Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Chlapi, vážim si Vaše odpovede... Tému som zakladal o 7:15, neviem ako je na fóre nastavené zobrazovanie času... Z Lučenca som sa pohol o 10:20, v Trnave som bol 12:15, viem doložiť bločkom z tankovania :) Pri mekáči v Tt je žltá benzinka, tam sme sa stretli, auto bolo hrdzavé, škaredé, zhumpľované, tak som ho nevzal...
tomastromb45
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.03.2019 14:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomastromb45 »

Fajn teda,že si nekúpil a ak sa nemýlim dpf majú autá 2009 + :) Vybral si si teda niečo iné na kúpu či si to ešte neriešil? Ex má škodu octaviu 2007 nená dpf, jej brat škodu superb 2014 má dpf.
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

BLS s kodom 0GG bez filtra Dpf
BLS s kodom 7GN bez filtra Dpf s moznostou na dodatocnu montaz Dpf
BLS s kodom 7GG s filtrom Dpf
Od druhej polovice roku 2006 MR 2007 uz iba s filtrom Dpf ako norma pre zapadne krajiny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to cigánska robota ale už to dáva zmysel.BLS označenie ponechali,to že je to cigánske BLS a filter nemá (motor je plne rovnaký z BXE) tak pre potreby EK je v rodnom liste zavedený kód - ozaj geniálne cigánska robota (práca ako keď sere a maluje)
Malý zázrak že ani jedinký kus z tých tisícok čo mi prešli rukami sa ku mne nikdy nedostal.
Ja som zistoval iba telefonicky,ale v podstate identické vyjadrenie...pozri na kódový štítok aký kód je
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, hej, chcel som to napisat a potom mi vyfucalo z hlavy - to bolo presne to hlupe medziobdobie kedy si zakaznik mohol PRIPLATIT za DPF. Proste sa rozhodoval ano chcem namontovat alebo nie, nechcem.

Zopar ludi sa ma pytalo ked kupovali nove Superby a Oktavky. Na Superba bol priplatok 75.000 korun, na Oktavku si nepamatam ale tiez tak nejak.

Samozrejme je jasne ze tam ziadny iny motor fabrika nerobila, proste tam bol motor ktory mohol behat so stuplom a bud ho tam dali (slnieckarskemu kretenovi co si mastne priplatil za buduce problemy lebo chce zachranit tucniaky) alebo nedali.

7GG na stitku, strasiak ludstva :) 7GG a emisny stitok som este stihol spomenut a to je absolutne nepriestrelna identifikacia bez akejkolvek moznosti diskusie, avsak moznost priplatit si za filter - a teda technicke riesenie z toho vyplyvajuce - som nestihol.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vieš v čom je hovadina na entú ?! Ešte sa dá prijať aby motor s kódom BXE bez filtra dostal domontáž.Síce BXE charakterizuje bezfiltrovú variantu,ale ok, doložíš že máš DPF domontáž.
Ale aby BLS čo je charakterove filtrový motor mohol byť legálne vo variante že filter nemá...to presahuje moje chápanie.
To je ako JuDr,ktorý používa titul,ale nechodil školu a má na to iný papier.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

robertlc napísal:Chlapi, vážim si Vaše odpovede... Tému som zakladal o 7:15, neviem ako je na fóre nastavené zobrazovanie času... Z Lučenca som sa pohol o 10:20, v Trnave som bol 12:15, viem doložiť bločkom z tankovania :) Pri mekáči v Tt je žltá benzinka, tam sme sa stretli, auto bolo hrdzavé, škaredé, zhumpľované, tak som ho nevzal...
picived v okrese lc rs je najviac aut na m2. :zga27: na predaj
Naposledy upravil/-a ntg v 11.03.2019 23:31, upravené celkom 1 krát.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

zeroA6M napísal:BLS s kodom 0GG bez filtra Dpf
BLS s kodom 7GN bez filtra Dpf s moznostou na dodatocnu montaz Dpf
BLS s kodom 7GG s filtrom Dpf
Od druhej polovice roku 2006 MR 2007 uz iba s filtrom Dpf ako norma pre zapadne krajiny.
pre D a A, napr. belgicko do 2010 nic
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, je to zvratene - rovnako ako VW 2.0tdi 85kW (ano, 85kW) v rokoch 2011+ ktory ma rovnaky kod motora ako klasicke 103kW verzie.

Ze je to samozrejme ten isty motor netreba pochybovat, proste znizeny vykon kvoli daniam v istych statoch (myslim ze Benelux trhy).

Nemecka preciznost dostala vazne trhliny uz daaaaavno pradaaaaavno, neboj nic :)
Janapacolova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.10.2021 09:37
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Príspevok od používateľa Janapacolova »

Ahojte keď mám kód motora cayc tak mam aj ja dpf filter? Lebo kontrolu nato nemám ďakujem
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Príspevok od používateľa achada »

Kontrolu ci kontrolku? 4-pismenovy kod je uz common-rail takze Euro5 minimalne takze to uz ma filter.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Príspevok od používateľa avelmak »

CAYC filter DPF ma,dokonca spolu s katalizatorom.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných