Ceny servisu v Dánsku - oplatí sa vôbec nové dieslové auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja len napisem nedavno sa nam na firemnej oktavke posrali brzdy rovnu na dlhsej sluzobke v DE a skoda servise si vyuctovali 1600 eur tiez nam skoro oci vypadli samozrejme najskor volali do firmi kedze to bola starsia oktavia z naj. uz 500 tis. ci to maju robit lebo ze oni by to riesili uz srotovanim
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

>> Nevidel som také, žeby nejaký Nemec chodil niekde do inej krajiny na nakupy,lebo tam je lacnejšie...

- choď sa pozrieť Lacko do dedinky Petrovice v CZ pri hraniciach s Nemeckom. 95% ečv je nemeckých. Chodia tam nakupovať prevažne nemeckí dôchodcovia a ceny majú fakt nízke. Najprv natankujú za lacno, potom nakúpia za lacno, alebo naopak :) To, že si to nevidel, neznamená, že to tak nemusí byť.
A čo sa týka danskych občanov a ich autoparku, teraz sa často pohybujem po dialnici Berlin-Hamburg a vidim na čom Dáni jazdia a nepovedal by som ,že to sú staré črepy....
Už som ti v jednej téme odpovedal, že prečo. Lebo Dáni do Nemecka nepôjdu črepom, ten nechávajú doma a s tým behajú tuto po okolí. Lepšie auto používajú na dovolenky, výlety a teda aj zahraničné cesty. Ale sú aj takí, čo majú len jedno auto a ak je to črep, tak tí do Nemecka nepôjdu.
PS : toto si mal riesene u Milana ? Sýrska buracka ?
PS2: nechapem vymenu brzd za 1000 eur, suciastky stoja tolko ako u nas a robota to nedostane na tuto uroven. Zeby 80% dane ?!
PS3: strasne by ma zaujimali ine ceny okolo aut. Lakovanie, vymena turba, vstrekovacov, diagnostiky, absolutne cokolvek.
- áno, toto to bolo. Opravené do dokonalosti. Odhad ceny v NEautorizovanom servise cca 6000 euro.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A teraz daj svoj zárobok v DK a vydavky k tomu ... :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

gnagy napísal: Ale sú aj takí, čo majú len jedno auto a ak je to črep, tak tí do Nemecka nepôjdu.
Keď dcérina 206 ostala visieť v Salzburgu tak som nebral od švagra novú Kiu, ani ženinho zánovného Opla, ale spokojne som vercajg nahádzal do svojej Filcky,ktorá mala 2 mesiace do zošrotovania,každú gumu inú a v motore hydraulický olej. V Salzburgu na hranici bola kolona jak swiňa a vtedy nemčúr zistil ,že mám neplatný občiansky a aj pas. :40bd:
Keď do pekla tak nech je aspoň poriadna sranda.
Samozrejme,že žiadne peklo sa nekonalo a filcka bola zošrotovaná tu v NZ. Pánboh jej daj dobré miesto v automobilovom nebíčku. :4012:
A 206ka ,ktorú tri rakúske servisy odporučili na šrotáciu jazdí doteraz.Aj s tou vazelinou čo som jej natlačil do prevodovky. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Laco, nikto normálny by nevešal takéto osobné údaje na internet. Ale môžem napísať k tomu tvojmu tipu, že si veľmi ďaleko od pravdy.

Ale mám tu štatistiku platov v Dánsku a môžem ti vyhľadať nejaké pracovné pozície. Niekto spomenul robotníkov, tak nájdem ich priemerné platy.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jediné čo by skutočne bolo na radosť,by bolo zarábať v (Dánsku napr) a žiť na Slovensku. Z dôchodkom to samé.Bývala suseda pracovala cca 2 desaťročia v USA,doma byt,všetky zubárske aj lekárske záležitosti vždy riešila tu,na starobu sa vrátila žiť sem.Veľmi dobre vedela prečo.Či to pripustiť chceme alebo nie,sme výdavkovo nízko nastavená krajina.Samozrejme s tým harmonizujú aj príjmy. Ale...stále má tu šikovný človek (nemyslené na podvodníko a lumpov) ďaleko väčšiu šancu sa vypracovať v príjmoch finančne,založiť si živnosť a prosperovať,len musí mať čo ponúkať.Ale nemusí to ani byť nič mimoriadne,stačí ak si dá záležať na kvalite toho čo poskytuje a má šancu že ho nejaká konkurencia ani nemusí zaujímať..O to skôr,že u nás je bežná zvyklosť podrážať ceny a tak položiť konkurenciu.A položia sa vzájomne,obaja mizerný príjem a mizerná práca.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

autolaik napísal: Len ako porovnanie,bezny cloviecik u nas teraz zarobi ked nie je totalny blb cca 900-1000 v cistom, je na tom ako v porovnani s beznym cloviecikom v Dansku

To je dobrá otázka. Slovák, čo zarobí 1000 eur v čistom je na tom veľmi podobne, ako človek v Dánsku, ktorý zarobí 4000 eur v čistom.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíte a ja pri príjme troch dospelých ludí dva aj pol dokážem viac ako polovicu ušetriť. lol Prečo? no lebo ma ani vo sne nenapadne dať peniaze na nové auto , televízor.Nekúrim plynom, vodu mám vlastnú, a elektrika beží na led technologii. :40bd: Len ma mrzí ,že som sa nevyučil zubárom :-\ takto už v papuli nosím dve felicie :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to si lacny. Mna stal jeden zubik 700 € - a to nie je ziaden implantat ani nic podobne..

Slusny strojcek pre decko je celkovo skoro 2000 €...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v kanade oprava akutnej bolesti miecnych zubov dietatu :41c2: , ucet 8000 kanadskych, na nase eurokoruny bol aktualne kurz 5000, zato sa tam dala kupit malo jeta honda civic lol, je to uz 10rokov, kludne mozu byt ceny daleko ine...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidíte a ja som si dovolil zabezpečiť šťastné detstvo až trom deťom. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: To je väčší luxus ako by som si vozil prdel na Cayene. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ten kto vozi prdel na drahom aute ukracuje deti?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten najčastejšie žiadne nemá lol Dnes je moderné a in mať všetko na svete okrem potomstva. lol
Môžem to ešte spresniť z môjho maturitného ročníka sme vo veku 25r mali deti všetci. Z maturitného ročníka mojej dcéry majú v tom istom veku deti dve spolužiačky. V práci mám niekolko desiatok kolegov v asi takom veku.Potomkov majú traja a aj to myslím že len omylom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

To bolo vzdy tak, "kulak" mal jedno,dve deti a "bíreš" deti ako smeti...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak teraz sa všetci asi cítia maxi kulaci - nemajú žiadne. Tri dediny v blízkom okolí zatvorili školy - nemal tam kto chodiť. A keď v dedine s 1800 obyvatelmi nepríde na zápis ani noha , tak je niekde zarobené na prúser.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, Bing [Bot], marekvt, tatkotom, vykopanafosilia a 60 neregistrovaných