Honda Civic 6g - vymena motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal98
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.03.2019 03:38
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 6g - vymena motora

Príspevok od používateľa michal98 »

zdravim idem si sem pre radu mam civic 6g hatch 1.4 66kw a chcel by som to swapnut na 1.5 84 kw + hodit tam turbo. co si o tom myslite vy je to realne . financie dajme bokom ahej motor 1.6 vti nemozem zohnat
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keď neriešiš financie tak predaj a kúp 1.6vti, alebo mladšiu type-r
michal98
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.03.2019 03:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal98 »

az tak som to nemylel
nmn
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 09.11.2008 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nmn »

Nepokladám to za dobrý nápad, pretože ten motor 1,5 vtec je dosť špecifický motor, robený na spotrebu ..v spodných otáčkach do 2,5-3 tisíc ide na econo móde na spotrebu - a vo vyšších otáčkach zase pôjde na ostrú vačku a tam pridáš turbo.. to sa mi javí, lepšie už pridať turbo k tej 1,4. Alebo kúpiť celé auto 1.6 vti alebo 1.8 vti.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

A kde s tym chces jazdit? po zahrade? aky je dovod na vymenu motora? kopec ludi sa tesi ze nemusi riesit turbo a ty si to ides garazovo domontovat? Chces ohurovat kamaratov? nemas do coho strkat peniaze?alebo mi cosi uniklo? Cital si tu temy ohladne vymeny motora? Ja mat spolahlivy motor v spolahlivom aute, nebabrem do toho ani nahodou... Co sa tyka technickej stranky, neviem radit...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len aby sme sa rozumeli, naozaj myslis turbo ? lebo to uz je ze trosku zasah vacsieho rozsahu, ja som videl do hondy ale to bol myslim vacsi obsah, neviem ci 2-2,5 ? montovany mechanicky kompresor, kit, vstrekovace, riadiacka, kazdopadne s legalnostou to bude na mile daleko, tak sa necuduj ze dostanes otazky typu ci budes jazdit na zahrade pri dome, je to plne na mieste :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Ak by si chcel, 1.6 VTI sa mi povaluje aj s autom na dvore...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

michal98 napísal:az tak som to nemylel
A myslíš že swap z 1.4 na 1.5 + oturbenie tej 1.5vtec bude lacnejšie?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

michal98 napísal:az tak som to nemylel
A čo si myslel ? To čo si napísal sú fantasmagorie chorej hlavy. Ak si ročník 1998 tak by si už mal mať trochu rozumu. Chceš jazdiť po verejných komunikáciach tak žiadna prestavba, je to nelegálne.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Oturbenie atmosferického motora je záležitosť cca 4-5000€
Cena klesá vtedy, ak je vozidlo oblúbené a vyrábajú sa pren komponenty na takéto úpravy

Ale ako už bolo vyššie spomenuté, výmena za iný motor je nelegálna a hned máš problém na STK

Ale vrátim sa k tej sume za oturbenie. Splašil by som si Civic 7G 2.0i 118kW a si na tom istom, ba ten 2.0i má lepší krúťak ako 1.6i, síce vyššiu hmotnosť, ale máš to legálne https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 3015f17655
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Po prvé .,

swap motora je technicky komplikovana zaležitosť , malokto tomu rozumie a preto , ked založíš o tom tému automaticky pride mnoho zamietavých a negatívnych reakcií,

po druhé.,

založ o tom tému na inom fore , alebo aspoň v inej sekcii , aby tu otázku čitali fundovaní ĺudia, ktorí prispeju svojimi poznatkami z technickej stránky a nebude pre nich najdoležitejšie STK, pečiatky od zelených mužičkov a podobné d.eb.i.l.iny

A po tretie.,
nikdy nepíš, že Ty to chceš zrealizovať ,alebo že potrebuješ také dačo, len hod otázku do pléna, čo si o tom obecenstvo mysli, a slušne popros, či by sa boli ochotní vjadriť...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Hlavne sa treba vediet vyjadrovat, napisat konkretne co sa chces dozvediet, a tak polozit otazku. Tiez je dobre poskytnut k tomu nejake informacie pre predstavu, aby kazdy pochopil o co ti ide a po ake rady si prisiel...

Co myslis, co kazdeho napadne ak si precita: "chcem vymenit motor za silnejsi, dat tam turbo, co si o tom myslite?"

Uplne inak by sa tema vyvyjala ak by si normalne napisal ze sa v garazi venujes nejakemu projektu, kde by si chcel na studijne ucely skusit prestavbu motora z "x" na "y" a ze ti ide o technicke informacie, pripadne konkretne to ci ono a hlavne uisti ostatnych, ze vies co robis a niesi decko co si mysli ze povoli dve kridlove matice, vyhodi motor, nahodi dalsi s turbom a vsetkym na dialnici padne sanka...

Tu nejde o to ze by sa tu nenasli fundovani ludia, alebo ze by ta kazdy najradsej hejtoval lebo ides hned nelegalne upravovat auto, ale podla stylu pisania asi ani netusis co to obnasa, tak sa neuraz ak sa ti ludia snazia otvorit oci a uviest ta do reality. Ver mi ze aj maximalne zdatny odbornik s maximalne specialnym vybavenim by sa potrapil kym by to spojazdnil, vyladil a vychytal vsetky muchy... samotny swap by bolo to najmenej... A vzdy ti ostane len auto do vitriny do ktoreho natrieskas neskutocne penazi a casu ktore nikdy naspat nedostanes... Jedine ze si skutocny nadsenec a robis to pre potesenie, vsetko ostatne je cista strata!
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

keď listujem inzeráty tak sa často ukáže auto napol rozobraté, bez motora, interiér vykuchaný, karoséria zgitovaná a v texte je "... projekt.... nemám čas... a potom fotečka zbrusu vynoveného youngtimera - že takto to môže na konci vyzerať... e nezabudnúť koľko som preinvestoval. Investovať treba do mozgu, kto dáva otázky tuná len dokazuje že na to nemá.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných