oni.
Sú servisy, ktoré nemajú žiadny problém s VAMom.
Naposledy bol presne prípad, ktorý si spomínal, asi mesiac dozadu.
Volal zákazník, že auto mu za jazdy po diaľnici skapalo, nejde naštartovať a privolaný servis nepozná VAM.
Prvá otázka - kde sa Vám to stalo, kde ste?
V Nemecku na diaľnici pri Hamburgu.
Detaily rozpisovať nejdem, vo VAMe problém nebol, ale presne viem, o čom hovoríš...
Na druhú stranu zasa - nebude to až tak dlhá doba, čo sa začne montovať aj v Londýne.
A u nás už zopár áut s volantom na pravej strane len na otočku na montáž bolo...

Pre zadávateľa ale odpoveď jednoznačná - auto si dodatočne zabezpečiť daj!
Akým systémom - to už je na tebe. Niekomu prekáža kazetka, niekomu nevadí odchytenie komunikácie.
Ak hovorím za VAM, nebudeš prvý, čo si takéto auto zabezpečiť dá, nebudeš ani posledný.
Dokonca sme stihli zabezpečiť už aj auto, ktoré sa aj ukradlo a našťastie zázrakom aj našlo. Zrazu už majiteľovi nerobilo problém zainvestovať strašne moc, lebo si dal aj niekoľko doplnkových modulov (Akustik, Timer). Pocit, že auto nebolo na svojom poslednom mieste ho zrejme presvedčil...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Percento mechanikov bez predstavy do čoho vôbec vstupuje VAM sa bude blížiť číslu 100.Ak by bolo číslo iné,prudko by končila povesť dobrej ochrany.Tu platí presne to čo pri ohni,dobrý sluha,zlý pán.U auta je žiaľ ale väčšina vecí v takom postavení,pokoj od ich poruchovosti je jedine,ak v aute vôbec nie sú.Len tá sviňa Murphy keby občas neúradoval
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo ..ich nikto nespochybńuje (aj syn má VAM) a či sa ty otočíš po odmietnutí servisu sa s tým zaoberať je danému servisu šumafuk.V brinde si ty,nie ten servis,tú drobnosť si opomenul.Či je problém výhovorkový,či je akýkoľvek...stále je to problém majiteľa,to by som pripomenul.robiť ramená sa dá,a ja som zažil a nie jeden raz že som poslal do teplých krajov auto na ktorom sa vybláznilo pol republiky,ale som to aj otvorene povedal.Po týždni boli späť ..či predsa,že veď zaplatia.Ani po týždni sa nič nemení,a že zaplatí to už je čo za výhoda ?! Zaplatí každý,o tom sa netreba ani baviť.
Ak by sa nebodaj do problému dostalo auto syna,samozrejme urobím max pátraciu akciu po príčine a nezaujíma ma čas a prostriedky. Ak dospejem k poznaniu že VAM mi veľmi komplikuje život a neviem sa pohnúť,vyhodím ho von presne tak ako sto iných dorábok.Ale..to je syn
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pomer servisov , ktoré takto auto vyhodia kvoli plynu je tiež tak 50:50 :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

pepo64 napísal:
tonoaaa napísal:Najhorsia smrt je z vydesenia. Total od veci rozmyslat stylom: co ak? co keby? a toto? a hento? Pravdepodobnost ze sa nieco v zivote poserie je taka, ze nejaky prirastok od VAMu je absolutne zanedbatelne riesit.

A suhlasim s YxoYpsilonom, ze Corolla je v podstate predpotopny vrak. Argument pepa64 je nepouzitelny. To, ze je kralom v predajoch na svete nic neznamena. Na svete je najviac rozsireny typ hajzlov, z ktoreho povodny Europan grcia. Na nase pomery je ta Corolla proste nezaujimava.
Niekto potrebuje auto na zvysovanie statusu, iny na zvysovanie ega, niekto si kompenzuje fyzicku zdatnost, su taki co potrebuju prakticnost, niekto sa orientuje na cenu, ini sa orientuju na nove technologie, dalsi na pohodlie, pripadne kombinacie vlastnosti. A potom je tu Corolla, ktora snad v sucasnosti nevynika absolutne nicim. V inych kutoch sveta su ine priority a preto sa Corolla dobre predavat moze. Pre Europana stavana nebola a ani nikdy nebude, lebo sa stane nezaujimavou tam, kde sa najviac predava. Takze argumentovat predajnostou vo svete a este v sucte vsetkych generacii za ucelom dokazania na slovenskom fore, ze je zaujimava a ze ju podcenujeme, pretoze ma pre nas region absolutne nezname ci nezaujimave prednosti je uplne zcestne. Ako som napisal, obrovske mnozstva ludi seru do diery v zemi. Snad ludia v nasom regione na zaklade toho nezacnu tvrdit, ze to sposob, ktory podcenujeme a je dokonaly ako nas sposob. V nasom regione si zatial oblubu neziskal, aj ked to sa moze zmenit v skorsom case ako signifikantne prerazenie Corolly na nasom trhu :40bd: .
Najpredávanejšie auto na Zemeguli "nič neznamená" no to je ťažká úvaha.Nejedná sa o žiadny súčet generácií ale o predaje v roku 2018, už v roku 2009 predala Toyota 32 milión kusov modelu Corolla,samozrejme v rebríčkoch spoľahlivosti okupovali vždy popredné miesta, dnes to bude brutálne viac nechce sa mi to hľadať, takže sa zobuď.To že si nejaký Slovenský sedlák myslí že stred vesmíru je fáúvé group-najlepšie vytunená tdi Octavia neznamená že to tak naozaj je.Corolla sa nepredáva len v zaostalých kútoch sveta ale vo všetkých vyspelých štátoch.To môžeš obrazne rovno napísať že Beatles je vo svete hudby nič ale taký Elán je niečo super.
Skus precitat pomalsie a s porozumenim. Pre istotu zopakujem.
Corolla je auto take ako je, vobec nie zle ale niecim len predsa nezaujimave pre nas region a to ake ma predaje u nas jednoducho neodzrkadluje predajnost u nas. Potom z toho vyplyva, ze pre vacsinu ludi co si kupia ine auto ako Corollu je Octavia v TDI alebo vsetky ostatne auta modlou, nie zrovna pre mna. Majitela Toyoty som ja nenzval sedlakom, ako si nazval ty mna. O VW som nenapisal ani ciarku, v mojom prispevku nie je ani zmienka co ja preferujem, takze skor ty budes tym dusevnym chudakom, nie pre to ake auta vyznavas, to mi je absolutne jedno, ale preto, ze sa musis utiekat k urazkam pri nazore odlisnom od tvojho. Bohuzial akceptovat ineho nazor a rozumne argumentovat nie je jednoduche, ale necakal som, ze prave ty to nezvladnes. Ja ti ale odpustam. :4012:
Skor ako budes dedukovat nieco co som nenapisal, tak rovno uvediem preco je Corolla pre mna zaujimava alebo nezaujimava. Vzhlad je v pohode, sedany sa mi pacia a nova je naozaj fajn a dokonca som mal dlho sedan. Velkostou je fajn, ale je mierne neprakticka. Paci sa mi myslienka klasickej koncepcie a pristup Corolly. Avsak mam rad auta, ktore maju moznost okamziteho prisunu vykonu, ked to potrebujem, nechcem posobit ako Fittipaldi zmykajuci z motora posledny zivot aby som ten vykon nasiel o 2 kvalty nizsie. To nie je moja preferencia. Momentalne je pre mna neprakticka, to je aj dovod, preco som vymenil sedan za kombi. Nekupil by som si ju ani preto, ze vela detailov mi pride na japonskych autach nedotiahnutych do dokonalosti z hladiska uzivatelskeho rozhrania. Popravde nezaujima ma status aky poskutuju auta, citim sa skor nepohodlne v pozicii stredobodu pozornosti. Nemam potrebu si ani nic kompenzovat velkym SUV a ked som bol nuteny pouzivat velke SUV, tak som vedel, ze nakup takeho auta pripadne do uvahy len vo velmi specifickych pripadoch, ked na trhu nic ine nebude. Jazdil som aj s MPV a tam to bolo fajn, chybala mi vsak dlzka kombi. Niekedy potrebujem vopchat do kufra po sklopeni sedaciek na supu bicykel, co v kombi nizsej strednej triedy ide ako po masle, kdezto v MPV som mal koleso pri zatylku :D.

Mat novu Corollu dam tam rozhodne VAM. VAM mam aj vo svojom aktualnom aute. Je to pohodlnejsie ako ked som mal ZEDER. Nebojim sa moznosti problemov, ktore by VAM mohol sposobit. Su tak etablovani na trhu, ze aj v pripade problemov sa skor VAM a autorizovany servis postavia celom k problemu. A ako som napisal, moznost pruseru sposobena VAMom je taka zanedbatelna oproti inym zivotnym situaciam, ze riziko kradeze je ovela vyssie.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní