Ceny servisu v Dánsku - oplatí sa vôbec nové dieslové auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Ceny servisu v Dánsku - oplatí sa vôbec nové dieslové auto?

Príspevok od používateľa gnagy »

Zdravím všetkých. Chcel by som touto témou oboznámiť ľudí s tým, aký drahý je servis áut (všeobecne) v Dánsku a o to viac u nových áut. Nejaké použité náhradné diely takmer neexistujú. Z 99% sú nové a pokiaľ možno, tak sú to originálne diely. Podľa toho aj vyzerá vozový park :) Tu behajú bežne také autá, ktoré na Slovensku zmizli pred 15 rokmi so šrotovným.

Takže - obyčajná výmena oleja v NEznačkovom a azda najlacnejšom servise v Dánsku stojí 220 euro. Len 4,5l oleja Q8 5W30 a filter + práca. Nič viac. So všetkými filtrami, teda navyše so vzduchovým, kabínivovým a palivovým je cena 300 euro.

Výmena rozvodov na motor 1.9 TDi v Škoda servise stojí v prepočte 1000 euro.

Výmena bŕzd (len predných komplet, teda doštičky a kotúče) na Octaviu I. stojí 1200 euro. Komplet aj so zadnými 2000 euro. Zo skúseností kolegov - výmena DPF filtra na BMW 116d (118d, alebo 120d - presne neviem, ako výkonný bol ten motor) v BMW servise stála 11000 euro. Napíšem to znovu, aby si niekto nemyslel, že som sa pomýlil a myslel som tisíc sto. Myslel som jedenásť tisíc euro. Kolega toto zaplatil a obratom auto predal a kúpil si 15 ročný Peugeot 206 za svoj týždňový plat... Z nasratosti :) To bol asi jediný dvojmetrový človek v Európe, ktorý sa tiesni v maličkej dvestošestke a jazdí 200km denne do práce a späť.

Predpokladám, že výmena turba bude tiež tak podobne okolo 5 až 10 tisíc eur a výmena vstrekov tiež. Oplatí sa vôbec kupovať nové dieslové auto v Dánsku? Však to, čo človek ušetrí na nafte oproti benzínovému, sa mu veľmi rýchlo vráti na servise a v prípade poruchy a nákladnej opravy bude benzínový motor výhodnejší.

Ďalej - čistenie FAP filtra Citroen C4 Cactus 1.6 BlueHDI v NEautorizovanom servise - 440 euro.

Motorček sťahovania okna zadných dverí na Octavia I. v NEautorizovanom servise - 220 euro.

A na záver: tipnite si cenu opravy v Dánsku tejto škodovej udalosti. Vozidlo je Octavia II:

https://ibb.co/YN7V687
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo - tieto ceny ohuria ludí tu na slovensku, ale v dánsku sú s nimi všetci stotožnení a asi budú primerané k ich životnej úrovni.
Cena opravy tej škodovej udalosti bude rovnaká na diesli benzíne alebo elektomobile. A poviem pravdu ani vo sne by ma nenapadlo chodiť s takým škrabancom do servisu. Na poslednom aute som mal takých asi 8.
Toto je len čisto moj názor takže sa nemusí zhodovať s názorom väčšiny tu prítomných súdruhov.
Inak napíš čo stojí blomba alebo korunka u zubára. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

U zubára som v Dánsku ešte nebol, ale viem z prvej ruky, že len vkročíš do ambulance a je to 500kr, čo je 63 euro :) Takže toľko stojí pozdrav a zubár ešte nevie, čo od neho chceš :) A plomba stojí pár krát toľko, ako pozdrav.


Nie. Práveže cena servisu NIE JE na úrovni životnej úrovne. To ja by som už dávno skrachoval, keby som si moje problémy s autami neservisoval na Slovensku a to mám priemerný dánsky plat.

To nie je len škrabanec. Fučalo a piskotalo do kabíny.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemyslel som to v zlom. Dcera je vo švajci a zo začiatku mi tiež výmena baterie za 250eur (svk 60) alebo prezúvanie za 450 eur (svk200) prišlo divné.Postupne som si zvykol a všetko treba brať nie z nášho pohladu, ale z pohladu tamojšieho domorodca.
Rovnako ta Okta je škrabanec z môjho pohladu, pretože ja som bežne jazdil na autách kde po prejdení mláky ti tečie do topánok. lol
Ceny a to či je niečo drahé alebo lacné je predovšetkým v hlavách ludí.
P.S.: Ja by som aj v Dánsku hladal taký diesel ako má moj syn. Kúpili sme ho vlani na jar a teraz keď sa blíži STK sa mi syn priznal, že pri prepise zlomil páčku otvárania kapoty. :40bd: Teda na aute za 4 stovky jazdí rok bez toho aby otvoril kapotu a ako palivo používa starší hydraulický olej. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

rok napr aj bez doliatia vody do ostrekovaca? v tom pripade je take hovädo ako moj synator...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Gabo zacal si temu s cenami tak to rozpis viac... obycajny robotnik zaraba v cistom priblizne tolko a tolko, na byvanie da tolko a tolko, zhruba na stravu cca...
Narocky pisem obycajny robotnik,nech sa vieme dostat trosku do obrazu.

Nech sa to nezvrhne na pisanie tipu zavist,chod aj ty robit na "zapad" a podobne.

Len ako porovnanie,bezny cloviecik u nas teraz zarobi ked nie je totalny blb cca 900-1000 v cistom, je na tom ako v porovnani s beznym cloviecikom v Dansku
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jo toto pouzijem, poviem mojej starej co ma vysoku pedagogicku ze nezaraba v cistom 900-1000e => cize je.... :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo čítaj "obyčajný robotník" - tí majú tak 700 aj v NR kde je roboty vela.
A pedagogika nie je zárobková činnosť ale poslanie. lol
Pre autolaika : mladý nielenže nedoleje vodu do ostrekovača, on ani nevysype popolník a auto vyzerá ako pojazdný smetiak
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja si myslim ze tak to je fer, aby clovek so zakladnym vzdelanim nechcel lopatovat za vyplatu vysokoskolaka, to da rozum :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na druhú stranu poznám murárov, kúrenárov, stolárov čo berú skoro tolko čo poslanci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

videl som dokument o hyperinflacii vo venezuele...chlapik si daval menucko k obedu z plastoveho riadu a hovoril, ze ma znamu co na dve taketo menucka chodi mesiac do fulltime prace, peniaze sa zjavne precenuju :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bajo myslis ze sa lopatuje len so zakladkou? Napr.v dedine odkial pochadzam krmil kravy zhodou okolnosti byvaly stredoskolsky ucitel (zamerne pisem ucitel lebo oni sa nechavaju oslovovat studentmi profesor) a mal vraj cca 2x taky plat ako v skolstve.
Ale nie o tom som chcel,naozaj som zvedavy co napise gnagy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ako u nás príjmy a životné náklady vytvárajú určitú životnú úroveň,tak je to aj v Dánsku i keď sú sumy vyžšie.Ak by stav nebol vyvážený,a Dáni by mali prebytok v príjmovej časti,vyzeral by autopark úplne inak. Rozdiel v životnej úrovni rozhodne nie je významne iný.Je to iba v inak postavenej mentalite ľudí a iných prioritách.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Spomenuli sa platy a životné náklady a už je ticho po pěšině , ako hovoria bratia Česi.

Ja tipujem ,že gnagy ma mesačný plat najmenej +- 5 K euro , ked sa mu oplati tam byť v tom Dánsku...

Inak platy slovenských gastarbeiterov v priemysle kdekolvek v záp.Europe mimo Švačiarska pochopiteľne začínaju na urovni 3 K euro, za celý odpracovaný mesiac .. ak niekto ma 4 K , tak je frajer...

záleží na tom , kolko hodín sa dá odpracovať ... lol

Nechytajte ma za slovo , ale napr. čo ja pracujem teraz v Nemecku , proste iná kultura ako u nas na Slovensku,
každý ma vymedzené svoje povinnosti a právomoci, každy ku každemu sa správa slušne, a neexistuje také, žeby niekto niekoho o*ebal alebo niečo nevyplatil... alebo nejak niekto niekoho šikanoval...alebo nebolo to ,čo potrebuješ pri práci k dispozicií...

A taktiež tu je spolupatričnosť nemecký občan podporuje svoju krajinu a svojich podnikateľov, používa ich služby a kupuje ich výrobky...
Nevidel som také, žeby nejaký Nemec chodil niekde do inej krajiny na nakupy,lebo tam je lacnejšie...
v nedelu sa chodia najesť pohraničníci, tí čo bývaju blizko hranice do CZ, nie je to tak ako v Taliansku,že v sobotu doobeda pred ipercoop supermarketom je polovica aut zo značkami "CH"...
A čo sa týka danskych občanov a ich autoparku, teraz sa často pohybujem po dialnici Berlin-Hamburg a vidim na čom Dáni jazdia a nepovedal by som ,že to sú staré črepy....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Nevidel som také, žeby nejaký Nemec chodil niekde do inej krajiny na nakupy,lebo tam je lacnejšie...

lebo nemaju kam. Spravne zaznelo ze prihranicne oblasti Svajciarska chodia veselo nakupovat cez ciaru - Grenoble vo Francuzsku, pripadne spodne casti Nemecka su veeelmi zvyknute na svajciarov a vobec im to nevadi.

Ze pohranicny Nemec nechodi nakupovat napriklad do Ciech ? Cudujes sa ? Poprve si pozri umiestnenie obyvatelstva pri hraniciach v Svajci a v Nemecku, podruhe porovnaj so Svajciarmi ktore ma ked prezeniem tristo kilometrov zhoradole, potretie cenovy rozdiel NEmecko-Cesko vobec nie je zaujimavy a postvrte ano urcite sa pridava aj natura, ocakavanie spotrebitelov a nazeranie naroda nemeckeho na narod cesky/slovensky/atd.

O tom som ale nechcel. Cenu opravy zobrazenej Ocktavie2 tipujem na 12.000eur v prepocte, kedze vymena DPF bola reportovana za jedenast. Nedokazem si predstavit co moze tych jedenast za DPF vytvorit pretoze suciastky stoja prakticky to co u nas, plus robota je to na jeden polden co nie je milion, ale dobre, budiz.

Na Slovensku by kazdy vymenil zadne dvere za stovku (striebornych je najviac pouzitych) a s prahom by sa nejako silno popasoval.

Takze Turbov tip na Oktavku : 12 papierov v eurach v Dansku ; 500 eur na Slovensku s pouzitymi dverami a navarenym prahom.


PS : toto si mal riesene u Milana ? Sýrska buracka ?
PS2: nechapem vymenu brzd za 1000 eur, suciastky stoja tolko ako u nas a robota to nedostane na tuto uroven. Zeby 80% dane ?!
PS3: strasne by ma zaujimali ine ceny okolo aut. Lakovanie, vymena turba, vstrekovacov, diagnostiky, absolutne cokolvek.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, marekvt, vykopanafosilia a 61 neregistrovaných