Skoda Octavia 1 - manualna klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1 - manualna klimatizacia

Príspevok od používateľa Marsial »

Zdravim priatelia.
Mam sponinane vozidlo 1U5 AGR 66kW r.v. 2001
Vlani som uspesne vyriesil problem s klimou,kedy sa po urcitej dobe sama "vypinala" - bol vadny snimac teploty chladiacej kvapaliny.
Momentalne klima nefunguje - pri stlaceni tlacitka AC sa tlacitko standardne rozsvieti ale klima nechladi.Vyzera to tak,ze pokial je vonkajsia teplota nad 10 stupnov klima normalne funguje.Neviete prosim ci je v obvode nejaky tepelny spinac ktory by to mohol sposobovat?Viem ze v spojke je tepelny spinac,ktory odpaja spojku pri jej prehriati,ale toto si nejako neviem vysvetlit.Diagnostika je cista.
Dakujem ;)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tlak media je zavisly od teploty, system sa nezapne pokial nema tlak...asi tolko k tomu, co chces chladit pri 10C vlastne ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Pod cca 6°C klimatizácia nefunguje, ochrana systému proti zamrznutiu, riešiš problém ktorý neexistuje
Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marsial »

Dakujem za odpovede.
Pri 10 stupnoch samozrejme netreba nic chladit,jedna sa skor o vyuzitie "funkcie" klimatizacie na zbavenie vzduchu vlhkosti.Nepamatam si to uz presne,ale zda sa mi,ze klima fungovala aj pri nizkych teplotach,ruku do ohna vsak za to nedam.
Tak uvidime,ked sa otepli,ci bude klima normalne fungovat ;)
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Doporučuje sa raz za čas pustiť klímu aj mimo sezóny. Takže aj v zime hádam.
Ale kto to doporučoval, kde som to zobral, kedy a od koho a prečo a načo ... to Vám chlapci takto neviem povedať ► v dnešnom svete sme zavalený infoškami a kopec z nich sú určite hoaxy.
Ja semo tamo pustím aj v zime :203:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

argument co som pocul na pustanie klimy v zime je ze ked klimakompesor 4-5 mesiacov stoji, moze sa pridriet, ci je opravneny to neviem
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných