kupa noveho auta do 15 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m86
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2019 08:46
Zdieľať na Facebook

kupa noveho auta do 15 000

Príspevok od používateľa m86 »

Caute.
Podobnych tem tu bolo v poslednej dobe viac, ale nechcel som ich spamovat, tak zakladam novu. S priatelkou sme sa rozhodli, ze sa zacneme obzerat po aute. Nikdy sme auto nevlastnili,(ona nema vodicak, ale s kupou auta si ho zacne robit), ja jazdim akurat tak v praci na sluzobky. jej skusenosti, vedomosti minusove, moje nulove. jasne, teraz vyhladavam co najviac informacii, ale kazda rada, ci postreh je dobry. Preto sem pisem.

K autu: chceli by sme nejaky hatchback (mozno liftback). rocny najazd ratam okolo 10 000km. 300km dialnica 2x do mesiaca, +jeden tyzdnen v mesiaci sa vieme odviezt-doviezt spolocne do prace trasu PK-BA.+ vylety, nakupy atd. (dovolenka autom do chorvatska nehrozi).
pozerame benzin. poziadavky nie su velke. v tom aute nestravime vela casu, ci dlhe trasy. jednou z nich je kufor. aby sme tam do buducna vedeli napchat kocik+ nejaku batozinu navyse. dalej automaticka klimatizacia by bola fajn, tempomat, obstojne audio, s moznostou prepojenia na mobil. moderne bezpecnostne prvky som v mnou soferovanom aute nikdy nemal, tak pri vybere su irelevantne. veci ako parkovacie senzory, vyhrievane sedadla by boli fajn, ale nie rozhodujuce. priestor nemusi byt obrovsky (mam 180cm).
Tiez by bodla spolahlivost. nie som extra skuseni sofer, priatelka sa bude len ucit. tiez ma zaujima dobry autorizovany servis v okoli pk,v Ba). a predajca.

na oficialnych strankach automobiliek som pozeral cenniky, vybavy atd a co mi vychadza su fiat tipo extra italia, toyota auris final edition, skoda rapid team, teraz vyskakuju vsade akcie na novu kiu ceed a aj ceed druhej generacie v gold vybave.. len neviem ci je to realne, lebo vzdy tam je, kontaktujte svojho predajcu. a ked si ho vyhladam, tak na strankach v ponuke maju vsetko ine, nevyhodnejsie.(este som nevolal, nemailoval nikam).

Financovanie: uprimne sme neratali s kupou auta najblizsie 2 roky, investovali sme inam, takze sa pozeram po splatkach s 0 navysenim a podobne. Situacia sa zmenila a z rodinnych dovodov musime tie 2 vikendy cestovat (co je vlakom frustrujuce a unavujuce riesit 3,5h cestu s prestupmi, ktoru mame autom v pokojnom tempe za 70 minut). takze cim skor tym lepsie. pozeram sa na nizku akontaciu (okolo 20%) a vyssie splatky. neviem ci je to realne. ak nie, tak dosporim a kupim auto o pol roka). obaja zarabame zlahka nad sk priemer, byvanie poriesene, ziadne deti ci naklady okrem malych rekonstrukcii( preto pozeram po nizkej akontacii, rad by som si nechal financnu zalohu a moznost platit ine veci a taktiez ze som s autom doteraz neratal).

Takze moje otazky:
1: ake auto by ste pre nas( neskuseni soferi) odporucili. nie len z vymenovanych, typy, rady, skusenosti, odporucania, postrehy su vitane.
2: ci je vobec take financovanie realne. a potom by potesili, nejake skusenosti odporucania na predajcov, ze kde mam zacat vobec.

sorry za dlhy prispevok, za odpovede vopred dakujem.
pekny den.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

K bodu 1 - určite nie nové. K splátkam a akontácii - prikrívaj sa perinou na ktorú máš. lol
K tomu čo kúpiť? maximalne jednoduchý atmosferický benzín. :4012: Ak máš známeho mechanika tak sa riaď jeho radami. Ročný nájazd 10t je absolutne nič, to zvládne akékolvek auto. (dokonca aj všetky moje v cene 300 eur. :40bd: )
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

odpoved je kasli na nove, pojazdite na starom, naucis sa soferovat, aj 5, 10, 15, 20 rocne auto moze sluzit, ked neni crep uz teraz, zadlzovat sa na auto uplna blbost, kup naco mas teraz za par stoviek, kludne volaku fabiju 1 1,4 mpi, ked si kocovnik tak kombi, alebo volaky starsi megan, stilo, jednickovu oktavku, fokus podobne auta, chod to kupit z niekym co par aut mal a neverim ze spravis velku chybu, neskor az budes mat deti, budes viac jazdit, kupis novsie, nove auto sa na 10000km/rok neoplati a uz vobec nie sukromnej osobe a uz vobec ne na splatky :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Viem ze sa tu teraz spusti dalsia krcmova debata, ale neda mi:
Sorry, ale podla mna ste vzorovy priklad ludi ktorym sa NEOPLATI kupovat nove auto. Pretoze:
1. Nemate na to vyclenene zdroje, cele idete uverovat
2. Rocny najazd maly a podmienky pouzivania nijak specialne narocne
3. Obaja ste zaciatocnici, t.j. vyssia sanca tukancov, skrabancov, nedajboze horsie (to vam naozaj neprajem)
Hocijaka 3-4 rocna jazdenka by vam posluzila rovnako a za vyrazne menej penazi. Pokial si teda to auto neplanujete nechavat 15 rokov.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ešte doplním prečo nie nové.
Pozri si štatistiky nehodovosti a v kombinácii s tvojou a priatelkinou neskúsenosťou - pokrčené plechy budú na 100%. Pri novom aute by to bol pre teba dosť značný stres.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ved preto treba kupit nejaku tuctovku, idealne co toho beha mraky a plechy su z demontu rovno vo farbe lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

prepac, ak sa vyjadrim negativne - no ma zmysel si kupovat auto na leasing? je ti treba nieco na co nemas a ak sa daco stane tak co? podla mna rozmyslaj nad niecim na co hlavne mas, na vyber je rozhodne dost
m86
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.03.2019 08:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m86 »

Dakujem za odpovede :300f:

No vysledok je jasny, nekupuj nove a hlavne ked na to nemas.

Ako prve mi samozrejme napadla jazdenka. Nemam nikoho s kym sa poradit(jo naj rada je, porad sa s kamosom mechanikom). som v servise v zivote nebol a nepoznam mechanika ani z videnia, preto som skusil tu :d :D
frajerka sa bude ucit, ale verim ze z bytu do prace to cez 10 semaforov a jeden kruhac zvladne. o seba ako sofera sa nebojim, ani okolie sa nemusi, ani plechy. to ze sa nezaujimam o auta, neznamena ze som nejake demolition derby :D ale k veci.

jazdenku som vylucil (a stale vylucujem) z dovodov: mam problem kupit nove. ako pri rozsahu svojich vedomosti mozem kupovat jazdenku? (rovnako som ucebnicovy priklad cloveka, ktoreho ojebabru). len potom nemozem mat auto :d :D plus pre mna je vacsi stres ako skrabance na novom, ze co sa mi pokasle na starom. prave preto, ze o autach nic neviem, tak neviem vyriesit male opravy, zavady.. a to s kazdym podozrenim mam utekat do servisu? lebo to sa proste stane. pre mna jazdenka nie je, to radsej ziadne. u noveho dufam ze sa tomuto zo zaciatku vyhnem. poctivo servisovat, naucit sa starat.
dalej, neskor aj tak planujeme nove (rozmyslali sme o 2 roky). mi prislo divne, teraz vyhodit par tisic na jazdenku, potom na servis. a to su peniaze ktore mohli ist do toho noveho, ci? (minat na a financovat jedno a pritom sporit na druhe mi pride kontraproduktivne). ako viete naroky nie su velke a s novym autom by sme mali pokoj na 10r.. a ked som zbezne pozeral auta, tak na mna zacali padat reklamy na nete a vsetko. a tak mi napadlo, ze ci nie je mozne kupit to nove auto hned.. koniec kvartalu, autosalon, akcie, vypredaje. v podstate kupit to nove o 2 roky skor ako bol plan. jasne, financne nemam nasetrene, lebo takto pred mesiacom mi auto ani nenapadlo a prachy sli do byvania. ale situacia sa v okamihu zmenila a 2 dlhe jazdy vlakom mesacne priniesli auto ako temu.
a tak sa este spytam, lebo tu sa to objavuje v diskusii casto. preco nie auto na uver? ak mam 0% navysenie? chapem ze auto je spotrebny tovar, straca na hodnote a peniaze vyhodene luftom a splacam nieco co uz nema hodnotu, ktoru platim. ale to svoje neplanujem predat po 4 rokoch. chcem mat vyhody auta a co najmenej starosti s nim( to je utopia co? :D ) co mi s jazdenkou tak nepripada.. takze taketo bolo a je moje zmyslanie, ked som zakladal tuto temu.. mozem sporit a kupit ho o 2 roky takmer v hotovosti za tych istych 15k, ale mne prislo, ze rovnako ho za tych istych 15k mozem kupit aj teraz, len miesto do banky, pojdu peniaze predajcovi a auto, kedze ho potrebujem mozem vyuzivat.

tak preto sa pytam, ze co je fajn z tych aut , na skusenosti s predajcami, a ci tie financovania, tak vobec su mozne, kym zacnem telefonovat predajcom a robit zo seba blbca.

odpustite moju nevedomost :3906:
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Osobne ti odporučím tiež jazdenku, čo čakať na autobazar.eu:)
Keď kúpiš niečo staršie okolo 4-5 rokov, benzínovú verziu bez turba s nízkym nájazdom, tak si nemyslím, že stupíš vedľa a bez toho aby si do auta musel nadmerne investovať vieš pojazdiť ďalších 5 aj viac rokov.
Na druhej strane ceny takých jazdeniek dnes nie sú zase o toľko nižšie ako pri novom (cca 10 000€, vs. nové za 15 000). Druhým faktom je, že pri jazdenkách si toľko nenavyberáš farby, výbavu a pod.

Čo sa týka kúpy jazdenky, každý rozumnejší servis ti spraví prehliadku auta pred kúpou a povedia či je tam nejaký problém, či auto brať/nebrať. Keď už nič iné, tak recenzie servisov si vieš pozrieť v googli. Osobne som tiež z PK, nejaký ten servis som už pobehal, keď chceš napiš SS.
Čo sa výberu týka, tak by som išiel cestou ako píšeš - kompakt v kombíku - teda trieda Ceed, Focus, Auris, I30 a pod. Možno by sa dalo pouvažovať nad menším MPV - Meriva, Venga, C-Max.
Tipo tiež fajn, aj cenovo prijateľnejšie ako vyššie uvedené.

Ešte jednu vec k financovaniu - nezabudni, že o rok, dva vám možno jeden príjem vypadne (keď už si písal o tom kočíku), treba na to pri prepočtoch myslieť.
Nerozumiem autám...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Naozaj kašli na fungláč...

Máš stres že sa niečo pokazí na jazdenke? No pokaziť sa môže aj fungláč! Rozdiel je iba v tom že máš záruku.
Len že pri tvojom nájazde auto stráca na hodnote tak či tak a vedz že ten prepad trhovej hodnoty je tak vysoký že to s prstom v zadku pokryje údržbu jazdenky.
Zasa sa netreba báť že ťa jazdenka servisne zožerie, dnes bežný spotrebák nestojí miliony, komplet predné brzdy (kotúče + dosky) sú záležitosť 100€ za material + práca, predné tlmiče +-60€ kus + práca...

Ked kúpiš fungláča a na Leasing, tak bude treba aj havarijnú, čo tiež nie je zadarmo, bežná prehliadka v autorizáku stojí tolko že za to na jazdenke urobíš 5 výmen oleja na jazdenke


Ako sa neoyebať pri kúpe jazdenky?
V prvom rade treba vylúčiť všetko čo nemá priemernú trhovú hodnotu, ked budeš tlačiť na ročník, kilometre a čo najnižšiu cenu tak z toho je akurát prúser
S autom môžeš na prehliadku aj do autorizáku a budeš vedieť na čom si

Osobne by som sa do mesta pozeral po MPV, je z toho lepší vyhlad, je to priestorovo velké a na dlžku krátke.
Zohnať nejaký C-Max 1.8i v TOP stave, bude to za polovicu rozpočtu a ročne to nebude tratiť tak ako fungláč
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nové naozaj neodporúčam. Málo jazdíte, Tvoja žena bude novo-vodička a tam sa naskytnú možno aj nejaké začiatočnícke chyby, ktoré sa zapíšu do karosérie... Na začiatok by som zvolil nejaké lacné nenáročné auto,aby sa Tvoja žena na tom naučila a nie je nič lepšie, ako sa naučiť na starom a potom skúsenosti vylepšovať na novšom. Predsa hneď nové pre začiatočníka nie je dobré, lebo potom keď si hneď od začiatku zvykne na nové, tak v prípade nutnosti v staršom aute nebude vedieť poriadne jazdiť. A ani škrábance na karosérií nebudú tak mrzieť, ako na čisto novom aute, všakže?

Síce tomu dávam len 0,2%, ale ja by som vyberal medzi Honda Civic/Toyota Corolla -10-15 ročné do 1500 euro. Skús pozrieť honda klub a Toyota klub na facebooku. Niekedy sa tam mihnú krásne kúsky za malé peniaze a tie autá strčia do vrecka v spoľahlivosti aj moderné autá. Lebo - čo tam nie je, to sa predsa nepokazí :) Určite nekupuj nové. To radšej mi môžeš rovno poslať na účet. Dík :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Máš stres že sa niečo pokazí na jazdenke? No pokaziť sa môže aj fungláč! Rozdiel je iba v tom že máš záruku.


... aj 2-3rocna jazdenka este moze byt 3 az 4 roky v zaruke.

Hjundaj, prenosna 5rocna zaruka bez obmedzenia kilometrov, ked musim vyplut konkretny model tak i30 kombík (i40 ti bude zbytocna a je aj draha), pripadne nejaka Kija (7rocna zaruka na vybrane komponenty, nerobme si iluzie su to sracky ale aspon taxativne vymenovane na webe a vo vseobecnych podmienkach takze zdravy clovek si vie spravit usudok), napriklad Ceed Combi.

10rocna Corolla/CiviC do 1500 eur ? Slovenske 2009tky Corolly zacinaju na 5.900 eur, drzim palec v hladani jedneho jedineho kusu pod 2.000 eur.

Honda Civic dam tri najlacnejsie kusy od roku 2009 : za 4700 eur, 5400 eur, 5500 eur, potom uz 5990 eur.

Kdeze sme od tisicpatsto eur...
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ahoj. Ja mám nové aj jazdené 12 ročné auto a neľutujem kúpu ani jedného. Z praktického hľadiska, jasné že nove,lebo v servise som raz za dva roky na povinnej prehliadke a nič
viac,auto ide bez poruchy .Kolesá si prehodím sám,olej a filtre si jeden rok vymením svojpomocne, druhý rok mi vymenia pri povinnej.
Čo sa týka jazdeného,v priemere raz ročne nejaká porucha alebo spotrebak.
Z finančnej stránky,jednoznačne jazdené (ak sa nekazí).
Robím si záznam čo som dal do oboch áut,tak keď budem mať čas,zratam to, porovnám a napíšem tu,čo je finančne lepšie. A koľko máš financií vieš len ty.
Ešte mi tak napadol kompromis,ze nové v záruke a lacne,by bolo Sandero za 8600.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Only for mp3turbo : Lubo a čo povieš na toto? - 23 ročná Corsa B v nafte - vlani na jar pri prepise zlomil syn páčku otvárania kapoty a priznal sa až teraz pred stk. Vyše roka jazdí bez vody v ostrekovačoch , bez toho aby videl motor. Bohužial aj bez toho aby vysypal popolník a auto upratal. Ako palivo tankuje hydraulický olej s naftou v pomere 10:1 :40bd: Cena auta 400 eur aj so zimným prezutím. Kde je toto od 15t? na tých istých cestách ma odvezie celkom rovnako ako funglovka. O mojej chuderke felicii je škoda písať, pár fotiek s vozíkom tu už bolo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nove auto nieje zla volba, ale az ako dalsie v poradi :) Preco?
Nepoznam cloveka co kupil nove auto bez akychkolvek skusenosti a vybral dobre, toboz nechat si radit na forach od ludi co nemozu vediet co tebe osobne "sadne" (poznam vsak nejedneho co kupil auto z rozmachu a do roka ho menil). Ide totiz o to, ze az pri jazdeni a aktivnom vyuzivani auta zistis co vlastne potrebujes a co od auta ocakavas. Vyskusas si prevadzku auta, servisne ukony, beznu udrzbu, ci uz svojpomocne alebo v servise a ked uz budes auto vlastnit, ver mi ze sam zacnes vyhladavat informacie a zistovat co na aute mas a co nie, co by sa to hodilo a co ti je na prd. Zacnes sa o auto zaujimat, zacnes si niektore ukony na aute skusat robit sam a to je presne ten spravny zaciatok ked mozes zacat premyslat o novom. Budes vediet co tam chces mat, aky vykon potrebujes, aky priestor, ake jazdy budes absolvovat, budes sa vozit aj tam kde teraz bez auta nechodis, logicky... cize realne potreby zistis sam nazivo, a tuto sluzbu ti poskytne tvoje prve auto, ktore by nemalo byt drahe, prepaci ti chyby, ukaze to o com je prevadzka auta, a ked auto akokolvek roztrepes ci zhori na prach, nezrujnuje ta to. Obohateny tymito skusenostami si budes schopny vybrat nove auto sam, alebo zistis, ako ja a mnoho dalsich ludi, ze jazdenka ti uplne postacuje a za ten zbytok si pokojne mozete dopriat aj to chorvatsko kazdy rok :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596 a 16 neregistrovaných