Audi A6 c6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

strbco
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.06.2008 09:24
Zdieľať na Facebook

Audi A6 c6

Príspevok od používateľa strbco »

Zdravím chalani potrebujem poradiť. Mam audi a6 c6 3.0tdi quattro. Ide o to ze nahodil som letné elektróny s pneu 255/35r19. A začalo mi koleso a na pravej strane keď zatočím plny do ľavá a začne cuvat alebo ísť do predu s vytocenimi do ľavá tak začne ako keby odskakovat resp naťahovať gumu co to môže byť
Ďakujem za vašu skoro odpoveď
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Žeby boli 255 mm široké gumy na tom aute príliš široké ?
Pokiaľ teda máš správne hodnoty geometrie podvozku, platné pre také široké pneumatiky, tak ti zrejme nezostáva nič iné, len sa vyhýbať situáciam keď budeš musieť točiť plný rejd tak ako si napísal.
strbco
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.06.2008 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbco »

No lenže keby ze to bolo gumamy tak to robí aj na druhej strane ale na druhej to vôbec nerobí. Keď som nahodil tie elektróny tak mi to začalo robiť dal som vymeniť horne ramena a rovno auto išlo na geometriu a stále to robí
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mas tie pneumatičky zapisane v technicaku, a su tam od vyrobcu alebo od kamarata co ma kamaratov ?

Mam sa pozret ci C6 ma predpisane 255/35/r19 ?
strbco
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.06.2008 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbco »

No áno sú zapísané keďže som auto doviezol so zahraničia tak hneď som dál dopísať aj 19 keďže vždy je lepšie si dat dopísať co Maju oni v systéme. Keď zapisujú. Ale aj tak nemôže to robiť aj 20palcove keby ze som tam dal píšem že robí to iba na jedne strane.. Rozmýšľal som ešte ze ci nebude lepšie dat 245/35r19
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Väčšinou sa auto obuté na elektronoch správa LEPŠIE ako obuté na plecháčoch...

Nastavovanie geometrie je vážný zasah do podvozka a rozhodne NEODPORÚČAM robiť geometriu na zimných gumách, sú mäkkšie , koleso inak stojí a je skreslený vysledok merania..

Skratka ,na nastavovanie geometrie , ČÍM lepšie DISKY a čím TVRDŠIE gumy , teda letné. :3035:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V čom to asi len bude?
Muselo by mi yebať na hlavu aby som dával také kolesá to za prvé
A za druhé preto to robí na jednom kolese, lebo tam pre niečo vzniká väčší odpor, asi už ten pohon má dačo našlahané, respektíve je načatá poloos
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Preboha laco, čo to tu melieš.
Odhliadnúc od toho, že 19" plecháče na A6 by si mal asi problém zohnať, tak prečo by sa malo "auto obuté na elektronoch správať LEPŠIE ako obuté na plecháčoch" ?
A s tými zimnými gumami je to predsa rovnaký nezmysel.
Majú byť disky rovné a gumy nafúkané tak ako predpisuje výrobca auta a je vybavené. Aj na geometrii.

Pre zadávateľa - podvozok používaného auta pravdepodobne nie je úplne symetrický, okrem toho aj rôzne pružné uloženia (silentbloky) nie sú rovnako opotrebované, aj vôle v guľových čapoch môžu byť rôzne, takže nemusíš sa veľmi diviť, že pri zatočení na jednu stranu to robí a na druhú nie.
Osobne nevidím jediný rozumný dôvod obúvať na to auto také pneumatiky.
Ale ako sa hovori - kto chce kam, pomôžme mu tam.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

mp3turbo napísal:Mam sa pozret ci C6 ma predpisane 255/35/r19 ?
Nemusis, minimalne RS6-ka 19-ky predpisane urcite ma. Otazne ale je, s akou sirkou a profilom. Kedze podblatnik bude na 99% rovnaky u RS6 a aj 3.0TDI, tak velkostou kolies tie divne zvuky asi nebudu, samozrejme za predpokladu zachovania spravnej sirky a profilu. Skor by som to videl na inu cast podvozka...

K nezmyslom a hatlaninam co tu Laco (znova tak ako vzdy) vypotil, je skoda sa vyjadrovat...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Technische Daten Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro mit DPF Angebot in Deutschland - Stand: August 2005
Räder / Reifen 7,5 J x 16 Aluminium-Räder / 225/55 R 16



tie cisla mi pridu velmi podobne ako 255 35 R19 takze to urcite bude pasovat. Ved coze je to za robotu, prehodit specialne kolesa zo specialnej verzie na beznu seriovku navyse ked to ma rovnaku roztec.




8.5J x 19 ‘20-spoke’ design alloy wheels with 255/35 R19 tyres (only available on S line models)


zeby S verzie mali trosku iny podvozok nez seriovky ? Nieeee, urcite nie.





>> No áno sú zapísané keďže som auto doviezol so zahraničia tak hneď som dál dopísať aj 19

dopisat je uplne uzasne, ale to ze na tvojom aute neboli v zahranici zapisane = schvalene znamena jednu velmi jednoduchu vec, skus uhadnut aku. Oni tam vonku chlapci maju trosku vacsi poriadok nez v tejto nasej bananovej republike... kde som uz videl zapisane 18tky aj na Fabii a 19tky na Oktavii.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Ked nemáš problem v ramenach, pozri či do jednej strany nejde viac vytočiť kolesa ako do druhej, že by bolo zle zmontovane riadenie.
strbco
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.06.2008 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbco »

Idem sa opýtať keďže som zistil ze tyčka stabilizátora je viac rozbitá na pravej strane ako na ľavej môže to robiť aj to
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

údajne si si doviezol havarované, alebo inak poškodené auto...čím väčšie a pevnejšie kolesá (nízky profil), tým je rozladený podvozok menej "tolerantný"...
strbco
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.06.2008 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbco »

Auto už mám dva roky. Keďže som si dal auto poriadne preveriť v Rakúsku kde auto jazdilo každý deň kde je celá servisná hystoria priamo od audi ani jeden rok nechýba pravidelný servis a všetko. A tak isto preverené aj ferzicherung ci bola nehoda na aute alebo nie
strbco
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.06.2008 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbco »

Et je tam 35 a na 18 mam zas 40et. Ale zas na tých 19 som bol. Na geometri takže to by malo byt v pohode si myslím. Napadá ma len jedno keďže mam tyčky stabilizátorom zle je možné že pri vytoceny sa auto nespráva tak ako by malo

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 22 neregistrovaných