Ceny servisu v Dánsku - oplatí sa vôbec nové dieslové auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

gnagy,

a co podnikavi poliaci v Dansku ? Ilegalne servisy ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal:Tak teraz sa všetci asi cítia maxi kulaci - nemajú žiadne. Tri dediny v blízkom okolí zatvorili školy - nemal tam kto chodiť. A keď v dedine s 1800 obyvatelmi nepríde na zápis ani noha , tak je niekde zarobené na prúser.
no to je tak ked ste mladej 18nastke vraveli naco ti este chlapa si este mlada mas cas mozes studovat potom spoznavat svet a odist niekam kde sa lepsie zije.vysledok 35 rocne slobodne.a teraz vnukov robit?to akoze na 60tku chovat decka?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyprdnite sa na osemnastky a na deti ktore nie su predmetom tejto temy, nech aspon jedna zostane ako-tak k povodnemu zadaniu.



>> Odhad ceny v NEautorizovanom servise cca 6000 euro.

mozno by som to aj trafil s tymi dvanastimi v autorizaku. V kazdom pripade aj 6000 sa mi samozrejme zda sialene vela.
Spravi niekto so mnou analyzu nakladov V DANSKU ?

- nove dvere stoja XXX
- prah vymienany, bodovany, alebo nejako rieseny ? Cena YYYY ???
- sudruh karosar zarobi 8.000 eur mesacne v hrubom, nezarobi tolko ale nech aj dofrasa. Kolko dni robota ? Tri cize 24h cisteho casu ?


Vedel by si poskytnut rozpocet, mas nejaky ? Suciastky, praca ?
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Dnes som mal v rukách faktúru z Nemecka za lakovanie predného nárazníka (veľkosť z dodávky ) za 286 eur. Z toho materiál cca 60 a za hodinovku 68eur. Švajčiarska faktúra 1h/152eur. Materiál majú cca rovnaké ceny ako my,len sadzba na hodinu je iná galaxia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

286 eur je uplne fit cena za diel na autoterorizovany servis. Ani u nas by to nebolo za "pajcku" v autorizaku - stovku si za striekanie JEDNEHO dielu brali lakyrnici uz skoro desat rokov dozadu v Bratislave.

Tie svajciarske cisla su kus vyssie ako som cakal, pretoze 152 za hodinu krat 168 hodin do mesiaca (21 pracovnych dni po 8 hodin) = 25.000 eur za mesiac.

Svajciarsky sudruh lakyrnik zarobi okolo 9.500 frankov v hrubom, narodny priemer maju zlahka nad 6.000 frankov hrubeho. Dalsie odvody atd, podvihnu cenovku na priblizne 12.000 az 13.000 frankov mesacne, jasne toto nezahrnuje automotive skolenia atd. ale 25.000 eur je skoro 30.000 frankov a to mi pride zlahka nepomer. No, asi vedia co robia...


Aby som nebol pozadu, ja dam slovensku realitu :
http://imageshost.eu/images/2019/03/13/IMG_3505.jpg
http://imageshost.eu/images/2019/03/13/IMG_3511.jpg

cenovka opravy 8600 eur tu na Slovensku, chladice neposkodene (auto preslo po vlastnych Bratislava - Trencin), klima funkcna. Stalo sa v 2015. Masinka sa v kolone na prvom prevode bez plynu zacvakla pod nakladak - isla kratka sukňa po chodniku a feši nekukal pred seba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj na základe rodiny žijúcej tam ale aj známych a ich zrovnávaní sa s pomermi na SVK si myslím že rozdiel životnej úrovne je minimálny.V čom je obrovský rozdiel je ich pocit a pokoj a hlavne spokojnosť z režimom.Je zvláštnosťou že napriek (z nášho pohľadu) nesmierne vysokým odvodom a daniam sú absolútne v pohode a vonkoncom nekritizujú mieru,pretože sa im všetko nejakou formou vracia späť,a z toho pramení potom ich spokojnosť. Holanďania tu otvorili filiálku ,výrobný závod a doslova plakali že tu chce každý niečo do vrecka,že im robia nesmierne problémy získať povolenia bez "do vrecka" a oni nemajú v účtovníctve nič z čoho by tie svine uplácali. Takú istú filiálku zakladali v Mexiku !!! a fabrika produkovala (vznikla) za tretinu času.Pár rokov to tu viedli a vzdali to,tu čestne podnikať jednoducho nejde.
Drobnosť...ide do dôchodku v 67.Prvá ex ochorela,podla holandského práva musel pán exmanželku finančne podporovať (vlani umrela).oni to považujú za úplnú samozrejmosť,a vzťahy komplet prvé aj druhé manželstvo a deti a vnuci z jedného aj druhého manželstva večne spolu zlezení,každá oslava spolu,človek len pozerá a nechápe ako priepastne inde sme my tu. Keď ešte ako novovydatá nemohla ona pracovať v ich firme viac než 6 mes. v roku,tak ten zbytok 6 mes. dostávala 90 % platu !!! čo bolo viac ako zárobok,tým že netrebalo dochádzať do práce. človek až vypení od zlosti ak si uvedomí ten náš domáci chliev.
Ak som odbočil sorry,ale všetko so všetkým súvisí,a ceny ktoré často kritizujeme patria k tým nízkym,veľa plačeme a ešte aj v tom klameme.Lebo dá sa pochopiť niekoho plač v autobuse,ale plač v Mercedese je na smiech a nie na ľutovanie.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

gnagy napísal:...Lebo Dáni do Nemecka nepôjdu črepom, ten nechávajú doma a s tým behajú tuto po okolí. Lepšie auto používajú na dovolenky, výlety a teda aj zahraničné cesty. Ale sú aj takí, čo majú len jedno auto a ak je to črep, tak tí do Nemecka nepôjdu.
no ja neviem,raz pises ze ich mentalita si nepotrpi na tragacoch u tu zas nieco ine...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

My sme nejakú tú hodinu prediskutovali z pánom Nagyom o týchto veciach,myslím že je problém kdesi vo vzájomnom chápaní,nie je tam žiadne protirečenie.navyše,prvé čo treba pochopiť je mentalita
tých ľudí,a už tu sme na vode..Problematika je väčšia než možnosti sa vyčerpávajúco porozumieť.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mp3 mozno som necital pozorne ale chyba mi tam jeden udaj, islo to cez autorizovany servis a poistku alebo cez garazmajstra?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

autoterorizovany servis a havarijnu poistku majitela.

Samozrejme ze keby havarijku nemal, tak auto autorizak neuvidi ani nahodou. Pri tychto cislach ? Bol by totalne drbnuty na hlavu.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Len jemne pomimo témy známy ktorý pracuje v Svajciarsku, kupival tam nového bavoraka 7cku,ked dosiel na Svk mal absolvovat v tom termine servisnu prehliadku tak siel do BMW Kosice, kde chlapici nemohli vykonat prehliadku, nevedeli odblokovat nieco, volali do Svajciarska a tam im s kludom povedali ze posuvaju termin o 2 tyzdne, nech tu prehliadku vykona vo Svajciarsku...takze nevydrbal s nimi ale oni s nim, neusetril nepomer cena servisnej orehliadky SVK vs CH :28b7:
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

mp3turbo : nepoznám pomery vo Švajčiarsku (len z počutia) ani koľko tam berú autorizované servisy,či garazmajster. Je pravda,že to bola reklamačna faktúra,ale aj tak je to brutálne veľa.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

IMPA Zilina si uctue 52€ na hodinu.
Na posratu skodovku.

A za tie prachy navyse robotu odflaknu a ani sa neunuvaju zakaznikovi vyjadrit.

:4012:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mhlavaty --stym Mexikom si to prehnal lebo vobec ale vobec nevies ako to tam funguje !!!! pises ze tu pytaju do vrecka je to smiesne oproti Mexiku tam sa to vybavuje uplne inym sposobom a ver nechcel by si ho zazit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prehnal ? V Mexiku problémy neboli ani zďaleka tak zásadné ako na SVK.Firma vyrába špeciálne relátka,presne neviem o čo kráča,spomínalo sa nejaké kalibrovanie tak to asi nebudú relátka na autoklaksón.Pán v oboch prípadoch fabriku zakladal,rozbiehal a zabezpečil od pracovníkov po riadiaci menežnet všetko a chvílu dozoroval chod už sprevádzkovanej firmy.Ja nemusím nič preháňať ani opekńovať ani špatiť.Na to aby som veril aspoň tej SVK mi stačí že som tu od 89 podnikal v rôznych veciach a viem svoje.Tiež by som za dnešných pomerov v štáte sa o prežitom radšej nebavil ako sa tu hýbu škatule.Možno po zmene,ak bude smerovať k normálnosti a nie opačne.Ak pomery tu nazývam chlievom,už to opekňujem.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty, patogreso@gmail.com, tatkotom a 34 neregistrovaných