Toyota Corolla - zabezpečenie auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

autolaik napísal:nemoznost nastartovat si poriesim do 3eur....
Ale ako oco pisal, nenastartuje, tak aspon znici
takze lepsie nemat auto ako keby mi ostalo ponicene? zlodeja treba zastrasit a na to sluzia nalepky na okno, jasne das najavo ze o svoje auto nehodlas prist, to je jedno ze tam nemas nic namontovane, na odradenie to staci a ako poistka tajny vypinac, investicia do 50€ ak si to das niekomu urobit, ak sam tak jedno dopoludnie a par € za vypinac a meter kabla
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko dostáva zmysel až keď sa stane,inak to vyzerá že je škoda sa tým zaoberať.Ale logika veci je taká,že VAM si dá zamontovať ten,čo zväčša chráni drahšie auto,a drahšie auto býva zase modernejšie,vyše nabúchané elektronikou.Auto bez toho všetkého vie vyrobiť nepredstaviteľné situácie od okamihu keď sa zatvári ako mrtvy chrobák.No nech čert zoberie ak je auto doma a nie v cudzine alebo ďaleko od domova.VAM môže byť stokrát neprekonaný a je to vítané,ale stoprvý raz to vítané nebude,lebo majiteľ nevie odísť a tentoraz by chcel. Doma si pozriete kedy ide autobus.MŃa zaujíma čo v Taliansku alebo Francúzsku keď budete vysvetlovať perfektnou francúžštinou že máte nejaký VAM...len aby vedeli.
Nie žeby som mal obavu že VAM vyhodiť z inštalácie je koniec sveta,vyhadzovali sa stokrát kadejaké immo zariadenia,môže to byť dokonca zábava,ale len kým nevidíte účet ďaleko od domu.
Preto ma zaujíma riešenie,nejde o to,aby sa niečo neprekonané nemontovalo,ale ...ak to tvrdohlavo ostane neprekonané aj keď práve po tom netúžite, čo včul ? To je otázka a žiadalo by sa nad ňou zamyslieť úplne vážne,lebo pán Murphy môže platnosť svojich zákonov dokazovať práve na vás.Môj syn ten VAM má v Tolede III lebo auto diely žiadané na trhu. Doma sa nič nedeje,...ale čo na dovolenkách ? Aký dosah budem mať na francúzskeho opravára,budem mu dávať inštrukcie do telefónu,nefungovalo by to ani keby som stál pri ňom ?!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Tiez si osobne myslim ze keby doslo k poruche VAMu tak by vedeli k nej poslat nejakeho technika hoc aj do FRANCUZKA. Netreba z toho hned robit vedu ved je doba ked sadnes a ides aj na koniec sveta. Taka ista je mozno pravdepodobnost ze ti mozno odide RJ motora. To su mizive percenta rizika ktore patria k zivotu. Lepsie sediet v Parizi v aute ktore nestartuje a cakat na odtahovku smer SK ako sediet na chodniku a hladiet sa na miesto kde by malo stat moje auto ale niekto ho potiahol. Ktovie ake percento pravdepodobnosti je vacsie ci ze sa ti pokazi VAM alebo ze ti slohnu autiak. Asi zalezi od modelu auta. A este ma napadlo ze keby sa ten VAM pokazi hoc aj v tej Francii a zaplatis odtah do firmy VAM tak by nemali problem ti ho asi preplatit aspon z casti ked by zistili ze to bola zavada na ich systeme. To nie je firma co objednava immo z ciny za 5e a predava ich po 50e. Ved treba im tam zavolat ak sa tak toho niekto obava ze co ak by sa to pokazilo ze co potom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak trochu trepete jeden aj druhý,a neželám si aby vám život dal lekciu z ktorou sa chváliť nebudete.Ja viem ako znie hlas človeka do telefonu večer o deviatej....čo mám robiť,neviem ísť na izbu(hotel) lebo neviem otvoriť,zatvoriť,vytiahnuť okno,otvoriť kufor alebo naštartovať a pod.neraz ten telefon končí,asi mi padne baterka.Chlapci ste tak nebojácny,že by človek povedal,že chválite deň pred večerom.A8 nespomínajte,ak by ste mali aspoň jemnú predstavu o komunikačných kanáloch medzi RJ ktorých je tam sto...asi by ste mali väčší zmysel pre realitu,že čo sa môže stať...to sa aj stane. U tohoto VAM teraz nejde o kritiku systému,naopak.V poriadku je aj ochota,aj to je ok. Čím sa ja zaoberám,je otázka či sa do mrtveho auta s VAM-om vôbec chytať,ale tradá..nech ide k niekomu inému,bez informácii o systéme sa tým nezaoberať.Nejde o to,aby človek poznal detailne čo porábajú,ale základná predstava že vstupované je (nie) do "mimokomunikačnej" sféry menžmentu auta a teda ok,idem sa s tým potrápiť.

ivko...zavolať si tam môže majiteľ,a viem akú odpoveď dostate.Ale určite nie motorár,pretože sa pýta na veci jednak ako človek z neznámymi úmyslami,jednak ako človek pred ktorým sa aj oni môžu mať jedine tak trocha na pozore,pretože trepať do vzduchu nemôžu.každopádne viem ako taký hovor dopadne a priznám že to považujem za logické správanie z ich strany.Ja občas zájdem na nejakú špecialitku za dobrým odborníkom na softvér,a veru,nedovolí ani len pozrieť ponad plece,lebo aj on a ja vieme prečo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tu nejde o to ze nemame strach z toho ze sa to pos.erie ale keby sme ho mali mat az tak velky tak rano ani z domu nevyjdem.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Teraz uz nepamatam ci na bmw fore alebo mercedes fore bol chlapik co mal vam v aute a robilo mu to sem tam sarapatu v aute a musel to dat von z auta . Ze tiez by som si nenechal rozrezat xy kablov pre ochranu auta a potom cakat ci to bude ok alebo nie a servis z toho uz duplomm nebude nadseny . V dnesnej dobe ked je na drahe auto objednavka tak nepomoze ani vam a auto je uz na ukrajine alebo v rumunsku lol :40bd: Vam je podla mna pekny marketing pre ludi co chcu chodit s dalsimi krabickami na klucenke :d :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Praveze ked je na drahe auto objednavka tak naco ho kradnut odtahovkou so spustenim alarmom (lebo inak neviem ako by si ho chcel zobrat ked ma VAM) ked mozes najst a potiahnut take iste bez VAMu. Inak ja mam v aute VAM ale uz tam bol ked som auto kupoval a prave koli tomu co za koninu si napisal ho nevyberam z auta takze ako keby som VAM ani nemal. Nechce sa mi to pchat do vačku ten bazmek co sa vybera aby to vlastne fungovalo
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Najhorsia smrt je z vydesenia. Total od veci rozmyslat stylom: co ak? co keby? a toto? a hento? Pravdepodobnost ze sa nieco v zivote poserie je taka, ze nejaky prirastok od VAMu je absolutne zanedbatelne riesit.

A suhlasim s YxoYpsilonom, ze Corolla je v podstate predpotopny vrak. Argument pepa64 je nepouzitelny. To, ze je kralom v predajoch na svete nic neznamena. Na svete je najviac rozsireny typ hajzlov, z ktoreho povodny Europan grcia. Na nase pomery je ta Corolla proste nezaujimava.
Niekto potrebuje auto na zvysovanie statusu, iny na zvysovanie ega, niekto si kompenzuje fyzicku zdatnost, su taki co potrebuju prakticnost, niekto sa orientuje na cenu, ini sa orientuju na nove technologie, dalsi na pohodlie, pripadne kombinacie vlastnosti. A potom je tu Corolla, ktora snad v sucasnosti nevynika absolutne nicim. V inych kutoch sveta su ine priority a preto sa Corolla dobre predavat moze. Pre Europana stavana nebola a ani nikdy nebude, lebo sa stane nezaujimavou tam, kde sa najviac predava. Takze argumentovat predajnostou vo svete a este v sucte vsetkych generacii za ucelom dokazania na slovenskom fore, ze je zaujimava a ze ju podcenujeme, pretoze ma pre nas region absolutne nezname ci nezaujimave prednosti je uplne zcestne. Ako som napisal, obrovske mnozstva ludi seru do diery v zemi. Snad ludia v nasom regione na zaklade toho nezacnu tvrdit, ze to sposob, ktory podcenujeme a je dokonaly ako nas sposob. V nasom regione si zatial oblubu neziskal, aj ked to sa moze zmenit v skorsom case ako signifikantne prerazenie Corolly na nasom trhu :40bd: .
Cryohazard
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.09.2010 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cryohazard »

@tonoaaa

Podľa mňa ten tvoj príspevok je trochu nadutý. Vysmievaš sa z ľudí, ktorí to auto majú. Názor ti samozrejme neberiem, je to tvoja vec.

Netvrdím, že auto je etalónom krásy, techniky a elegancie. Ja som v nej sedel, viezol sa, vyhovovala mi. Prdím na to, čo si myslia ostatní ľudia. Nech je pre ostatných to auto nudné, nezaujímavé. Pre mňa je nudné, keď vidím v meste polovicu škodoviek...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tonoaaa napísal: Ako som napisal, obrovske mnozstva ludi seru do diery v zemi. Snad ludia v nasom regione na zaklade toho nezacnu tvrdit, ze to sposob, ktory podcenujeme a je dokonaly ako nas sposob. .
A vies o tom ze s.rat do diery v zemi je zdravsie ako sediet na ha.jzli? Ano pre slovakov a blizke krajiny radsej VW group a vsetko ostatne az potom.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som musel s*ať do diery ked som pracoval v takej civilizovanej krajine ako je Taliansko :zga28:

Majiteľ tejto fabriky si ju dal vystavať , a naschvál dal namontovať turecké záchody, len preto, aby si v čase ked maš pracovať , nevysedaval zbytočne na ha*zli , a išiel tam len vtedy ak Ťa skutočne pritisne..

Inak k téme, Toyota sedany vyrabané v 90.rokoch patrili a budu patriť k etalonu SPOĽAHLIVOSTI, ktorý nijaké auto len tak ľahko neprekoná lol

Ja som neskutočne poškuľoval po Toyota Carina € , lenže som nemal tolko bubákov aby som ju kupil vtedy ked bola v predaji... :..:
Inak Renault Fluence je z tej istej triedy , atiež je to auto ,ktoré by som si kupil ako prvé, ak by som mal hlboko do vrecka , a vyskytla by sa surna potreba jazdiť.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Moja sestra má 1997 Corollu s tými škaredými okrúhlymi svetlami.... čiže teraz 22 ročné auto. Má tak 300000km, jazdí len mesto, je to 1,33 l, doteraz je auto tiché, spoľahlivé, aj napriek tomu, že od baráku to má hneď strmý kopec hore....
Nikdy ju nikde nenechalo (aj keď len v meste). Menili sa len veci čo sa musia meniť.... výfuk, brzdy, olej....cez STK a emisnú prechádza bez všimného.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Cryohazard napísal:@tonoaaa

Podľa mňa ten tvoj príspevok je trochu nadutý. Vysmievaš sa z ľudí, ktorí to auto majú. Názor ti samozrejme neberiem, je to tvoja vec.

Netvrdím, že auto je etalónom krásy, techniky a elegancie. Ja som v nej sedel, viezol sa, vyhovovala mi. Prdím na to, čo si myslia ostatní ľudia. Nech je pre ostatných to auto nudné, nezaujímavé. Pre mňa je nudné, keď vidím v meste polovicu škodoviek...

A robíš rozumne,pretože aj naše manželky nie sú modelky,a nemenili by sme.Vlastníctvo každého auta je kdesi úplne na konci oznámkované svojim majiteľom a v pamäti ostáva to čo spôsobilo min starostí a zabezpečilo vždy to,čo sa očakávalo.Pokojne sa môžeš vyprdnúť či sa tvoja volba niekomu páči alebo nie,dôležitá je vlastná spokojnosť.Ak sú názory na čokolvek (nie iba auto) také,že ani dvaja sa nenájdu z rovnakým názorom,je to iba odraz slovenskej reality a stavu spoločnosti,od spokojnosti je to vzdialené svetelný rok.A nič nemení na tom ani celkove nadpriemerne dobrý autopark.Slováci majú v prvom rade divne postavené priority a aj ten autopark presne tomu zodpovedá.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tuninka napísal:Moja sestra má 1997 Corollu s tými škaredými okrúhlymi svetlami.... čiže teraz 22 ročné auto. Má tak 300000km, jazdí len mesto, je to 1,33 l, doteraz je auto tiché, spoľahlivé, aj napriek tomu, že od baráku to má hneď strmý kopec hore....
Nikdy ju nikde nenechalo (aj keď len v meste). Menili sa len veci čo sa musia meniť.... výfuk, brzdy, olej....cez STK a emisnú prechádza bez všimného.
Má 11-ku.Bola dobrá,ale jej predchodca 10 bolo ešte lepšia.V 11 už prišla potreba "vylešovať" ale som presvedčený že okrem vzhľadu to nič nezlepšilo.Kedže sa ich v rodine vyskytlo viac,začínali mi na tom aj synovia,aj ja som robil ich servis,viem do detailov čo už na 11-ke bolo tak mierne zbabrané voči predchodcovi.Od zámkov dverí po prdnú partiu čela atd to proste nezlepšili iba skomplikovali.našťastie na životne dôležité veci nedošlo a model bol mimoriadne dobrý.Aj z toho dôvodu prišli dve Camry po sebe,čo bola iná liga,a to asi nechalo úplne nezabudnuteľné spomienky na nesmierne príjemné jazdenie,to auto bola útulná obyvačka.O Toyote dnešných dní je problém napísať ódy na radosť.Pod vplyvom EU konštruktérskej školy sa pôvodné abnormálne dômyslené japonské detaily v riešení vytratili,a nahradila ich zbytočná prekomplikovanosť,zrejme v snahe aby auto vyzeralo dospelo a držalo krok z požiadavkami zhýčkaných europanov.Asi sa dá celý názor na japonca zhrnúť do jednoduchého verdiktu...kým to bol japonec to bolo niečo nepomerne iné než je dnes pod vplyvom vychcanosti europskych záujmov.Ale chápem že musia zarábať a tak niečo musí do úzadia
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

tonoaaa napísal:Najhorsia smrt je z vydesenia. Total od veci rozmyslat stylom: co ak? co keby? a toto? a hento? Pravdepodobnost ze sa nieco v zivote poserie je taka, ze nejaky prirastok od VAMu je absolutne zanedbatelne riesit.

A suhlasim s YxoYpsilonom, ze Corolla je v podstate predpotopny vrak. Argument pepa64 je nepouzitelny. To, ze je kralom v predajoch na svete nic neznamena. Na svete je najviac rozsireny typ hajzlov, z ktoreho povodny Europan grcia. Na nase pomery je ta Corolla proste nezaujimava.
Niekto potrebuje auto na zvysovanie statusu, iny na zvysovanie ega, niekto si kompenzuje fyzicku zdatnost, su taki co potrebuju prakticnost, niekto sa orientuje na cenu, ini sa orientuju na nove technologie, dalsi na pohodlie, pripadne kombinacie vlastnosti. A potom je tu Corolla, ktora snad v sucasnosti nevynika absolutne nicim. V inych kutoch sveta su ine priority a preto sa Corolla dobre predavat moze. Pre Europana stavana nebola a ani nikdy nebude, lebo sa stane nezaujimavou tam, kde sa najviac predava. Takze argumentovat predajnostou vo svete a este v sucte vsetkych generacii za ucelom dokazania na slovenskom fore, ze je zaujimava a ze ju podcenujeme, pretoze ma pre nas region absolutne nezname ci nezaujimave prednosti je uplne zcestne. Ako som napisal, obrovske mnozstva ludi seru do diery v zemi. Snad ludia v nasom regione na zaklade toho nezacnu tvrdit, ze to sposob, ktory podcenujeme a je dokonaly ako nas sposob. V nasom regione si zatial oblubu neziskal, aj ked to sa moze zmenit v skorsom case ako signifikantne prerazenie Corolly na nasom trhu :40bd: .
Najpredávanejšie auto na Zemeguli "nič neznamená" no to je ťažká úvaha.Nejedná sa o žiadny súčet generácií ale o predaje v roku 2018, už v roku 2009 predala Toyota 32 milión kusov modelu Corolla,samozrejme v rebríčkoch spoľahlivosti okupovali vždy popredné miesta, dnes to bude brutálne viac nechce sa mi to hľadať, takže sa zobuď.To že si nejaký Slovenský sedlák myslí že stred vesmíru je fáúvé group-najlepšie vytunená tdi Octavia neznamená že to tak naozaj je.Corolla sa nepredáva len v zaostalých kútoch sveta ale vo všetkých vyspelých štátoch.To môžeš obrazne rovno napísať že Beatles je vo svete hudby nič ale taký Elán je niečo super.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných