VW Caddy 2004

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krugm@azet.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.03.2019 19:49
Zdieľať na Facebook

VW Caddy 2004

Príspevok od používateľa krugm@azet.sk »

Zdravim vás. Mám vw Caddy 1,6 benzín,75 kw,r.v.2004. Mám taký problém, motor pokiaľ je studený, ide pekne ticho, ale ako sa zohreje cca po 20 km začne trhať, skákať a prestane, ísť. Naštartuje až na druhý deň, aj keď som medzi tým skúšal štartovať po troch hodinách. Bol som na diagnostike a tam ukázovalo chybné relatko benzínového čerpadla. Ale mechanik mi povedal že najskôr je vadne čerpadlo. Chcem sa opýtať či tú má niekto s týmto skúsenosť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Popisovane priznaky su typicke pre zle fungujuce lambda sondy

ak by bolo chybné palivové čerpadlo zdochol by motor aj za studena...

Palivové čerpadlo sa da spoĺahlivo diagnostikovať aj dobrým sluchom , ak otočíš kĺučikom do polohy , ked sa rozsvietia všetky kontrolky,
čerpadlo by malo jemne bzučať po dobu niekolko sec. kým natlakuje system
ak je to bzučanie prerušované, alebo skor počuť akési rapkanie, alebo chrčanie, čerpadlo je v háji...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Nekecaj blbosti,lambdy ti odstavia motor? :d :D
Najblizsie ked sa to stane napichni na VCDS a v akcnych clenoch skontrolujes celu cestu k cerpadlu,teda kable,rele,poistku,cerpadlo.Ak nebudes nic pocut je jasne.Taktiez ho vycistit by nezaskodilo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lacko pochop to už raz...lambdy môžeš roztĺcť kladivom či zahodiť,auto bude štartovateľné !!! Z danou vecou nemajú za mak spoločného,inak ako pacok píše
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja všeto chapem , a nechcem sa z nikym hádať , ale nepravidelny chod benzinoveho motora ZA TEPLA , nema 99 možných pričin,
ale len 3 alebo 4 :-\

A ak vymeni lambdu, motoru len pomože, ktovie odkedy tie povodne su tam ??? :zg282:

Ja som svoj ho času mal Espero, a presne toto sa mi stalo,za tepla motor nechcel isť , s biedou naštartoval asi na 5.pokus
pozerám na koncovku výfuku, vypalená do biela ako mliečna kava,
hned som vedel čo je vo veci.. vymenil som lambdu a motor začal opäť krásne pracovať...

Samozrejme , že može ist na diagnostiku, len všetko to su grajciare z jeho kešene... :38eb:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

.o
Naposledy upravil/-a trucker694 v 17.03.2019 19:20, upravené celkom 1 krát.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nejake ine prejavy? kontrolka motora? pri KO lambdach by to RJ vedela a kontolka svietila, tak isto by stacil len vypis pamati zavad a lambdy by tam boli a aj keby boli obe mrtve rj si tam dosadi hodnotu a auto ide dalej
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
krugm@azet.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.03.2019 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krugm@azet.sk »

Nie nič iné. motor beží pekné ,a keď sa zohreje , začne trhať asi dve sekundy a vypne. Benzín tam je ,bo keď odvzdusnim tunel kde sú vstreky vystriekne benzín, tak mi to je divné. Diagnostika ukázala vadne relatko a jednu sondu, ale neviem ktorú bo ma ktomu nepustil mechanik, a ešte to bolo po nemecky,a meniť cele čerpadlá len kôli tomu že to povedal mechanik
krugm@azet.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.03.2019 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krugm@azet.sk »

Môže to robiť aj snímač polohy hriadeľa? Že keď sa zahreje riadiaca jednotka ho vyhodnotí áko vadny a vypne motor a potom keď úplne vychladne , zase funguje normálne?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vymeň, ten snímač a uvidiš...

na peniaze ta vymena nie je náročná, len na prístup, ku snímaču....
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mne to na VW Touran robil snímač polohy kľukového hriadeľa.
Bol som aj dopredu varovaný, počas jazdy po diaľnici sa mi tuším 2 razy stalo že mi kompletne zhasla palubovka, po pár sekundách sa všetko obnovilo a auto išlo ďalej.
No a pri ďalšej jazde mi motor skapal v križovatke, po dvoch hodinách naštartoval ako keby sa nič nebolo dialo, no ale po cca 1,5 km zakuckal a zase zhasol. Štartovaním som vymlátil batériu, tak som sa nechal odtiahnuť. Ale následne diagnostika ukázala na ten snímač.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných