Výklad dopravných predpisov

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lacko dovolím si ťa upozorniť , že som nikoho neohrozil a ani neobmedzil, Nepíšem tu o hulvátskom šoférovaní. Už zo starších príspevkov by si mohol vedieť ,že nikdy nikoho neohrozujem. Ak mám s niečím problém vystúpim a riešim to ručne, ale nikdy nie za volantom. Ten ludský kontakt je pri riešení problému velmi dôležitý. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

oco, čudujem sa, že Ty, keď chodievaš na preťažených vozíkoch s traktormi, a autami, ktoré by neprešli na mobilnej STK, nemáš dokonale naštudovanu vyhlášku od A-Z. Veď Ty musíš byť magnet na policajtov :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

trucker694 napísal:V lidlu nie je nič vhodné k jidlu :4012:
A vies co ten pstruh lososovity bol celkom fajn. A za 9.90e v akcii no nezober to :40bd: A co sa tyka ako si napisal ze som si mal odfotit tych majstrov co predomnou obklucili moje parkovacie miesto tak to mna nejak nebavi a nemam na to cas. Nech si kazdy parkuje ako chce a ako mu dovoli povaha a svedomie to ze mu vynadam alebo ho odfotim mi nepomoze a on mozno duplom este horsie bude parkovat ked je idiotelo. Nech si zaparkuje ako chce len nech mne neobije dverami auto alebo nesuchne neraznik. Minule tiez Zvolen Europa podzemne parkovisko zaparkujem a hned vedla mna asi 60rocna bárišňa na 3dverovom tusim clio to bolo ale take stare nejake. Ja este v aute a ona celou silou bác otvorila dvere dokoran a drb do mojho caru. Nastastie mam stupacky na podbehoch tak nis sa nestalo. Ona kusocek zohnuty falc na dverach a ja len utretu spinu na stupacke. Keby ale nemam vysoke auto a stupacky tak v strede dveri fasa preliacina. Stiahnem okno a pytam sa tetusky ze ci je na poradku a ona ze boze ved sa vam nic nestalo. No reku mne nastastie nie ale vam hej a ona ze ved to su len plechy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš a nie som lol Dokonca teraz v poslednej dobe sa tu dáva viac fúkať tak ma zastavili častejšie a nič. Zimné gumy mám, povinnú výbavu mám, papiere od plynu mám, aj nádrž mi platí. MPR neprekračujem, alkohol žiaden. A keď mi z auta trčí jokel dopredu dozadu tak na neho zavesím tú pásikavú tabulu. 1,5tony štrku na vozíku od oka nespozná, lebo mám gumy nafúkané na 5atm., a traktory sa vozia len raz za čas,aj to už ich zakryjem plachtou.
Predpisy mám naštudované dosť, ale tieto veci sa v nich nespomínajú,lebo s nimi nikto nepočítal.
Nájdi v predpisoch ,či je napr. obmedzená výška nákladu? Ja som to nenašiel,aspoň v kategorii O1. Takže kváder polystyrenu 1x1x6m môžeš prepraviť na O1 len na výšku. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Podla pohladu z miesta si musel cuvat minimalne cez jeden prechod pre chodcov, znaceny vodorovne aj znackou, co zakon zakazuje. Myslim ze ak policajt nebol vyslovene arogantny, mozes byt rad ze si natrafil na takeho co ta slusne upozornil ze sa to nema...

https://goo.gl/maps/zrq4APFfwBJ2
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Scendo, vidíš a v takýchto prípadoch začínajú moje diskusie,ktoré končia až na DI. Ano cez ten prechod som prešiel. V zákone ktorý tu bol citovaný sa píše ..... na priechode pre chodcov...Ale ja som necúval na ale cez prechod. Takže ak by došlo ku konfliktu s týmto argumentom by som putoval na DI.Cúvanie na prechode pre mňa znamená ,že postojím a začnem cúvať na prechode.
Kopa našich súdov končí práve na slovíčkach v zákonoch.
V tejto situacii si nik na prechod ani nespomenul - vždy je mi vyčítaná vzdialenosť cúvania.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Oco v tomto s tebou uplne suhlasim! Nejeden zakon sa da interpretovat rozne a casto aj odbornici maju problem s presnou definiciou... Osobne som tiez raz bol rieseny hliadkou ktora tvrdila ze som ich ohrozil... Kto co pod tym rozumie je rozne, kazdopadne som si bol isty ze som ich neohrozil a tvrdil som im ze si niesom vedomi priestupku, pokracovali oblubene frazy typu "vodic je povinny predvidat" nesmie ohrozit, obmedzit atd... ja som si siel svoje, ze niesom si vedomi spachania ziadneho priestupku. Proste sme sa natahovali az to vzdali, vraj to pre dnes nechaju tak a nech si na to davam pozor, dovi....

Tym chcem len povedat, ze ak ti ukazem fialovu farbu a spytam sa ta ci je viac do cervena alebo do modra, to co povie policajt sa povazuje za spravne, cize velakrat sa nenahadas... Rovnako take dvojzmyselne frazy a relativne pojmy ako "neohrozit", "dostatocny rozhlad" je co? kolko? "nebezpecne, neprehladne miesto" to je ake??? "v tesnej blizkosti" to je kolko mm, cm, m???? "ak je to nevyhnutne potrebné" to je kedy? za akych okolnosti??? proste taky gulas z ktoreho si kazdy vybera to co mu v danej chvili vyhovuje... Cokolvek sa stane, vodic mal predvidat... Dostanes smyk na neupravenej ceste - neprisposobil si rychlost stavu a povahe vozovky atd atd...

Perlicka: Raz v spravach pozeram, kamion sa zasekol navesom pod podjazdom... Hovorca PZ uviedol - Vodic neprisposobil vysku vozidla... :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ono to asi zakon mysli tak ze na prechode sa mysli priestor nad prechodom cize od čáru po čáru a ty si v tomto priestore na prechode nesiel predkom ani neskackal a ani sa nekotulal ale si cuval takze asi lamat slovicka na DI by ti asi nepomohlo. Ani neviem ci by sa mi koli nejakej drobnej pokutke chcelo behat na DI a tam sa z niekym handrkovat za slovicka. A podla mna je jedno ci si cez ten prechod precuval alebo si na nom zastal a zacal cuvat ci ako si to napisal, skratka si na tom prechode cuval a to je vsetko. Original zandar by ta veru mordoval kusok viac ako mestskac
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Patko - ja som neriešil túto jednu situaciu. Ja riešim to čo už pomaly 10 rokov počúvam od všetkých okolo. Že cúvať 200-300m ,alebo aj kilometer sa nemá. Nie ,že to je zakázané ale že sa to proste nerobí. Nikdy mi nedali za to pokutu, neriešili to ako priestupok, vždy je to len krútenie hlavou.
Druhá vec, nepíšem len o cúvaní, píšem o všetkých situáciach ktoré nie sú špecifikované v zákone.
A hneď začiatok "zákon to myslí" zákon nemá čo myslieť, on musí byť postavený tak aby bol možný len jeden výklad, a tento odsek tak nie je.Zároveň aby ten výklad bol pochopitelný pre všetkých občanov - teda aj pre tých čo majú len tri triedy ludovej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Napisal som ze zakon to mysli tak v tom zmysle ze zakon kaze a nie ze zakon nad tym rozmysla. Zase sa len tahame za slovka. Ked ti poviem kup dva chleby tak tym myslim 2 chleby ze mas kupit a nie ze rozmyslam kolko ich mas kupit.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď to som písal - pochopitelný aj pre tých najjednoduchších ludí.
Typický príklad - strúhame tri dni staré rožky :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Oco Teba ja raz musím vidieť a podať Ti ruku. Moja krvná skupina :28b7:
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Som typický slovák ktorý vznikol skrižením pasaťa a včely lol
pracovitý ale swiňa :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

.o
Naposledy upravil/-a trucker694 v 17.03.2019 19:16, upravené celkom 1 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

.o
Naposledy upravil/-a trucker694 v 17.03.2019 19:17, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných