kupa noveho auta do 15 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Civic za 1500 č.inzerátu: 12803917

Dobre, nemá 15, ale 17 rokov. Nájsť sa dajú.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
adko888
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2017 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adko888 »

naco aky hejt. clovek ktory chce nove auto si tazko kupi jazdenku aj keby ste ho tu ako kolvek presviedcali :) pre mna osobne cisto nove auto tiez nie je
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

Veru by som isiel do stareho auta. Naco nove kupovat ked malo jazdite, nieco sa stane nebude ti to tak luto. Aj usetris peniaze. Kup nieco benzinove, starsie do 7000.
m86
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2019 08:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m86 »

dakujem kazdemu za jeho prispevok a cas :2f93: jasne ze ked sa pytam na autobazar stranke, tak odpovede budu jazdenka (+ samozrejme logicky odvovodnene nazory ze preco). to si uvedomujem a beriem. takze porozmyslam aj tymto smerom. casom mozno budem zakladat temu ohladom jazdenky :)
Momentalne som stale naladeny na nove. je to pre mna najjednoduchsie a najprijatelnejsie riesenie. aj s ohladom na financie.
tie som spomenul preto aby ste mi vedeli poradit najlepsie a mali informacie. fakt je ze s autom som neratal. to neznamena ze nevieme platit. to nie je problem. problem je hotovost, kedze si mozem s cistym svedomim dovolit akontaciu 3500 dnes. preto v pripade keby som chcel auto v blizkej dobe riesim splatky.. ako som pisal, ked to nebude realne, pockam si pol roka a zas budem hladat nove. jazdenku na splatky si neviem predstavit. a auto do 3500 urcite nie je to co chcem, to jednoducho radsej budem zatial bez auta. ked som vydrzal doteraz :D preto ma zaujimali financovania s 20% akontaciou a ci to je realne. skusim teda telefonaty predajcom a zistim tvrdu realitu:)
este raz, diky vsetkym za odpovede.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja mám skor obavu ,že budeš zakladať tému ohladom búračky a následnej neochoty servisov a poisťovní. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m86
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2019 08:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m86 »

oco13

to nebolo potrebne.. slubujem Ti, ze taku temu zakladat nebudem, aby si nezil v obavach.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie neboj sa nežijem v obavách len chodím po svete s otvorenými očami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko jako vies ? moj znamy si zrovna kupil minuly rok po autosalone v BA tipo kombi...on ale jazdi 35-40000 rocne, takze tam nove ma skor opodstatnie, dal si do turbobenzina lpg, po nejakych mensich trampotach s montazou sa spokojne vozil, az do decembra kedy trafil v noci zver, stado, ani nic moc nemal, iba celne sklo mu prasklo, ta vysoka ho preskocila a ani nic neostalo v okoli zrazene, iba trocha krvi, ale zbytok stada mu nabural hlavami do boku, takze pol auta plechy, celne sklo...jemu sa nic nestalo, auto pojazdne, poistene havarijne, ze jaky problem ? no taky ze dosli sviatky, prelom roka, najprv vymyslala poistovna, nechceli to zaplatit ! nakoniec ze dobre, zase nez servis objednal diely, nez dosiel naradu - lebo BA :::, no proste auto videl vo februari !!!!! vyse 2 mesiace bol bez, najprv mal aj nahradne, ale to potom vratil, neviem v com bol problem, az take detaily sme nerozoberali, proste nove auto zaplatene, cash, ziaden leasing splatky, a vozil sa autobusom ako pan...

mozno z obitou filckou by si vyriesil to okno a zbytok by pockal
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapec zaspal na dialnici a ťahal filcku 200m v jarku po boku. Odťahovka (asistenčná) mi to zložila doma a po výmene kolies auto jazdilo ešte rok. S novým autom by som sa asi pokakal. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Na dialnici 200 metrov v jarku po boku vymenil kolesa a rok chodilo spokojne? Tiez ti treba dat pod meno Andersen?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Oki, v zadani temy hladas nove auto a na svojom rozhodnuti nechces nic menit, beriem :) Ukazali sme ti cesty, kadial pojdes je na tebe :) Nerozumiem celkom tvojim argumentom, ale vravim, budiz...
K tomu novemu autu ti neporadim, nemam vobec prehlad, nezaujimam sa o trh s novymi autami, cisze sorry, neviem....
Nedalo mi vsak nenapisat, ako som cital tvoje zadanie, aj keby si momentalne neriesil nove auto, aj keby si si dal "odklad" s kupou a chodil zatial peso ako pises :) No ja byt v tvojej situacii ze sa musim 2x mesacne trepat 300km niekolko hodin, prestupovat, vlacit batozinu atd atd... proste z jedneho platu poriesim slusnejsiu feliciu(napr) aj s pociatocnym servisom, dialnicnou a poistkou a minimalne tie 2 jazdy mesacne si usetrim neskutocne casu, pohodlia, nervov a este raz CASU! ...ta volnost ked vyrazis kedy chces, zastavis kedy chces, vezies co chces a nikto ti "nesmrdi" v kabine v aute, cestou si rovno nakupis, netahas tasky v rukach... Proste nerozumiem ti... a keby si uz to vozidielko mal, pokojne by si ho hojne vyuzival kym by si hladal, vyberal a riesil nove auto...
matej48
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.10.2014 09:20
Zdieľať na Facebook

Re: kupa noveho auta do 15 000

Príspevok od používateľa matej48 »

m86 napísal:Caute.
Podobnych tem tu bolo v poslednej dobe viac, ale nechcel som ich spamovat, tak zakladam novu. S priatelkou sme sa rozhodli, ze sa zacneme obzerat po aute. Nikdy sme auto nevlastnili,(ona nema vodicak, ale s kupou auta si ho zacne robit), ja jazdim akurat tak v praci na sluzobky. jej skusenosti, vedomosti minusove, moje nulove. jasne, teraz vyhladavam co najviac informacii, ale kazda rada, ci postreh je dobry. Preto sem pisem.

K autu: chceli by sme nejaky hatchback (mozno liftback). rocny najazd ratam okolo 10 000km. 300km dialnica 2x do mesiaca, +jeden tyzdnen v mesiaci sa vieme odviezt-doviezt spolocne do prace trasu PK-BA.+ vylety, nakupy atd. (dovolenka autom do chorvatska nehrozi).
pozerame benzin. poziadavky nie su velke. v tom aute nestravime vela casu, ci dlhe trasy. jednou z nich je kufor. aby sme tam do buducna vedeli napchat kocik+ nejaku batozinu navyse. dalej automaticka klimatizacia by bola fajn, tempomat, obstojne audio, s moznostou prepojenia na mobil. moderne bezpecnostne prvky som v mnou soferovanom aute nikdy nemal, tak pri vybere su irelevantne. veci ako parkovacie senzory, vyhrievane sedadla by boli fajn, ale nie rozhodujuce. priestor nemusi byt obrovsky (mam 180cm).
Tiez by bodla spolahlivost. nie som extra skuseni sofer, priatelka sa bude len ucit. tiez ma zaujima dobry autorizovany servis v okoli pk,v Ba). a predajca.

na oficialnych strankach automobiliek som pozeral cenniky, vybavy atd a co mi vychadza su fiat tipo extra italia, toyota auris final edition, skoda rapid team, teraz vyskakuju vsade akcie na novu kiu ceed a aj ceed druhej generacie v gold vybave.. len neviem ci je to realne, lebo vzdy tam je, kontaktujte svojho predajcu. a ked si ho vyhladam, tak na strankach v ponuke maju vsetko ine, nevyhodnejsie.(este som nevolal, nemailoval nikam).

Financovanie: uprimne sme neratali s kupou auta najblizsie 2 roky, investovali sme inam, takze sa pozeram po splatkach s 0 navysenim a podobne. Situacia sa zmenila a z rodinnych dovodov musime tie 2 vikendy cestovat (co je vlakom frustrujuce a unavujuce riesit 3,5h cestu s prestupmi, ktoru mame autom v pokojnom tempe za 70 minut). takze cim skor tym lepsie. pozeram sa na nizku akontaciu (okolo 20%) a vyssie splatky. neviem ci je to realne. ak nie, tak dosporim a kupim auto o pol roka). obaja zarabame zlahka nad sk priemer, byvanie poriesene, ziadne deti ci naklady okrem malych rekonstrukcii( preto pozeram po nizkej akontacii, rad by som si nechal financnu zalohu a moznost platit ine veci a taktiez ze som s autom doteraz neratal).

Takze moje otazky:
1: ake auto by ste pre nas( neskuseni soferi) odporucili. nie len z vymenovanych, typy, rady, skusenosti, odporucania, postrehy su vitane.
2: ci je vobec take financovanie realne. a potom by potesili, nejake skusenosti odporucania na predajcov, ze kde mam zacat vobec.

sorry za dlhy prispevok, za odpovede vopred dakujem.
pekny den.

cau, a mate nieco nasporene ak to nieje tajne? ak moc nesoferujete asi je vam zbytocne nove auto kym sa aj frajerka nauci pripadne ked sa oskrie alebo co tak ti to nebude tak luto ja som si prve auto kupil asi za 3000 e co som mal nasporenych bola to laska ale za 5 rokov som si kupil nove uplne nove na lizing, vtedy som kupoval na co som mal nechcel som byt zadlzeny a naucil som sa a potom prisla investicia
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

nekrutme sa zas od zaciatku do kola, vsetko tu uz odznelo, daj si prosim ta namahu a citaj aj zbytok, nie len prvy prispevok ;)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

xentry napísal:Na dialnici 200 metrov v jarku po boku vymenil kolesa a rok chodilo spokojne? Tiez ti treba dat pod meno Andersen?
Po mesiaci bola u Milana na geometrii. On nehavaroval len vybehol trocha viac na kraj a rozsekal pneumatiky.
Aj mne sa nie vždy podarí ostať na ceste
Obrázok lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

m86 napísal:dakujem kazdemu za jeho prispevok a cas :2f93: jasne ze ked sa pytam na autobazar stranke, tak odpovede budu jazdenka (+ samozrejme logicky odvovodnene nazory ze preco). to si uvedomujem a beriem. takze porozmyslam aj tymto smerom. casom mozno budem zakladat temu ohladom jazdenky :)
Momentalne som stale naladeny na nove. je to pre mna najjednoduchsie a najprijatelnejsie riesenie. aj s ohladom na financie.
... kedze si mozem s cistym svedomim dovolit akontaciu 3500 dnes. preto v pripade keby som chcel auto v blizkej dobe riesim splatky.. ako som pisal, ked to nebude realne, pockam si pol roka a zas budem hladat nove. jazdenku na splatky si neviem predstavit. a auto do 3500 urcite nie je to co chcem, to jednoducho radsej budem zatial bez auta.
Jazdenku ti tu nikto neodpoúča preto že si na webe kde sa predávajú hlavne jazdenky, ale preto že jednak máš malý nájazd a pretože ho chceš splácať

Ja nemám prvé auto a rovno ti poviem že peniaze za auto sú tie najhoršie investované, najhorší je ten prepad ceny fungláča. Si pozri po kolko teraz idú Kie Ceed s rv2016-17
Teraz do 11000€ máš na výber dosť kusov a to tie autá stáli tak 15000€. Strata 4000€ len taký fukot

Nevieš si predstaviť splácať jazdenku, ale splácať fungláč ano. A medzi tým je aký rozdiel? Iba taký že na ten fungláč budeš platiť mesačne viac a možno aj dlhšie.

Nevieš si predstaviť auto za 3500€ - ja si viem predstaviť aj za menej. Moje má teraz približne hodnotu 3500€, mám ho 8 rokov a nijak ma neobmedzuje, práve naopak nič ma nenúti kúpiť novšie

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných