Ako zistiť, či auto má mať dpf?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Chcel som kus “ bez DPF od výroby”. Viem, že niektoré Octavie a Golfy s kódom BLS sú bez filtra, dúfal som, že aj tento bude bez...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musel by som vidieť velmi hodnoverný materiál a podrobný aby som tomu veril,technicky to prípustné nie je
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Neviem, či to platí pri všetkých autách, ale pri BMW je to veľmi jednoduché - ak máš na diesli koncovky výfuku ohnuté nadol, auto NEMÁ DFP. Ak sú koncovky vúfuku rovno, auto MALO od výroby DPF.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

AKo vraví jerugsko, npríklad Laguna 3 to má presne tak, koncovky rovno=ma DPF, dole=nemá DPF.
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Na kode motora jednoznacne nezalezi!
Su verzie BXE s dpf a videl som uz BLS fabricky bez, takze kod motora jednoznacny nieje. Vacsinou auta z dovozu ho maju. Kupene u nas, pripadne v CZ vacsinou nemaju.
Koeficient dymivosti je uz spolahlivejsi ukazovatel, ako pise Turbo, pripadne v typovom stitku ak nema je 0GG a ak ma 7GG.
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Este je moznost otvorit kapotu a pozriet na motor
Fotó c.1 BLS s filtrom
Foto c.2 BXE bez filra
Obrázok

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tropheus napísal:Na kode motora jednoznacne nezalezi!
Su verzie BXE s dpf a videl som uz BLS fabricky bez, takze kod motora jednoznacny nieje. Vacsinou auta z dovozu ho maju. Kupene u nas, pripadne v CZ vacsinou nemaju.
Koeficient dymivosti je uz spolahlivejsi ukazovatel, ako pise Turbo, pripadne v typovom stitku ak nema je 0GG a ak ma 7GG.

Stále tvrdím že to nie je možné,motor je inak riadený,má iné časovanie,inak pracuje palivový systém,inak je postavený riadiaci soft,čo tu trepete za nezmysli.Motor obsahuje funkčne nekompatibilné diely.To nie je iba odlišnosť motora ale aj jeho riadenia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak už takúto hovadinu napíšete,podložte to. Toto je na výmaz témy lebo to sú jednoducho klamstvá založené na hlúpostiach a ničím nepodložené
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ja si prave myslim, ze tym, ze si zdoraznil v com je zvysok odlisny ak ma resp. nema DPF ako protiargument k inym tvrdeniam prinesie pre buduceho citatela presvedcivy dokaz o tom, ze nie je jednoduche kupit motor a filtrom a prestavat ho na verziu bez filtra.
1. Ja nemam problem zit s filtrom.
2. Ak je ma vyber PD vez alebo PD s filtrom, tak volim jednoznacne prvu moznost, pretoze...
3. PD si s DPF ani zdaleka tak dobre nerozumie ako CR
4. Filter nema absolutne problem s mestom ak mu doprajem ukoncenie regeneracie. To ze sa zbiera popolcek rychlejsie a skracuje sa zivotnost filtra budu uz v podstate zanedbatelne naklady pri vlastnictve auta ako celku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Základ motora je identický,po výmene vačkovej hriadele je už kompatibilný,samozrejme jeden aj druhý potrebuje inú RJ pretože má inakšie riadenie tvorby palivovej zmesy. Bez zmeny ich zameniť nejde,resp ide ale nepracujú správne
O tom že ľudom je všetko za dva,svedčí že kopec predajcov napr v katalogu dielov uvedie ...pasuje do BXE,BLS,BXC atd ...a to teda nie je tak,im to nevadí.99% mechanikov zase nevie rozlíšiť čo je ktoré,navonok je rovnaké a tu vznikajú tieto koniny a nie že nemec urobí takú kapitálnu hovadinu.Turek možno,nikdy nie nemec,tí majú svoju precíznaoť ešte aj vo vykadenom kade sa skrúti.Nemec pre detailnú nepodstatnú prkotinu zavedie iné katalógové obj. číslo a tak ich je nespočet ktoré desať ľudí nezistí v čom je rozdiel.a tu niekto nakukáva tieto hlúposti,že pod jedným kódom sú dva rozdielne motory.
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

"Ak už takúto ho*** napíšete,podložte to. Toto je na výmaz témy lebo to sú jednoducho klamstvá založené na hlúpostiach a ničím nepodložené"

Podla teba su to hovadiny, leba sa nedokazes stotoznit s tym, ze si taku verziu este nevidel. Nedokazes pripustit, ze aj ty samozes mylit? Rovnake koniny vypisujes aj ty v inych temach. Napriklad ze nv200 sa robi len v nafte.
Najprv si info poriadne over a potom sem pis a presviedcaj ludi svojimi dojmami. A toboz nie vyhlasenia, ze to je na vymaz temy!
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

BRU,BXF,BXJ,AVQ,BJB,BKC,BXE sú bez DPF ale nie vždy myslím že sa dal dodať za príplatok s dpf tuším kód BXJ,
BLS a BLS bluemotion sú vždy s dpf filtrom.
To že ste to niekto videli neznamená, že tak zišiel z výrobnej linky.
Ak máte nejaké fakty a dôkaz o opaku tak sem s ním. Inak je to podobné ako videl som yetyho.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zišiel z výrobnej linky - v BA sa nedávno šrotovalo 8 velmi drahých kasní jedného SUV - lebo u dodávatela niekto zabudol nabodovať matice čo držia bezp. pásy.
Takže ak auto kompletujú slováci, kludne uverím že zíde z linky na troch kolesách a nikto si nič nevšimne. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Napriklad, VW Caddy WV2ZZZ2KZ6X115746 , 1.9 TDi - BLS, OGG, EURO4. Bez DPF.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez DPF je väčšina dieslov na SVK,to si žiadny dôkaz nepredložil

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných