Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

To na zaklade nejakeho inzeratu tvrdis ze BLS nema filter???To su teda dokazy, tak max pre matersku skolku!!!

https://m.sauto.cz/detail?sort=0&bodyTy ... l=0&page=1
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak si ten VIN dekodujte sami. Nemam ako teraz dostat sa k fotke TP.
A ano, tvrdohlavo a sebeisto si budem tvrdit, ze su BLS bez DPF uz z fabriky.
Neviem co je na tom, aby by bol motor BLS s vackou pre motory bez filtra k nepochopeniu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

zeroA6M, este mas daky problem???
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... 274d639bd3

Este som nasiel temu, kde to viaceri potvrdili, ze BLS neznamena vzdy spojenie s DPF.
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Tak to je uz nieco ine!
:2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prosím ťa veď tam diskutujú a nevedia o čom,potom sa dočítaš že ...
- Vacka je ina vacka pre dpf ma palec hrb na prvom valci naviše pre vstrekovanie paliva kôli tomu dpf

Nemajú potuchy o čom točia a už vôbec v čom sa líšia.
Tu a teraz je nezmysel sa hádať,je to zistiteľné zo sto percentného zdroja,potom uvidíme
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

k 100% info od grupy by som bol opatrny, napr aj tu xentry si vyskusal jak to prakticky je skladat podla katalogu rozbite nove auto, mozno by k tomu napisal viac ked bude chciet :zga28: , za mna nemec sa mozno viac snazi, az ho to obcas brzdi, ale chyby robi uplne jak bezny clovek
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo toto je zásadná identikácia,to ako by do vinka audi dali kód seatu.To sú identifikátory.Diskusie ...to je krásna vec,jeden neznámy,druhý bohvie čo zač,každý trepne čo lebo počul jeho strýka švagrovho koňa a tomu povedala koza.uvidíme,sú to zistiteľné veci.
Vieš si predstaviť že prídeš na EK a naťuká ťa technik v rámci vkladania modelu a hoplá ...a budeš mu vysvetlovať že to je ok ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

do tychto motorov sa nemotam, iba som opatrny s tou 100%nostou obecne, patent na rozum nema nikto

ten xentryho pripad bol o chladicoch po zrazke so zverou, bolo tam nieco uplne ine ako podla katalogov malo byt, hlavny problem bolo obrovske zdrzanie prace, ked tie diely isli tusim z mexika potom lol, objednavane v autorizaku, nove auto...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vtedy bol trosku chaos v objednavani niektorych dielov, prisli ktore nepasovali na auto a sa zhanali ale v tomto to musi byt jasne lebo tam idu softvery a nasledne kodovania, ktore musia sediet hlavne presne softvery tam na zaklade chyb nesmie vzniknut problem, ze tam pojde nieco co tam nepatri ku konkretnemu autu. Navyse ak su pre niektore znacky aj moznosti napr. nahravania softver nie na zaklade specialnych kalkulacii tak ak do urcitej jednotky bude niekto chciet nahrat nespravny soft bud to jednotka odmietne hned alebo ju sekne ak narazi na nezrovnalost v systeme alebo nebude komunikovat lebo nebude spolupracovat s programom a kodovanim v inych jednotkach.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič nepodlieha tak prísnemu oku ako identikátory.To nie je "právny" názor nejakého slovenského juristu ktorý je správny aj keď bude biele čiernym,lebo je to jeho "nezávislý" názor.Ja som už doviezol auto z vinkom narazeným tak že polka dole kopcom,polka hore kopcom.Ale...zápis výrobcu o vade v narazení !
Počkajme...zistíme či nočný vrátnik môže umrieť cez deň
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne sa na tomto prispevku este jedna drobnost nezda :)




Príspevok Zaslal: 09 marec 2019 06:15
Dobré ránko. Ako by som mohol zistiť, či má, alebo malo mať auto dpf filter? Auto je cez pol republiky




Príspevok Zaslal: 09 marec 2019 13:03
Sadol som do tragača a šiel som ho kuk. K dpf som sa ani nedostal, cez hrdzu a nezlícované menené plechy ...




clovece to ti bol fofr... rano o siestej ze ci ano alebo nie, a o jednej uz bol cez pol republiky TAM A NASPAT, zrejme aj napapany a uz vyklepaval do internetu ze z auta nic nebude.

Fuuuuha to bol fofr ! A to predpokladam ze 6:18, tri minuty po napisani prispevku, nesadol do tragaca a neletel jak Fitipaldi pozret cez pol republiky...


Ja ked idem cez pol republiky, mam to tristo kilometrov. Tristo kilometrov prejst mi trva tri hodiny, a to som velmi milosrdny lebo z Bratislavy mame dialnice od nevidim az do nevidim. Tri hodiny tam, tri hodiny naspat, asi o siestej rano nevolam predavajucemu ze ci nahodou nejde do kostola na deviatu (pre tych co si nevsimli : dnes bola nedela) a ci teda mozem doletiet...


Ak by som mohol vyjadrit svoj nazor, autor temy nikde nebol a ziadne auto nevidel.

Pokracujte dalej v zanietenych diskusiach.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

https://imgshare.io/image/caddy-priprava.N702

Takze z toho sa da predpokladat, ze vacka tam je skutocne rovnaka ako na BLS s DPF.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som si minule behol len tuto 80km cez Skýcov skoro až po Nováky,pre gumy z Gazu69 lol A veru trvalo mi to skoro 4 hodinky. 300km to je celodenný výlet, pri dnešných kolonach na cestách. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní